Podróże po Polsce

Zgodnie z powiedzeniem swego nie znacie cudze chwalicie warto jest poznać. Miejsc godnych i wartych zobaczenia jest naprawdę bardzo wiele. Bez względu na to czy lubimy stare zamki, czy lubimy spacerować po górach lub leżeć nad morzem niewątpliwie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Polska Z jednej strony to bardzo ciekawe miejsca takie jak Kotlina Kłodzka, Mazury, Trójmiasto i wiele więcej. Trudno jest wymienić nawet niewielką część ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Obojętnie czy zdecydujemy się na podróżowanie pociągiem czy też własnym samochodem z całą pewnością możemy w naszym kraju bardzo wiele zobaczyć.

Polska Zachodnia

Zachód Polski to między innymi jedno z najpiękniejszych polskich miast jakim jest Wrocław, ale również bardzo wiele tajemniczy z zabudowań militarnych i obronnych na całym Dolnym Śląsku. Mamy tutaj między innymi twierdze Kłodzko, twierdzy srebrną górę czy też na przykład Miasto Podziemne Osówka. To wszystko są miejsca z całą pewnością bardzo ciekawe i warte zobaczenia. Dla pasjonatów złota w Złotym Stoku jest kopalnia gdzie można samodzielnie spróbować wypłukać złoto.

Wrocław jest miastem bardzo bogatym kulturowo i niewątpliwie każdy poczuję tutaj się bardzo dobrze. Jeden z największych rynków w Europie, do tego piękny ratusz i okoliczne malownicze uliczki to już jest zwiedzanie na jeden dzień. Do tego dochodzi bajeczny Ostrów Tumski czy też rejsy po Odrze. Pamiętajmy, że Wrocław jest zwany miastem 100 Mostów i nazwa ta wcale nie jest przesądzone. Będąc w centrum miasta właściwie obojętnie gdzie się nie obejrzymy to zobaczymy jakiś mosty.

Kolejne regiony na zachodzie Polski to okolice Zielonej Góry gdzie możemy delektować się licznymi jeziorami oraz pięknymi lasami jak również naszymi regionalnymi plantacjami winogron. Kolejnym etapem w podróży po zachodnich granicach kraju jest Szczecin. Miasto bardzo malowniczo położone, dobrze skomunikowane z Wrocławiem a do tego odbywają się tutaj każdego roku zlotu żaglowców.

Polska południowa

Południe naszego kraju to między innymi bajeczny Kraków, gdzie Koniecznie musimy zobaczyć Stare Miasto oraz Wawel, pojechać do Wieliczki, lub pospacerować klimatycznymi uliczkami starego Kazimierza. Oprócz tego na południu Polski znajdziemy największy i najbardziej popularny kurort górski. Mowa oczywiście o mieście Zakopanem. Opinie na jego temat są bardzo różne Jednak większość ludzi która tam przyjeżdża jest zadowolona.

Polska Wschodnia

Wschód Polski to ciągnący się w zielone lasy oraz bajeczne okoliczności przyrody. W tamtym rejonie możemy doświadczyć tak wspaniałych przeżyć jak spływ z flisakami czy też obejrzeć rozległe rzeki płynące w górach. Warto również odwiedzić stare polskie miasta takie jak Lublin czy też Zamość. Niewątpliwie pasjonaci historii znajdą tam bardzo wiele ciekawych dla siebie rzeczy.

Polska Centralna

W sercu naszego kraju można powiedzieć, że mamy trzy duże miasta. Mowa o Poznaniu, Łodzi oraz w Warszawie. Z tych trzech miast zdecydowanie najwięcej może zaoferować dla turysty Warszawa. Miasto jest zbudowane z rozmachem. Bardzo szerokie ulicę oraz liczne place to niewątpliwie jest coś co wyróżnia Warszawę. Do tego dochodzi między innymi Pałac Kultury i Nauki czy też Centrum Nauki Kopernika lub Stadion Narodowy. Niewątpliwie każdy znajdzie tutaj coś co mu się spodoba i będzie chciał wcześniej czy później wrócić do Warszawy, ponieważ tego miasta nie da zwiedzić się w ciągu jednego pobytu.

Mazury cud natury

Kolejnym miejscem, które koniecznie należy odwiedzić w naszym kraju to nasza wspaniała Kraina Tysiąca jezior jaką są Mazury. Niesamowite bogactwo przyrody, potężne lasy oraz jeziora z całą pewnością zrobią wrażenie na każdym człowieku. Mazury są idealnym miejscem zarówno jeżeli chodzi o wyjazd na wakacje lub urlop jak i również jeżeli Poszukujemy miejsca do odpoczynku po pracy. Bez najmniejszego problemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Trójmiasto i okolice

Ostatni z regionów, które koniecznie należy odwiedzić, to Trójmiasto. Mamy tutaj Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Każde z tych miast ma coś z czego jest znane i coś co przyciąga turystów. Oczywiście ze względu na historię oraz rozmiar miasta najwięcej do zaoferowania ma Gdańsk. Przepiękne nabrzeża, ciekawy rynek oraz architektura miasta to niewątpliwie zalety pobytu w Gdańsku. Warto jest zarezerwować sobie na zwiedzanie Trójmiasta kilka dni. Gdańsk jest miejscem gdzie wydarzyło się wiele ważnych rzeczy z historii naszego kraju. Możemy tutaj odwiedzić Muzeum Solidarności oraz Muzeum II wojny światowej. Ludzie interesujący się historią z całą pewnością znajdą coś dla siebie.

Podsumowanie

Jak widać w Polsce miejsca wartych zobaczenia jest bardzo wiele. Właściwie nie będzie to odbiegały od prawdy jeżeli powiem, że ciężko jest zwiedzić je wszystkie. Myślę jednak, że warto jest odwiedzać i poznawać nasz wspaniały kraj. Zarówno jeżeli chodzi o przyrodę, dobra kultury czy też różne ciekawe miejsca kultu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/nadwisla.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here