Jeżeli lubimy podróżować i poznawać nowe zwyczaje oraz nowe miejsca na świecie, to idealny do tego miejsca będzie podróż do Włoch. Wycieczkę taką możemy zorganizować sobie samodzielnie lub też oczywiście możemy skorzystać z usług biura podróży i mieć wszystko w nosie. Jednak samodzielna organizacja daje nam dużo swobody oraz możemy decydować właściwie o każdym aspekcie naszej podróże. Nie bez znaczenia też jest fakt, że podczas samodzielnej organizacji wycieczki możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Poruszanie się po Europie bez względu na to jaki wybierzemy środek transportu nie jest zadaniem trudnym. Zwłaszcza, że jeżeli czegoś ze sobą nie zabierzemy, to wszystko bez problemu możemy kupić w sklepach. Jeżeli wyjeżdżamy na jakieś egzotyczne wakacje, to takiego komfortu już nie mamy i musimy zatroszczyć się o to, aby zabrać jak najwięcej rzeczy. Musimy pomyśleć faktycznie o wszystkim.

Włochy

Podróżując po Europie wcześniej czy później każdy odwiedzi Włochy. Jest to niewątpliwie miejsce, które przyciąga turystów z całego świata. Z jednej strony mamy do czynienia z kolebką kultury, Z drugiej zaś strony piękne widoki i cudowni ludzie. Taki właśnie są Włochy i dlatego każdym chcę je zobaczyć.

Jak dotrzeć do Włoch?

Tradycyjnie podczas lądowania wyjazdu musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób chcemy dotrzeć na miejsce. Odpowiedź zależy od tego na co się nastawiamy i czy na wycieczkę jedziemy solo, w parze a może jedziemy całą rodziną? Oczywiście w przypadku wyjazdu jednoosobowego najwygodniejszym, najszybszym i najtańszym środkiem transportu bez dwóch zdań będzie samolot. Zwłaszcza jeżeli planujemy wylot w okresie jesiennym lub wręcz zimowym. W tych miesiącach loty będą bardzo tanie. Do tego jeżeli wylot zaplanujemy w tygodniu a nie na weekend to zyskamy kolejne procenty oszczędności. Warto jest kombinować z wyszukiwarką i porównywać loty, ponieważ wystarczy że zmienimy lotnisko wylotu lub docelowe i okaże się, że nasze bilety będą o połowę tańsze.

Możemy również wybrać się pociągiem lub autokarem. Podróż taka pomimo że wygodniejsza niż jazda samochodem będzie jednak długa i z całą pewnością będzie ona męcząca. Jeżeli jedziemy całą rodziną, to zdecydowanie nie jest dobry wybór podróż pociągiem lub autokarem. Z takich środków transportu możemy ewentualnie korzystać będąc już na miejscu do poruszania się pomiędzy atrakcjami turystycznymi.

Jazda do Włoch własnym samochodem

Własny samochód daje Zawsze nam największy komfort poruszania się na miejscu. Jeżeli lecimy sami możemy wynająć auto będąc już we Włoszech, w przypadku wyjazdu rodzinnego zdecydowanie lepiej jest, aby samochodem wyjechać już z naszego kraju. Daje nam to możliwość zabrania bardzo wielu niezbędnych rzeczy, zwłaszcza podczas podróży z małymi dziećmi. Jeżeli wyjeżdżamy do Włoch samochodem, to powinniśmy zastanowić się nad podziałem trasy na pół. W zależności od tego gdzie się kierujemy możemy zatrzymać się na przykład na 2 noclegi w Wiedniu i zwiedzić sobie miasto. Jadąc własnym samochodem powinniśmy pamiętać o tym, że autostrady we Włoszech są płatne i są one dość drogie. Płaci się za przejechane kilometry. Przejeżdżając przez Austrię również Obowiązuje nas konieczność wykupu winiety.

Noclegi we Włoszech

Decydując się na urlop we Włoszech musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czego po tym wyjeździe oczekujemy. Jeżeli planujemy tylko leżeć na plaży i spędzać czas na kąpielach słonecznych czy to morskich, to zdecydowanie powinniśmy wybierać lokalizacje jak najbliżej morza. Jeżeli naszym celem jest zwiedzanie atrakcji turystycznych, to możemy poszukiwać apartamentów w docelowych miastach lub ich okolicach i podróżować po między nimi. Takie jeżdżenie między miastami daje nam bardzo wiele przyjemnych doznań. Dzięki temu możemy poczuć klimat włoskiej prowincji. Będąc na przykład w Toskanii z całą pewnością warto jest zatrzymać się w klimatycznym gospodarstwie. Noclegi najlepiej jest rezerwować przez znane portale internetowe.

Jedzenie we Włoszech

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że Włochy słyną z pysznej i zdrowej kuchni. Będąc tam grzechem byłoby nie spróbować kilku najbardziej znanych i regionalnych potraw. Warto jest pamiętać, że we Włoszech możemy trafić na przerwę w czasie dnia, a wiele restauracji jest otwieranych dopiero późnym wieczorem. Nie Powinniście się dziwić jeżeli graficie o 16:00 na zamkniętą restaurację z informacją, że będzie otwarta o 19:00. Można również i nawet wskazane jest spróbować pizzy na wynos. Ceny w restauracjach są wyższe niż w Polsce jednak chyba nieznacznie. Mi osobiście smakowały wszystkie makarony które miałem okazję zjeść.

Podsumowanie

Wyjazd do Włoch niewątpliwie jest bardzo dobrym pomysłem. To czy jedziemy sami czy też z rodziną powinno być decydującym elementem jeżeli chodzi o wybór transportu jak i również miejsca gdzie będziemy spędzali noclegi. Warto w miejscach turystycznych mieć się na uwadze ponieważ jak wszędzie jest w takich miejscach wielu kieszonkowców. Ogólnie z całą pewnością jeżeli zdecydujecie się na wyjazd do Włoch będziecie z tej wycieczki bardzo zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here