Wakacje w Turcji

Wakacje w TurcjiNiesłabnącą popularnością wśród wielu polskich turystów cieszą się wyjazdy zagraniczne, podczas których można poznać zwyczaje, kulturę, a także kuchnię innych państw. W wielu przypadkach argumentem przemawiającym za zagranicznym wyjazdem jest nie tylko atrakcyjność tego regionu, ale również dobre i słoneczne warunki gwarantujące możliwość nieustannego plażowania oraz zażywania kąpieli morskich.

Z pewnością do ulubionych kierunków polskich turystów należy zaliczyć Turcję, która od lat zachwyca swoją ofertą i sprawia, że wakacje w tym kraju stają się marzeniem wartym realizacji. W wielu przewodnikach turystycznych można znaleźć informacje, że kraj ten stanowi idealne miejsce na odpoczynek ze względu na swoją wielokulturowość, ale także robiące wrażenie zabytki. Poza tym kuszącym wydaje się także fakt ukazywanych na zdjęciach folderów reklamowych ukazujących błękitne wody oraz piękne i piaszczyste plaże zachęcające do kąpieli słonecznych. Kurorty znajdujące się na terenie Turcji słyną także z bardzo ciepłego klimatu określanego jako subtropikalny, co stanowi dla turystów gwarancję pięknej i słonecznej pogody. Wybór Turcji jako kraju urlopowej eskapady to na pewno właściwe z wielu powodów rozwiązanie, do których należą: przepiękne i unikatowe zabytki, piękne plaże, komfortowe warunki zakwaterowania, dostosowanie formy wyjazdu do oczekiwań całej rodziny oraz lokalne przysmaki.

Piękne zabytki

Klasztor SumelaUrlop w Turcji to z pewnością konieczność zwiedzenia wielu charakterystycznych dla niej miejsc i zapoznania się z pięknymi zabytkami, które w wielu sytuacjach stanowią nieocenione świadectwo rozwoju społecznego, kulturowego oraz urbanistycznego na przestrzeni wieków, począwszy od czasów starożytnych. Wśród wielu tureckich atrakcji warto na pewno zwiedzić:

  • Kapadocję, która dla wielu turystów przyjeżdżających do Turcji stanowi legendarną krainę zachwycającą wieloma wytworami natury powstałymi wskutek skamieniania się tufu wulkanicznego, czyli inaczej popiołu, który został wyrzucony trzy miliony lat temu przez wulkany znajdujące się w okolicy;
  • Pamukkale, czyli inaczej przecudnie i krystalicznie białe formacje wapienne o charakterze trawertynowym; oglądający je często porównują ich wygląd do jasnych blizn znajdujących się na zboczach gór; bardzo często w przewodnikach turystycznych można znaleźć synonimiczne określenie dla tego miejsca, jakim jest bawełniana twierdza; ze względu na swoją atrakcyjność miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO;
  • Pergamon, stanowiący ruiny historycznego miasta, które wznosi się nad miastem o nazwie Bergama; atrakcją są tutaj pozostałości po ważnym w czasach starożytnych mieście;
  • Klasztor Sumela zachwycający swoim atrakcyjnym, a zarazem unikatowym umiejscowieniem; spoglądają na to miejsce turyści widzą wiszący tuż przy skale na wysokości kilkuset metrów obiekt, który po renowacji stał się główną atrakcją turystyczną Turcji; na szczególną uwagę zasługuje umieszczony w nim i wykuty w skale kościół Najświętszej Marii Panny, który został ozdobiony bardzo pięknymi freskami;
  • Pałac Ishak Pata Sarayy stanowiący zabytek, w którym można spotkać wiele stylów architektonicznych; do odwiedzenia tego obiektu zachęcają wszystkie foldery turystyczne, zwracając uwagę na możliwość poznania stylu charakterystycznego: Persji, Gruzji, Ormian,
  • Efez będący pozostałościami po starożytnym mieście, które tętniło życiem i było głównym ośrodkiem kultu, jaki oddawano bogini płodności, Cybele.

Piękne plaże i zachęcające do wędrówek góry

Tym, co zachwyca w tureckich krajobrazach, są piękne, a zarazem bardzo czyste plaże z krystalicznie czystą i zachęcającą do kąpieli wodą. Wynika to z faktu, że Turcja nie jest krajem przemysłowym, który mógłby zatruwać powietrze oraz wodę. Z tego też względu Turcja przyciąga uwagę turystów również czystym powietrzem, które w wielu miejscach określa się mianem leczniczego.

Komfortowe warunki zakwaterowania

Uwagę turystów przyciąga bardzo rozbudowana baza hotelowo- wypoczynkowa, która znajduje się w wielu miejscach Turcji. Inwestorzy dokładają wszelkich starań, aby zadowolić oczekiwania wszystkich klientów i dlatego w bardzo szybkim tempie udoskonalają swoją ofertę nowe usługi w licznych hotelach trzy i pięciogwiazdkowych. Dodatkowo należy wskazać, że w Turcji bardzo popularna jest oferta all inclusive, co pozwala turystom na nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji.

Lokalne przysmaki

Wybierając się do Turcji, należy także pamiętać o lokalnych przysmakach, które bardzo często można zakupić na charakterystycznych dla tego kraju bazarach. Z całą pewnością uwagę przyciągają lokalne słodycze, do których należy zaliczyć: intensywnie pachnący i słodki nugat wyrabiany z karmelu, owoców i orzechów; delikatne sorbety ze świeżych i pachnących słońcem owoców, baklavę miodową oraz turkish delight, stanowiący połączenie orzechów, suszonych owoców oraz kokosu.

Turcja to piękny i właściwy kraj na urlop oraz wakacje, bowiem w jednym miejscu można cieszyć się czystym powietrzem, zarówno gór, jak i morza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here