Wakacje na Mazurach

Polska niewątpliwie jest bardzo pięknym i ciekawym krajem który może zaoferować bardzo wiele. Jeżeli planujecie wakacje to wybór macie bardzo duży począwszy od gór zarówno wyższych jak Tatry czytasz niższych jak Karkonosze poprzez mniejsze jeziora oraz potężną kraine jezior jaką są Mazury a na Bałtyku skończywszy. W dniu dzisiejszym Postanowiłem się skupić na krainie tysiąca jezior. Jeżeli chodzi o Mazury jest to Idealne miejsce na wakacje i wypoczynek. Najlepsze jest to że, że każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek czy też zainteresowania. Na Mazurach można zarówno pływać jachtem po jeziorach, spacerować czy też jeździć na rowerze po lasach, zwiedzać liczne atrakcje oraz leniuchować na plaży. Jak widać bez najmniejszych problemów każdy znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj postaram się omówić najciekawsze miejsca i atrakcje na Mazurach.

Dojazd na Mazury

oczywiście to jak będzie nam się jechało do miejsca docelowego zależy od wielu różnych elementów. Pierwsza sprawa to, czy decydujemy się na wyjazd pociągiem, autobusem czy może jednak pojedziemy własnym samochodem. Zależnie od tego musimy nastawić się na różne warianty dojazdu.

Dojazd na Mazury pociągiem nie powinien być wielkim problemem, zwłaszcza że z Warszawy najszybciej dotrzemy do Olsztyna właśnie pociągiem. Ogólnie dojazd pociągiem odbywa się do trzech największych Mazurskich miejscowości: Olsztyna, Elbląga oraz Giżycka. Za to jazdę pociągiem przemawia dość dobrze rozbudowana sieć połączeń.

Kolejną alternatywą jest dojazd na Mazury autokarem. Wybór połączeń jest również bardzo duży i bez najmniejszego problemu z większości miast dotrzemy dokładnie tam gdzie chcemy. Zwłaszcza że autokary dojeżdżają praktycznie do każdego dużego miasta na Mazurach.

Nie każdy Zdaję sobie z tego sprawę, ale na Mazury możemy dotrzeć również samolotem. Najbliższy port lotniczy Mazur znajduje się 60 km od Olsztyna.

Jeżeli Jedziemy jednak ze swoją rodziną i z dziećmi, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydować się na jazdę własnym samochodem. Dzięki temu możemy zabrać wiele dodatkowych bagaży i na miejscu nie będzie nam niczego brakowało. Dojazd samochodem Oczywiście również ułatwi dotarcie w praktycznie każdej jedno miejsce o jakim tylko sobie pomyślimy.

Noclegi na Mazurach

Wybór noclegów na Mazurach jest bardzo duży. Spać możemy między innymi w hotelach, pensjonatach, prywatnych kwaterach, w przyczepach kempingowych czy też na polach namiotowych oraz w domkach, agroturystyce jak i na jachtach. Jak widać wybór Jest olbrzymi i zależnie od tego czego oczekujemy po takich wakacjach możemy zdecydować się na poszczególne miejsca do spania. Jeżeli jedziemy z dziećmi to najlepiej będzie zatrzymać się w ośrodku, który ma kilkanaście domków i jest szansa na to, ze dzieci kogoś poznają z rówieśników do zabawy oraz, że w przypadku gorszej pogody Będzie tam jakiś plac zabaw lub boisko. Dla rodzin z dziećmi również dobrze sprawdzą się domki, zwłaszcza takie które mają bezpośredni dostęp do jeziora. Niewątpliwie będzie to dla dzieci duża frajda.

Dla tych którzy spędzają aktywnie czas wskazany jest aby byli blisko lasów, dzięki czemu mogą jeździć lub spacerować po lasach.

Całkiem osobno grupą są osoby, które na Mazury przyjeżdżają tylko po to, aby pływać na jachtach. Często takie osoby decydują się na spanie w jachcie.

Wybór jest olbrzymi i bez najmniejszego problemu każdy znajdzie dokładnie to czego potrzebuje.

Co robić na Mazurach?

Jeżeli już zdecydujemy się na urlop w krainie tysiąca jezior to zdecydowanie nie będziemy się tam nudzić. Warmia i Mazury to region, który z jednej strony zachwyca swoją przyrodą a z drugiej strony może pochwalić się bardzo bogatą ofertą dla turystów lubiących zwiedzać. Między innymi takie atrakcje jak znany w całej Europie Wilczy Szaniec.

Osoby które cenią sobie aktywny wypoczynek, które lubią jeździć na rowerze, spacerować w lasach czy też pływać po jeziorze bez problemu odnajdą dla siebie właściwe miejsce. Dla osób które uwielbiają godzinami łowić ryby czy też pływać jachtem to również jest Idealne miejsce. Rodziny z dziećmi pokochają Mazury za to, że można się tam godzinami bawić nad ciepłym jeziorem.

Z całą pewnością bez względu na to jak planujecie państwo spędzić wakacje, co lubicie robić a czego robić nie lubicie, to Mazury okażą się idealnym kierunkiem. Szukając noclegu warto jest zwrócić uwagę No takie elementy Jak odległość od najbliższego sklepu czy też odległość od jeziora. Jest to tak wielki obszar, że niektóre noclegi mogą być dość mocno oddalone od głównych tras czy też sklepów. W sytuacji Jeżeli nie dysponujemy na miejscu samochodem może to okazać się dla nas całkiem sporym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu.

Jeżeli chodzi o poszukiwanie odpowiedniego miejsca to najlepiej jest korzystać z popularnych portali internetowych. Gwarantują one nam większe bezpieczeństwo a do tego dzięki lokalizacji na mapie łatwo możemy szukać konkretnie interesujących nas miejsc. Tak ja osobiście znalazłem idealnie położony domek nad jeziorem czego wam wszystkim życzą i życzę udanego urlopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here