Niezapomniane widoki

Wakacje w DubajuDla wielu planowanie czasu urlopu czy wakacji to przede wszystkim poszukiwanie miejsca, które spełniłoby oczekiwania członków rodziny czy grupy znajomych oraz dało możliwość swobody połączonej z odpoczynkiem podczas korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Wiele biur podróży zachęca turystów do tego, by skorzystali z oferty, jaką niesie ze sobą wyjazd do Dubaju, porównując go do raju na ziemi, w którym można rozkoszować się pięknym i błękitnym niebem, wysoką temperaturą, turkusową wodą oraz powiewem chłodnego wiatru znad oceanu.

Przedstawiany w ten sposób Dubaj stanowi alternatywę dla zmiennej pogody w Polsce, zimnej wody, a także konieczności dostosowywania się do warunków atmosferycznych. Dubaj to miasto na miarę XXII wieku, które zostało wzniesione na pustyni i stanowi współcześnie jedno z najnowocześniejszych miast na świecie. Jeśli chodzi o status geograficzno- polityczny jest miastem przynależącym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich położonych na Bliskim Wschodzie. Wspomniane tu położenie czyni wyprawę do Dubaju jeszcze bardziej atrakcyjną, ponieważ daje możliwość poznania zupełnie odmiennej kultury, która cechuje się charakterystycznymi dla siebie zwyczajami i tradycjami dotyczącymi wielu płaszczyzn funkcjonowania tego miasta.

Bez wątpienia Dubaj określany też jako arabska perła to doskonałe miejsce na wypoczynek i możliwość spojrzenia na to miasto z innej perspektywy niż: wszechobecny luksus, drapacze chmur, wielokilometrowe galerie handlowe stanowiące małe miasta czy siedmiopasmowa autostrada. Dubaj to także miejsce: niezapomnianych widoków, pięknych plaż i lazurowej wody, ekstremalnych przygód na pustyni, lokalnych przysmaków oraz wielu innych atrakcji przygotowanych po to, by kusić swoim urokiem potencjalnych turystów.

Niezapomniane widoki i tańczące fontanny

Niezapomniane widokiPobyt w Dubaju to przede wszystkim konieczność obejrzenia panoramy miasta z najwyższego budynku na świecie, który nosi nazwę Burdż Chalifa. Turyści mają możliwość podziwiania panoramy z tarasów umiejscowionych na sto dwudziestym czwartym lub sto czterdziestym ósmym piętrze, do których to podjazd windą trwa chwilę. Tłumy zwiedzających przybywają na wspomniane tu piętra, aby podziwiać przepiękne i jedyne w swoim rodzaju wschody oraz zachody słońca. Ponadto wizyta na sto czterdziestym ósmym piętrze to możliwość niezapomnianego pobytu w chmurach i spojrzenia na miasto oraz Zatokę Perską z zupełnie innej perspektywy. Po czasie spędzonym na tarasie wioskowym warto wyjść przed przylegającą do wieżowca galerię handlową o nazwie „Dubai Mall”. Swoim kształtem przypomina ona sopel lodu, a przybywający tam turyści podejmują próbę wykonania zdjęcia ujmującego jej całość w jednym kadrze zdjęciowym. Przed „Dubai Mall” warto pojawić się także wieczorem, aby móc podziwiać przepiękne spektakl, którego głównymi bohaterkami są tańczące w rytm muzyki kolorowe fontanny.

Piękne plaże i lazurowa woda

Jedną z nieocenionych atrakcji, dla których warto spędzić wakacje w Dubaju, są zachwycające: piaskiem, czystością, lazurową wodą, a także przepięknym widokami, plaże oferujące turystom wiele miejsc rozrywki, a także dające możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na bardzo różne sposoby. Charakterystyczne dla dubajskich plaż są tak zwane Wyspy Palmowe zachwycające swoją zjawiskowością, a także wielością klubów, kawiarni, barów i rozrywek dostosowanych do różnych poziomów wiekowych. Każda z plaży w Dubaju otrzymała swoją nazwę i charakteryzuje się jej specyficznym zagospodarowaniem przeznaczonym dla innego typu turysty. Do najbardziej znanych i zachęcających należą: Kite Beach ( specjalnie zorganizowana dla osób lubiących aktywny wypoczynek, bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych); Sunset Beach (miejsce wyjątkowe dla osób uprawiających surfing, bardzo szeroka plaża oferująca miłośnikom deski wszelkie udogodnienia do uprawiania tego sportu); Palma Jumeirah (Wyspa Palmowa określana jako bardzo ekskluzywna ze względu na umiejscowione tam ekskluzywne hotele; część plaży jest odpłatna dla osób niebędących gośćmi hotelowymi); Black Palace (plaża przeznaczona typowo do wypoczynku rodzinnego z dziećmi.

Ekstremalne przygody na pustyni

 W Dubaju znajdą też coś dla siebie Ci, którzy czują potrzebę adrenaliny. Gwarantuje ją ekstremalna przygoda na pustyni na chronionym obszarze pustynny znajdującym się godzinę drogi od Dubaju. Ekstremalna przygoda to przejażdżka autem terenowym przez piaszczyste wydmy, gdzie niejednokrotnie trzeba wykonać manewry zapierające turystom dech w piersiach. Jedną z przyjemności takiej wyprawy jest z pewności możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle zachodzące słońca, a także wizyta w arabskiej wiosce, gdzie można spotkać się z regionalną: kulturą, zwyczajami, kuchnią, wsiąść na wielbłąda oraz zapalić sziszę, czyli tradycyjną fajkę wodną. Koniecznie podczas takiej wizyty trzeba spróbować arabskiej, niezwykle intensywnie pachnącej kawy oraz aromatycznym i przepysznych daktyli.

Dubaj – arabska perła- to miasto wielu twarzy, które zachwyca przede wszystkim swoją różnorodnością i daje czasu na nudę. Warto spędzić wakacje w Dubaju, by poczuć się jak w raju.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here