endokrynolog

W zależności od specjalizacji, jako endokrynolog możesz pracować w różnych miejscach. Najczęściej będą to szpitale, przychodni czy ośrodki zdrowia. Pytać o pracę możesz również w klinikach związanych stricte z endokrynologią lub takich, w których specjalizują się w pokrewnej dziedzinie medycyny takiej jak pediatria, ginekologia, psychiatria lub chirurgia. Dodatkowo, jeżeli posiadasz odpowiednią praktykę, doświadczenie i kapitał początkowy, możesz pójść o krok dalej i założyć własną działalność lekarstwo. Jeszcze innym kierunkiem zawodowym może być postawienie na działalność naukową.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-endokrynolog-etat-czy-wlasna-prkatyka/

Ile jesteś w stanie zarobić jako endokrynolog?

Pracując jako endokrynologa nie da się oczywiście wskazać jednoznacznych zarobków. Zależności od miejsca pracy, ilości pacjentów, a także miasta lub polityki finansowej firmy będziesz zarabiać różne kwoty. Na ogół najwięcej jesteśmy w stanie zarobić w dużym mieście w prywatnej klinice czy gabinecie. Najniższe zarobki endokrynologa specjalisty wynoszą około 4000 zł. Przeciętnie w Polsce jesteśmy w stanie natomiast zarobić w takim zawodzie około 6300 zł. Rekordziści potrafią wyciągnąć w miesiącu kwoty wynoszące ponad 30000 zł. Oczywiście, tak jak mówiliśmy wcześniej, uzależnione jest to od wielu czynników.

Własny gabinet endokrynologiczny

Możesz ten zdecydować się na odważniejszy krok i postawić na prywatny gabinet endokrynologiczny. Zainteresowanie prywatnymi placówkami nie słabnie. Wynika to z bardzo długiego czasu oczekiwania w kolejkach w publicznej służbie zdrowia. Pacjenci wówczas zgłaszają się z poważnymi problemami, ale też za stosunkowo błahymi. Założenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas jednak kilku rzeczy na początek. Musimy przygotować się merytorycznie, posiadać prawo do wykonania takiego zawodu oraz członkostwo w okręgowej izbie lekarskiej. Wcześniej musimy odbyć też przynajmniej dwuletnią praktykę zawodową, w którą nie wliczają się staże i kursy. Następnie musimy posiadać lokal odpowiednio przystosowany do warunków pracy. Możemy go kupić lub wynajmować. Dodatkowo Potrzebna będzie nam również pozytywna opinia i decyzja Powiatowego inspektoratu sanitarnego. Po spełnieniu wszystkich wymaganych czynności możemy prowadzić poradnia, wracać badania i zabiegi oraz samemu je przeprowadzać.

Zobacz też: https://niewiarygodne.pl/endokrynolog-czym-sie-zajmuje-praca-endokrynologa/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na Bali
Następny artykułWakacje w Zakopanem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here