zakopane

Zakopane jest miejscem na mapie naszego kraju bardzo szczególnym. Trzeba przyznać, że niewiele jest miejsc, które odwiedzane są tak licznie bez względu na porę roku. Obojętnie 3 na wyjazd zdecydujemy się latem, wiosną czy też zimą lub jesienią możemy być pewni, że na Krupówkach będą tłumy ludzi. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego ponieważ Zakopane jest wspaniałym miejscem na wypoczynek. Bez względu na to czy lubimy spacerować po górach, jeździć na nartach czy też tylko leniuchować, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalety Zakopanego

Wakacje dla wielu osób kojarzą się z pobytem głównie nad wodą. Może to być jezioro lub Morze Bałtyckie. Jednak całkiem spora grupa ludzi wybiera przeciwny kierunek i wakacje decyduje się spędzić w górach. Łatwo jest taką decyzję zrozumieć, ponieważ góry latem dają bardzo wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu. Zarówno osoby lubiące odpoczywać aktywnie jak i osoby, które preferują odpoczynek mało aktywny znajdą coś dla siebie.

Dojazd do Zakopanego

Najsłabszym punktem wakacji w Zakopanem zdecydowanie jest dojazd do tego miasta. Niestety osłabiona Zakopianka bardzo często się korkuje, co prowadzi do tego, że dojazd do Zakopanego na ostatnim odcinku potrafi trwać kilka godzin. Co prawda są alternatywne trasy oraz budowa drogi ekspresowej wciąż posuwa się do przodu, to jednak na tą chwilę dojazd nie jest zbyt dobry. Mowa tutaj oczywiście o dojeździe w swoim własnym samochodem lub autobusem. Jeżeli jako środek transportu wybierzemy pociąg, to nie będziemy mieli problemu z tym, aby dotrzeć szybko i bez problemów do Zakopanego.

Noclegi w Zakopanem

Jak każdy duży i popularny kurort taxi Zakopane może zaoferować bardzo duży przekrój noclegów. No idziemy bez problemu ekskluzywne noclegi w bardzo drogich hotelach, Gdzie możemy korzystać ze strefy SPA czy też hotelowych basenów oraz na drugim biegunie będziemy tanie pokoje u gospodarza. Ogólnie baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i bez najmniejszego problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na wyjazd do Zakopanego w okresie wakacji lub ferii zimowych zdecydowanie warto jest, aby wcześniej zarezerwować sobie jakiś nocleg. Jazda bez rezerwacji może skończyć się tym, że będziemy musieli przepłacić za noclegi lub będziemy mieli duży problem z ich znalezieniem. Rezerwując nocleg warto jest poszukać takiego, który ma taras wychodzący z pięknym widokiem na góry. W takiej sytuacji bez względu na porę roku możemy być pewni, że zawsze będzie nas witał bajeczny widok. Z całą pewnością Tatry mają swój niepowtarzalny urok.

Kuchnia w Zakopanem

Zazwyczaj jeżeli Jedziemy gdzieś na wakacje, to chcemy poznawać lokalny folklor. Odwiedzając Zakopane zdecydowanie mamy szansę trafić na kilka perełek, które zaprezentują nam bogatą kulturę Podhala. Oprócz tego oczywiście bardzo często chcemy spróbować lokalnej kuchni. Zakopane daje nam taką możliwość, jednak oprócz tradycyjnych potraw znajdziemy tam wszystko. Przysłowiowe mydło i powidło.

Atrakcje Zakopanego

Wiele osób słysząc słowo Zakopane automatycznie myśli Krupówki. Nie ma w tym niczego dziwnego ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej znane miejsce jeżeli chodzi o Zakopane. Oczywiście jednak nie jest to jedyne miejsce, które należałoby zobaczyć. To na jakie atrakcje się zdecydujemy i co będziemy zwiedzać w dużej mierze zależy od tego jaka jest pora roku i jaka jest pogoda.

Najpopularniejsze atrakcje Zakopanego to:

Znane w całym kraju Krupówki. Główna ulica w mieście, pełna turystów bez względu na porę roku. Znajdziemy tutaj wiele stoisk z pamiątkami, restauracje jak i inne atrakcje turystyczne.

Kolejnym miejscem, gdzie każdy turysta chce dotrzeć to Wielka Krokiew. Najbardziej znana skocznia narciarska w Polsce. Pod skocznią znajdziemy w zimie również lodowy labirynt. Niewątpliwie wielka atrakcja dla najmłodszych.

Oczywiście wizyta na Gubałówce jest obowiązkowym punktem pobytu w zimowej stolicy Polski. Bez względu czy wybierzemy się tam latem czy zimą z całą pewnością czekają na nas niezapomniane widoki. Panorama Tatr widziana z Gubałówki to piękny widok

Oczywiście to nie jedyne atrakcje, ale takie najbardziej znane.

Kiedy jechać do Zakopanego?

Góry mają to do siebie, że w przeciwieństwie do morza sezon trwa cały rok. Zakopane jest tak malowniczą miejscowością, że bez względu na to kiedy tutaj nie przyjedziemy, możemy być pewnie, że nasz pobyt będzie udany. Co więcej, jest to miejsce, które całkiem inaczej wygląda zimą a zupełnie inaczej wygląda latem czy też jesienią. Każda z pór roku ma swoje plusy i minusy. Każda jest piękna. Doświadczeni turyści powiedzą Wam z całą pewnością, że Zakopane najlepiej jest odwiedzić minimum cztery razy. Po jednym razie na każdą porę roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here