Tanie wakacje w Polsce

Tanie wakacje w PolsceZbliżające się wakacje czy urlop to kwestia zastanowienia się nad wydatkami dotyczącymi możliwości finansowych związanych z wyjazdem. Wielu osobom wakacyjne wyjazdy kojarzą się przede wszystkim z dużymi kosztami dotyczącymi opłaty za hotel, jedzenie czy dodatkowe atrakcje. Istnieją jednak możliwości dające szansę spędzenia wakacji w ciekawym miejscu za dość tanie pieniądze.

Aktywność w służbie oszczędności

Tanie wakacje to przede wszystkim aktywna turystyka dająca znaczne możliwości poznania wielu ciekawych miejsc przy małych kosztach organizacyjnych wyprawy. Są one obniżone z tego względu, że dany turysta skupia się przede wszystkim na własnej aktywności z dala od większości kuszących wysokimi cenami atrakcji. Do niskonakładowych form spędzania wakacji czy urlopu można zaliczyć przede wszystkim: wędrowanie po górach, spływy kajakowe oraz wakacje na polu namiotowym.

Górska wyprawa

Szczególnym sposobem na tanie wakacje jest aktywność górska, które wiąże się ze spędzaniem czasu w otoczeniu natury, podziwianiem pięknych widoków, nabywaniem kondycji fizycznej, ale także oszczędnościami na finansach w związku z noclegami w górskich schroniskach stanowiących alternatywę dla pięknych, ale drogich hoteli. W polskich górach jest wiele pasm górskich, które można codziennie przemierzać w poszukiwaniu nowej przygody, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Wybierając letnią turystykę górską, należy zwrócić uwagę, że nie jest ona bardzo kosztowna, ponieważ górskie wędrówki nie wymagają specjalistycznego sprzętu, a tak naprawdę tylko trzech dobrych i niezbędnych rzeczy: butów, kurtki przeciwdeszczowej oraz plecaka, w którym można zmieścić cały potrzeby do wyprawy ekwipunek.

Jeśli chodzi o kwestie noclegowe, w polskich schroniskach można znaleźć za niewielkie pieniądze łóżko w pokoju wieloosobowym oraz trochę droższe, w granicach 40 złotych za nocleg w pokoju dwuosobowym. Schroniska gwarantują dostęp do łazienki, a także kuchni, w której można samemu przygotować sobie posiłek, pomagając sobie na przykład gotowcami.

Wakacje na polu namiotowym

Tanią formą wypoczynku są także wakacje na polu namiotowym, których nie brakuje w Polsce, zarówno nad morzem, jak i w górach czy nad jeziorami. Od lat cieszą się one bardzo dużą popularnością, zachęcając turystów do przybycia zmieniającym, a także zadziwiając zmieniającymi się warunkami coraz bardziej dostosowanymi do oczekiwań chcących odpocząć turystów. Za najdroższe pola namiotowe, oscylujące w granicach pięćdziesięciu złotych za dobę dla namiotu dwuosobowego, uznaje się te nad Bałtykiem, jednakże za znacznie mniejszą cenę można znaleźć bardzo dobrze zorganizowane pola namiotowe w innych zakątkach Polski.

W przypadku wakacji pod namiotem można mówić o wielu ich zaletach, do których należy na pewno możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, które należałoby wydać na dużo droższy hotel czy pensjonat. Kolejną, bardzo ważną, zaletą jest możliwość stałego kontaktu z naturą, co daje możliwość zrelaksowania się, a także odpoczęcia od codziennego pospiechu i rutyny. Do niezapomnianych wrażeń może należeć pobudka porannym śpiewem ptaków czy spożywanie śniadania przy blasku płonącego ogniska. Namiotowe wakacje to także alternatywa dla wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek zwierzę, bowiem przebywanie na polu namiotowym stwarza okazję do tego, by móc je zabrać ze sobą, co często jest niemożliwe w przypadku hotelu czy pensjonatu.

Wiele osób krytykuje możliwość wypoczynku pod namiotem z tego względu, że pole namiotowe czy camping nie zawsze kojarzy się z cywilizowanymi warunkami. Jednakże coraz częściej pojawiają się obiekty czy miejsca, w których pole namiotowe zaczyna spełniać europejskie standardy i zachwycać mnóstwem udogodnień.

A może na kajaki

A może na kajaki Kolejną, dość tanią formą wypoczynku, może być wyprawa kajakowa, której koszt przy siedmiu dnia stanowi znacznie tańszą i alternatywną formę wypoczynku dla drogiego hotelu. Atrakcyjność wypoczynku na kajakach to przede wszystkim możliwość stałego kontaktu z naturą, a także aktywnego spędzania czasu wolnego. Wspomniany tu kontakt z naturą to przede wszystkim możliwość obserwowania pięknej przyrody, dostrzeżenia nieznanych dotąd zwierząt czy przebywania w towarzystwie śpiewu ptaków. Jego zaletą jest możliwość wyciszenia się, a także zapomnienia o codziennych troskach poprzez skupienie się na działaniu związanym z koniecznością przemieszczania się kajakiem. Spływy kajakowe to także szansa poznania wielu nowych i ciekawych ludzi, którzy podobnie wyruszyli w drogę, poszukując spokoju, wyciszenia, ale także kontaktu z naturą.

Wskazując zalety tanich wakacji na kajakach, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwość: aktywnego wypoczynku; kontaktu z wodą, który potrafi zrelaksować z dala od turystycznego zgiełku; bliskość natury; zmienność warunków, co powoduje, że kajaki nie mogą się znudzić; zawierania nowych znajomości i wspólnego biesiadowania przy ognisku na łonie natury oraz przełamywania własnych barier i ograniczeń. Poza tym należy dodać, że kajakarstwo to zajęcie dla każdego, bowiem nie ma granicy wiekowej, która wyznaczałaby możliwość korzystania z tej formy wypoczynku.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here