Kosmetyki na prezent dla nastolatki

Nastolatki to osoby, które powoli wprowadza się w dorosłe życie. W przypadku dziewczyn, które stają się młodymi kobietami, w pewnym momencie musi się pojawić temat, który początkowo wydaje się nieco kontrowersyjny – kosmetyki.

Od kiedy kosmetyki

To oczywiste, że przygoda z kosmetykami nie może się dla nastolatki zacząć za wcześnie. Kosmetyki, nawet te najbardziej naturalne, to jednak ingerencja w strukturę skóry, nie powinno się więc zaczynać zbyt wcześnie, kiedy skóra jest jeszcze nie dojrzała. Wyjątkiem są kosmetyki przeznaczone dla dzieci, ale nie są to raczej wymarzone prezenty dla nastolatek.

W pewnym wieku dziewczyny zaczynają podbierać kosmetyki mamom. Choć nie jest to dobre dla ich cery i warto zwracać na to uwagę, zazwyczaj może to być sygnał pokazujący (o ile nie jest to tylko zabawa), że nastolatka próbuje wyróżnić się na tle koleżanek. To zazwyczaj moment, w którym warto zacząć wprowadzać kosmetyki, ponieważ i tak pojawia się już naturalne zainteresowanie poprawianiem urody.

Generalnie uważa się że pierwsze kosmetyki można kupować już dziewczynom z gimnazjum i rzeczywiście w tym wieku pojawia się zainteresowanie szminkami, cieniami i tuszami. Ogólnie jednak przyjęło się że własne kosmetyki powinna mieć dopiero 16-latka.

Kosmetyki dla 16-latki

Świeża cera nastolatki nie potrzebuje wiele, by widać było efekt działania kosmetyku. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie przesadzać z makijażem. Dlatego warto kupić zamiast podkładu krem tonujący. Można też użyć dodatkowo pudru transparentnego, dla utrwalenia całego efektu. W wielu przypadkach młodą cerę doskonale podkreśla odrobina różu, najlepiej jeżeli będzie mineralny.

W przypadku makijażu oka warto jedynie zwrócić uwagę na to, żeby produkt był jak najbardziej naturalny. Jako że makijaż powinien być subtelny, nie będzie się za wiele tego produktu stosować, można więc kupić nawet coś z wyższej półki – wszak ma to być prezent dla nastolatki.

Największy problem może stanowić szminka lub błyszczyk. To wybór kolorów i odcieni jest tak duży, że trudno trafić idealnie. Można jedynie spróbować wstrzelić się w kolorystykę, w której dana nastolatka czuje się najlepiej.

Kosmetyki dla starszej dziewczyny

Bliżej 18 roku życia możemy już spokojnie kupować nastolatce „dorosłe” kosmetyki. Oczywiście warto zwracać uwagę na opisy, ponieważ niektóre mogą być zbyt mocne dla młodej skóry, poza tym krem z opisem „30+” na opakowaniu raczej nie ucieszy 18-letniej dziewczyny. Jednak tusze, pudry czy podkłady można już jak najbardziej kupować według tych samych reguł, według których kupuje się kosmetyki na prezent dla dorosłych.

W przypadku nastolatki zbliżającej się już do pełnoletniości o wiele większą wagę zaczynają odgrywać perfumy. Taka dziewczyna częściej widuje się ze znajomymi na mieście, chodzi na imprezy i próbuje zrobić dobre wrażenie na chłopcach.

Kosmetyki są ważne dla każdej kobiety – bez względu na wiek. Nastolatki, wchodzące powoli w rolę dojrzałych kobiet, powinny mieć możliwość korzystania z kosmetyków, ważne jedynie by ktoś potrafił im wytłumaczyć jak ich sensownie i z umiarem używać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here