Dzieci Uwielbiają wakacyjne wyjazdy ze swoimi rodzicami. Oczywiście wyjeżdżać możemy już z najmłodszymi maluchami jak niemowlęta oraz z dziećmi starszymi. Wielu rodziców boi się wakacji nad morzem z dziećmi, ale one wcale nie muszą oznaczać kłopotów. Jeżeli dobrze zorganizujemy sobie taki wyjazd, to możemy być pewni, że będzie on wspominany przez długi czas. Podczas organizacji urlopu z dziećmi szczególnie jeżeli są to najmłodsze pociechy, musi mieć świadomość, że nie jest to zadanie łatwe. Nie możemy sobie pozwolić podczas takiego wyjazdu na improwizacja. Zdecydowanie najlepiej jest wszystko dokładnie zaplanować, aby nie dochodziło do sytuacji, że na przykład nie mamy gdzie przenocować. Podróżując z dziećmi musimy być nastawieni na najróżniejsze problemy i nie powinniśmy dawać się zaskoczyć żadnej sytuacji. Im więcej uda nam się przewidzieć tym lepsze będą nasze wakacje.

Kiedy wyjechać nad morze

Bałtyk pomimo tego w, że jest morzem kapryśnym, to jednak daje nam możliwość wyjazdu już nawet w czerwcu. Warunkiem tego jest, że nasze dziecko nie chodzi do szkoły. W takiej sytuacji możemy również zdecydować się na wyjazd na przełomie sierpnia i września. Zaletą takich terminów i wątpliwie jest to, że plaże są puste, noclegi tańsze i ogólnie nie ma nigdzie tłumów. Ceny jeszcze nie są zbyt wygórowane. Pomimo, że organizacja wakacji nad morzem wymaga dobrej organizacji od rodziców, to jeżeli trafimy na dobrą pogodę możemy być pewni, że będzie to dla naszych dzieci niezapomniany okres. Warto mieć na uwadze, że pobyt nad morzem ma również dobry wpływ na nasze zdrowie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wdychanie jodu.

Noclegi nad morzem

Wybór noclegów nad morzem jest bardzo duży, możemy spać w hotelach lub pensjonatach, na polu namiotowym lub w przyczepie kempingowej w domku czy też w apartamencie jeżeli mieszkamy w większym mieście. Oprócz tego, że musimy zdecydować się gdzie chcemy spać, to jeszcze bardzo ważny jest wybór terminu. Jeżeli zdecydujemy się na pobyt na przykład w ostatnim tygodniu czerwca lub tydzień wcześniej albo na przełomie sierpnia i września co możemy liczyć na to, że ceny będą zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Podróżując z dziećmi warto jest wybierać ośrodki dedykowane dla rodzin z dziećmi. Mamy sporą szansę, że nasze pociechy będą miały się z kim bawić a na terenie ośrodka znajdziesz się w plac zabaw lub też boisko.

Oczywiście jadąc z rodziną najlepiej jest jeżeli mamy wszystko już opłacone i pobyt jest zagwarantowany, aby na miejscu nie szukać noclegów. To nam nie pomoże wówczas w negocjacji atrakcyjnej ceny. Noclegów warto szukać jest na portalach internetowych oferujących wynajem. Zazwyczaj jest to znacznie bezpieczniejsza forma niż samodzielny szukanie po internecie.

Różne dzieci różne potrzeby

Jadąc na wakacje z dzieckiem kilkuletnim zupełnie inaczej przygotowujemy się do tego wyjazdu niż w sytuacji, gdy jedziemy z dzieckiem kilkumiesięcznym. Wyjazd z niemowlakiem to konieczność zebrania dużej ilości dodatkowych rzeczy. W takiej sytuacji najlepiej jest podróżować własnym samochodem, bo znacznie ułatwia to możliwość zabrania wielu różnych rzeczy. W przypadku niemowlaka warto jest mieć swoje własne łóżeczko turystyczne lub też wanienką. Oczywiście do tego musimy zabrać wózek i nosidełko. To wszystko ma również wpływ na wybór miejsca gdzie będziemy spać. Jeżeli wiemy, że nasze dziecko jest spokojne to możemy zdecydować się na hotel lub pensjonat, ale jeżeli wiemy że nasze dziecko płacze nocami, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na nocleg dla naszej rodziny będzie jakiś domek.

W czasie deszczu dzieci się nudzą

Ponieważ Bałtyk jest dość kapryśny jeżeli chodzi o pogodę, to niestety często mamy do czynienia z taką sytuacją, że na przykład pada deszcz lub nie bo jest zbyt zachmurzone aby iść na plażę. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się ośrodek, który ma na przykład boisko lub świetlicą z salonu gier. Jeżeli wybieramy się do większej miejscowości, to nawet w przypadku gorszej pogody zazwyczaj jesteśmy w stanie znaleźć jakąś rozrywkę lub odwiedzić park wodny czy też kino. Znacznie gorzej to wygląda w przypadku niewielkich miejscowości, bo wówczas nie mamy co robić. Oczywiście, to jak dziecko się będzie bawiło w dużej mierze też zależy od rodziców i ich kreatywności. Czasami wystarczy prosta gra, aby cała rodzina bawiła się długimi godzinami.

Urlop i zwiedzanie

Pobyt nad morzem Możemy również wykorzystać do zwiedzania i poznawania atrakcji naszego kraj. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy w okolicach Trójmiasta mamy niepowtarzalną możliwość, aby dziecku pokazać bardzo ważne dla naszego kraju miejsca i zachęcić go do poznawania historii. Właściwie bez względu na to, gdzie znajdziemy się w naszym pasie nadmorskim, to zawsze znajdzie się w okolicy coś ciekawego, co warto jest zobaczyć. Trzeba uczciwie przyznać, że rozwój dróg w pasie nadmorskim znacznie ułatwia komunikację i dzięki temu możemy łatwo i szybko się przemieszczać, co daje nam możliwości poznawania nowych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here