Chorwacja jest niezmiernie popularnym kierunkiem jeżeli chodzi o wyjazdy wakacyjne. Zupełnienie powinno to nikogo dziwić. Wiele osób odwiedza Chorwację wielokrotnie i za każdym razem odnajduje w niej coś nowego. To Taka specyfika tego miejsca. Za co ludzie kochają Chorwację? Przede wszystkim gwarantowana piękna pogoda, cudowne widoki, bajeczne nabrzeża i wyśmienite wino. Czego można chcieć więcej jeżeli chodzi o wypoczynek na urlopie.

Jak dojechać do Chorwacji?

Chorwacja jest miejscem gdzie możemy dotrzeć zarówno samolotem jak dojechać samochodem. Niestety jeżeli chodzi o samolot to ceny biletów w sezonie wakacyjnym są bardzo wysokie. Najlepiej jest w przypadku czterech osób zdecydować się na podróż własnym samochodem. Z całą pewnością taka podróż wyjdzie dużo taniej. Jeżeli jednak nie musicie oszczędzać i macie ten komfort że nie musicie liczyć pieniędzy, to zdecydowanie warto polecieć jest samolotem do Splitu. Tam możecie wynająć samochód. W przypadku samodzielnej podróży zdecydowanie warto jest przekalkulować koszty samolotu, zwłaszcza jeżeli możemy wylecieć z Berlina, ponieważ tam bilety są tańsze. Samolot przewiezie nas bardzo szybko na miejsce. Samochód jednak również ma swoje zalety. Podstawową zaletą samochodu jest to, że po drodze możemy zatrzymać się w dowolnym miejscu i na przykład zwiedzić sobie Wiedeń. Samochód daje nam również możliwość spakowania dużo większej ilości bagażu. Również na miejscu zdecydowanie lepiej jest samochód mieć niż go nie mieć, zwłaszcza że miejsc do odwiedzenia jest bardzo wiele.

Koszty dojazdu autem

Pamiętajcie, że jadąc samochodem po drodze przejeżdżamy przez kraje takie jak Czechy, Austria i Słowenia. Przejazd nimi jest płatny a winiety można kupić na stacjach benzynowych lub przed wjazdem do konkretnego kraju. Jeżeli chodzi o Czechy to najlepiej kupić jest winietę na miesiąc. W przypadku Austrii winiety bardziej opłaca się kupić na 10 dni. W przypadku Słowenii warto zastanowić się nad celowością wykupu przejazdu przez autostradę, ponieważ za krótki odcinek zapłacicie około 30 €.

Dojazd do Chorwacji jest możliwy na kilka sposobów, wszystko zależy od tego z jakiego miejsca wyruszacie w Polsce. Najgorszą i najtrudniejszą drogą jest przez Słowacja i Węgry, zdecydowanie mają najmniej autostrad, częste ograniczenia prędkości.

Warto jest również sprawdzić przed wyjazdem jak wygląda możliwość kupna winiet przez internet ponieważ to zmienia się bardzo często i coraz więcej krajów umożliwia taką wygodną formę płatności.

Jakie dokumenty na wyjazd do Chorwacji?

Co prawda Chorwacja nie jest w Unii Europejskiej jednak można do niej wjechać na samym dowodzie. Jeżeli zdecydujecie się jednak odwiedzić bośnię i hercegowinę to oprócz dowodu osobistego musicie mieć również zieloną kartę. Jeżeli chodzi o płatności na bramkach towar to jest płacić kartą, ponieważ są mniejsze kolejki. Również dobrze jest przygotować trochę drobnych 50 eurocentów na korzystanie z toalet.

Oczywiście również podczas tak długiego wyjazdu staniecie przed koniecznością tankowania samochodu. Jeżeli chodzi o ceny, to lepiej omijać jest stacje paliw przy autostradach. Zazwyczaj są on one sporo droższe. Pierwsze tankowanie oczywiście najlepiej wykonać w Polsce a potem do tankować samochód w Austrii. Podczas tej podróży zdecydowanie pamiętajcie o ograniczeniach prędkości, aby wasze wakacje nie były nie zbyt drogie.

Czas wyjazdu i jedzenie w drodze

Wyjazd do Chorwacji to około 15 godzin jazdy. Możemy jechać na jeden raz lub z noclegiem po drodze. Miejsce na nocleg ustalamy sobie według własnych preferencji, ale dobrą opcją jest Wiedeń. Można zatrzymać się spokojnie gdzieś aby coś zjeść, ale przy tak długiej trasie zdecydowanie dobrze jest mieć jakieś kanapki.

Organizacja noclegu

Oczywiście podczas organizacji takiego wyjazdu jedną z pierwszych decyzji jakie musimy podjąć to jest konieczność wyboru odpowiednich noclegów. Sposoby na to są właściwie dwa. Jeżeli wiemy w jakie miejsce chcemy jechać to wówczas w tej konkretnej lokalizacji poszukujemy noclegów. Im szybciej rozpoczniemy poszukiwania i im szybciej coś znajdziemy, tym większy będziemy mieli wybór i będziemy mogli znaleźć atrakcyjniejsze cenowo apartamenty.

Drugim sposobem jest jazda w tak zwane ciemno. Wówczas pakujemy samochód i jedziemy kompletnie w nieznane. Jeżeli chodzi o Chorwację, to tego rodzaju wyjazdy są dość popularne. Wiele osób oferuje tam noclegi, co powoduje, że jadąc nawet bez wcześniejszej rezerwacji, na miejscu zazwyczaj bez najmniejszych problemów znajdziemy jakieś atrakcyjne noclegi.

Noclegów możemy szukać samodzielnie, lub skorzystać z wielu licznych portali pośredniczących w poszukiwaniu i rezerwacji noclegów.

Podsumowanie

Jak widać Chorwacja jest idealnym miejscem na udany wakacyjny wyjazd. Wspaniałe plaże, Przyjaźni ludzie a do tego wspaniałe widoki, to niewątpliwie są zalety Chorwacji. Myślę, że jeżeli ktoś 1 raz się tam wybierze, to zapewne jeszcze kiedyś będzie chciał tam wrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here