Październikowe plażowanie

Gdzie na wakacje w październikuWiększość społeczeństwa przyzwyczaiła się do tego, że urlop spędza podczas miesięcy wakacyjnych, a mianowicie w lipcu lub sierpniu. W przypadku polskich rodzin wynika to przede wszystkim z faktu, że w tym czasie dzieci mają wakacje i rodzice dostosowują swoje plany do ich możliwości. Jednakże należy pamiętać, że dobrym czasem na urlop są miesiące poza sezonem wakacyjnym, ponieważ pozwalają na zaoszczędzenie czasu w kolejce do atrakcji, uniknięcie tłoku na plaży, a także nadmiernych upałów. Piękne w tym czasie może być właściwie każde miejsce, począwszy od morza, a skończywszy na krajach zagranicznych. Wypoczynek jesienią może okazać się szczególnie przydatny dla osób, które zmęczyła jesienna szaruga i potrzebują zaczerpnąć innego powietrza w celu naładowania akumulatorów przed nadchodzącą zimą.

Górskie szaleństwo

Dla wielu osób wybór października na wyjazd w góry to najlepsza z opcji, ponieważ niezbyt krótkie dni i zazwyczaj piękna pogoda zachęcają do tego, by udać się na spacer górskimi szlakami, które okazują się wtedy mniej uczęszczane. Jesienny wypad na urlop w góry to także bardzo duża atrakcja dla osób, które lubią podziwiać piękne krajobrazy i zachwycać się pięknem natury. Zmieniająca się pod wpływem jesiennej pogody kolorystyka stanowi jeden z bardzo ważnych atutów zachęcających do tego, by skorzystać z górskiego szaleństwa właśnie w październiku. Wybór miejsca pobytu jest bez znaczenia, bowiem każde góry mają jesienią swój specyficzny klimat i zachęcają do tego, by skorzystać z pieszych wycieczek. Październikowe górskie szaleństwo stanowi także alternatywę dla osób, które chciałyby skorzystać z atrakcji znajdujących się w Zakopanem lub w Karpaczy, gdyż ze względu na zakończenie sezonu wakacyjnego kolejka do nich jest znacznie krótsza.

Październikowe plażowanie

Październikowe plażowanie Ciekawym rozwiązaniem na urlop w październiku może być także wyjazd nad morze, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można cieszyć się promieniami słońca, spacerując lub leżakując na prawie pustej plaży. Dla wielu osób, którym chociaż raz udało się wyjechać nad morze jesienią, październikowe wakacje są czasem bardzo wyjątkowym i zaskakującym całą kolorystyką barw jesieni. Atrakcją dla turystów, spędzających urlop w październiku nad morzem, jest także możliwość spacerowania prawie pustą plażą, gdy piasek jest jeszcze ciepły i stąpanie po nim gołymi stopami sprawia niemałą przyjemność. Dodatkową zaletą jesiennych spacerów jest ich zdrowotna moc związana z możliwością nieograniczonego wdychania jodu, który w tym czasie jest szczególnie aktywny.

Poza atrakcjami płynącymi z natury warto wspomnieć także o kwestii finansowej, bowiem październikowy wyjazd nad morze cechuje niższa cena noclegów, co jest związane z faktem, że za znacznie mniejsze pieniądze można zdobyć miejsce noclegowe w wysokiej klasy hotelu i relaksować się, podziwiając piękno morza z balkonu.

Warmia i Mazury w październiku

Dobrym rozwiązaniem na październikowe wakacje są także urokliwe Mazury, które nawet jesienią nie tracą niczego ze swojej atrakcyjności. Teren Warmii i Mazur daje szeroki wachlarz możliwości pod względem miejsca noclegowego, które o tej porze znacznie zmienia swoją cenę bez względu na rodzaj oferowanej kwatery czy hotelu.

Argumentów za tym, by udać się na urlop na Warmię i Mazury jest bardzo wiele, począwszy od tych, zakładających zmniejszoną ilość turystów w oczekiwaniu na zwiedzanie konkretnej atrakcji, a skończywszy na możliwości wypoczynku w agroturystyce nad jeziorem, gdzie można relaksować się: chodząc na spacery wokół jeziora i po lesie, zbierając grzyby czy obserwując zmieniające się przepiękne barwy jesieni. Warmia i Mazury to możliwość turystycznego objazdu bardzo wielu miejsc, które słyną ze swojej tradycji, kulturowości czy turystycznej atrakcyjności. Do takich należą z pewnością:

  • Ostróda (słynąca z przepięknego nabrzeża nad Jeziorem Drwęckim, a także możliwości wypłynięcia w rejs po jeziorze, dzięki czemu można podziwiać przyrodę w zmieniających się barwach jesieni; w tym czasie rejsy odbywają się do 15 października;
  • Gietrzwałd, który daje możliwość przyjrzenia się tradycji regionu związanej z religijnością przybywających tam corocznie wielu tysięcy turystów, a także spróbowania regionalnych smaków w Karczmie Warmińskiej;
  • Olsztynek z Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego, w którym to jesienni turyści mogą zapoznać się z historią Warmii i Mazur, a także zobaczyć, jak mieszkali i żyli kiedyś ludzie na tym terenie;
  • Olsztyn, urokliwe miasto nad rzeką Łyną z Zamkiem Kapituły Warmińskiej, piękną starówką oraz wieloma, przygotowanymi specjalnie dla turystów atrakcjami.

Argumentów przemawiających za październikowymi wakacjami na Warmii i Maurach jest bardzo wiele. Zachwycać może: bogactwo jezior w jesiennych barwach, czyste powietrze, bardzo dobry mikroklimat, a także możliwość aktywnego spędzania czasu z noclegiem w zachęcającej do tego agroturystyce z lokalnymi tradycjami, regionalnymi potrawami oraz w otoczeniu przepięknej przyrody.

Podane tu miejsca to tylko przykładowe propozycje na październikowe wakacje, które także mogą być bardzo wartościowym czasem odpoczynku i ładowania akumulatorów przed jesienną słotą i zimowym półmrokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here