Różnorodność kultur

Wakacje w GrecjiW obliczu zbliżających się urlopów wielu myśli o tym, w jaki sposób uatrakcyjnić swój wypoczynek. Jedną z propozycji mogą być wakacje w Grecji, która od lat słynie ze wzmożonego ruchu turystycznego i bardzo dużej popularność wśród klientów licznych biur podróży. Z badań przeprowadzanych wśród klientów biur turystycznych wynika, że Grecja znajduje się w czołówce państw, które stanowią rejon atrakcyjny turystycznie, a także miejsce wielu atrakcji, pięknej pogody, ciepłej wody i wspaniałych, ociekających słodyczą owoców dojrzewających w pełnym słońcu.

Dlaczego Grecja?

Niesłabnąca popularność Grecji na mapach turystycznych wymaga udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ten kierunek i co może oferować ona spragnionym wypoczynku turystom z wielu krajów świata.

Słoneczne i morskie kąpiele w śródziemnomorskim klimacie

Po pierwsze, Grecja to miejsce gwarantujące piękną pogodę przez cały czas urlopu bez względu na to, czy wybór miejsca pobytu dotyczy jej kontynentalnej części, czy raczej przynależących do niej wysp. Grecja słynie z tego, że słoneczna pogoda występuje tam przez cały rok, a temperatura rzadko spada poniżej piętnastu stopni (dotyczy to tylko niewielu chłodniejszych dni). Za najcieplejsze wyspy, które warto odwiedzić, uznaje się: Rodos, Kretę oraz Santorini. Słoneczna aura wraz z wysokimi temperaturami, gwarantującymi ciepłe powietrze oraz sprzyjającą kąpieli wodę, rozpoczyna się na nich już w maju, a kończy pod koniec października. Panujący tam wspaniały śródziemnomorski klimat sprzyja tym, którzy marzą przede wszystkim o słonecznych i morskich kąpielach. Tego na pewno nie brakuje w Grecji.

Czas na zwiedzanie

Drugim ważnym argumentem przemawiającym za wakacjami w Grecji jest możliwość przebywania wśród wielu wspaniałych i unikatowych zabytków, bowiem państwo to stanowi kolebkę naszej cywilizacji. Obowiązkiem każdego z turystów przybywających do Grecji jest zapoznanie się kawałkiem historii schowanej w starożytnych zabytkach. Do miejsc, które warto zobaczyć, by przybliżyć sobie historię, należą na pewno: starożytne Mykeny, wyrocznia delficka, Akropol w Atenach czy pałac w Knossos. Wymienione tu miejsca to tylko jedne z wielu znajdujących się w Grecji, które zachęcają do turystycznych odwiedzin, zwłaszcza tych, którzy oprócz kąpieli słonecznych i morskich lubią także poznawać historyczną i kulturową specyfikę regionu.

Lokalna kuchnia

Grecja to raj dla smakoszy, o czym przekonało się już wielu turystów przybywających do tego kraju. Każdy z rejonów tego państwa, w tym każda wyspa posiada charakterystyczny dla siebie zestaw kulinarny mający kusić przybywających wieloma smakami ukrytymi w lokalnych produktach. Podczas pobytu w Grecji konieczna jest wizyta w lokalnych knajpkach, które zachwycają swoim wystrojem, specyficznym klimatem, ale także proponowanymi daniami. W miejscach tych trzeba spróbować: oliwek, owoców morza oraz przepysznych serów i win pochodzących prosto od lokalnych producentów. Smaki Grecji to także przepyszne, dojrzewające w pełnym słońcu owoce, które zachwycają swoją słodyczą i soczystością. Będąc na greckich wakacjach, nie sposób pominąć konieczność posmakowania: brzoskwiń, granatów, winogron, gruszek, najlepiej prosto z drzewa.

Różnorodność kultur

Różnorodność kulturAtrakcją dla przybywających do Grecji może być też z pewnością jej różnorodność kulturowa, dzięki czemu daje się poznać w różnych odmianach. Do wytworzenia się różnorodności w tym kraju przyczyniła się bardzo burzliwa historia tego regionu z widocznymi wpływami innych kultur. Jest to widoczne nie tylko w kulinariach czy regionalnych odmianach języka, ale także w kultywowaniu tradycji, zabudowie miejskiej czy wreszcie zachowaniu ludzi tam mieszkających. Każda wizyta w Grecji to odkrywanie jej na nowo, podobnie jak każda wizyta w innym jej zakątku to spojrzenie z innego punktu widzenia dotyczącego zupełnie odmiennego sposobu życia Greków.

Greckie wyspy i piękne plaże

Dla amatorów kąpieli słonecznych i morskich niezwykłą gratką jest możliwość zwiedzenia wielu pięknych greckich wysp, do których należy z pewnością zaliczyć: Zakynthos, Rodos, Kretę oraz Kefalonię. Urokliwość wysp to przede wszystkim piękne krajobrazy i bardzo czyste wręcz krystaliczne morze, wokół którego umiejscowione są piękne, szerokie i malownicze plaże. Dodatkową atrakcją wielu wysp jest połączenie możliwość korzystania z wielu dobrodziejstw natury jednocześnie, bowiem znajdują się tam: czyste morze, zielone zakątki, piękne plaże, urokliwe miejsca oraz góry.

Grecja to jest to!

Wakacje w Grecji to czas, który należy uznać za udany. Nie można stamtąd powrócić niezadowolonym, ponieważ urokliwość tego miejsca sprawia, że chce się tam być, kosztować pysznych owoców, jeść owoce morza, spacerować malowniczymi uliczkami, kąpać się w czystym morzu i patrzeć na swoje życie z perspektywy spokoju, błogości i wolno upływającego czasu, któremu towarzyszy błogie lenistwo.

Uroki Grecji to także jej mieszkańcy, niezwykle życzliwi i optymistycznie nastawieni do otaczającego świata i przybywających turystów. Niezaprzeczalnie o wakacjach w Grecji można powiedzieć, że jest to czas określany jako siga-siga, czyli inaczej powoli- powoli. Podczas greckich wakacji pośpiech nie jest wskazany, bowiem traci się wówczas możliwość zaznajomienia się z pięknem tego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here