Wakacje w Europie

Dość częstym kierunkiem wakacyjnych wypraw staje się Europa, z bardzo prostego powodu wiele kultur, wiele narodowości a więc i wiele możliwości wyboru miejsca, które nam najbardziej będzie odpowiadało. W zależności od tego, na co mamy w danym momencie ochotę, możemy być pewni, ż Europa nam to dostarczy. Zarówno ciepłe jak i zimne morza, bieguny i mroźne oraz położone przy równiku wyspy. Do tego przepiękne lasy i góry. Zdecydowanie w Europie jest wszystko, co potrzebne do zaspokojenie podróżniczych ambicji.

Nad morze i ocean

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc ostatnimi czasy przez Polaków stała się Chorwacja, która podbiła nasze serca przepiekaną pogodą a także bardzo ciekawymi i malowniczymi zabytkami. Miłośnicy wygrzewania się na plaży oraz kąpieli w morzu także znajdą coś dla siebie, ponieważ właśnie chorwackie plaże uznawane są za najczystsze i najpiękniejsze na całym kontynencie. Decydując się na spotkanie z kulturą Chorwacką warto także napomknąć o Splicie, w którym główną atrakcją jest wzniesiony 1700 lat temu pałac Dioklecjana. Oczywiście Chorwacja nie jest jedynym kierunkiem, gdzie znajdziemy idealne miejsca na spędzenie wakacji. Całe południe Europy może w tym temacie bardzo wiele zaoferować. Zaczynając od Hiszpanii zarówno kontynentalnej jak i jej licznych wysp blisko Afryki, gdzie zawsze jest ciepło, poprzez włoskie, albańskie i greckie plaże po Złote Piaski w Bułgarii. Całe południe Europy to gwarancje, że w lecie będzie ciepło i będziemy mogli leniuchować nad morzem lub oceanem. Zaletą wschodnich rejonów Europy są zdecydowanie niższe ceny niż w przypadku Hiszpanii lub Francji.

Bogactwo kulturalne

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem a znacznie mniej rozpowszechnionym jest Litwa, każdy, kto choć raz miał przyjemność zagościć w Wilnie poczuł niecodzienny klimat i urok tego miasta, bardzo ciekawym miejscem wartym uwagi jest Zamek w Trokach jedyna w swoim rodzaju gotycka budowla położona uwaga na wyspie. Miłośnicy hucznych zabaw i imprez powinni znaleźć się właśnie na Litwie w czerwcu, ponieważ pod koniec tego miesiąca bardzo hucznie obchodzona jest Noc Świętojańska przepełniona śpiewami, zabawami a także paleniem ognisk i poszukiwaniami nie odnalezionego wciąż kwiatu paproci.

Bogactwo kultury w Europie jest oszałamiające. Począwszy od Greków i Rzymian poprzez cały okres średniowiecza a na kolorowej i wymieszanej kulturowo Turcji kończąc. Zdecydowanie w Europie jesteśmy w stanie znaleźć właściwie wszystko, o czym tylko sobie zamarzymy.

Jeżeli zależy nam na poznawaniu bogactwa kultury, to idealnym miejscem do tego będą wielkie muzea w Londynie czy też Paryżu. Znajdziemy w nich przekrój historii z wieków.

Sporty zimowe

Europa to również miejsce, gdzie możemy uprawiać bardzo intensywnie sporty zimowe i one też są często powodem do wyjazdów urlopowych. Tatry w Polsce mają wielu zwolenników, jednak Alpy przyciągają każdego roku prawdziwe tłumy. Wiele miejscowości alpejskich żyje właściwie tylko z turystów przyjeżdżających na narty i to właśnie im oni wszystko poświęcają. Setki tras zjazdowych, setki stacji narciarskich i tysiące kilometrów do szusowania to właśnie Alpy.

Innym miejscem do sportów zimowych jest północy rejon kontynentu. Bliskość bieguna gwarantuje, że będzie śnieżnie i mroźnie. Norwegia to popularne miejsce dla biegów narciarskich.

Komunikacja

Poruszać się po Europie możemy na wiele sposobów. Dużo zależy od tego jak planujemy zwiedzanie, czy planujemy się dużo przemieszczać, czy może zdecydujemy się na pobyt w jednym miejscu. Do wyboru mamy autobusy, koleje, własny samochód czy też linie lotnicze. Postaram się szybko omówić podstawowe plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.

Własny samochodów w podróży po Europie

Własny samochodów w podróży po EuropieJazda własnym samochodem daje nam największą wolność. Możemy zatrzymywać się kiedy chcemy i gdzie chcemy. Możemy jechać do Chorwacji na urlop i po drodze zwiedzić sobie na przykład Wiedeń. Jest to zdecydowanie również najlepsza opcja jeżeli chodzi o ilość bagażu jaki możemy zabrać. Zwłaszcza kiedy mamy do dyspozycji duży samochód. Minusem niewątpliwie są koszty przejazdu za autostrady czy też czas jaki potrzebujemy. Zazwyczaj są to długie godziny spędzone za kółkiem. Dla wielu osób takie podróże są zbyt męczące.

Samolotem po Europie

Latać można a nawet czasami trzeba gdy nie mamy innej alternatywy w środku transportu. Najlepszym przykładem szybkiego, komfortowego oraz  ekonomicznego latania są firmy oferujące tanie bilety lotnicze. Tego typu firm jest dosyć sporo na rynku. Powiedział bym nawet, że ostatnie lata zaowocowały sporym wysypem tego typu placówek oferujących swym klientom tanie przeloty samolotami pasażerskimi.

Gdzie jednak wybrać tego typu firmę? Najlepiej przejrzeć zasoby internetu. Jest sporo ogłoszeń tego typu firm przelotowych zachęcających swoich klientów do dobycia podróży właśnie samolotem. Należy jednak staranie przejrzeć oferty cenowe oraz warunki jakie oferują dla nas czyli swoich gości firmy czarterowe. Oferty typu bilet za złotówkę należy włożyć między bajki. Nie ma nic nie zapowiada aby coś takiego było.  Zwykle najtańszy bilet wraz z opłatami lotniskowymi kosztuje minimum 150 złotych. Bezecna także przy wyborze tanich linii lotniczych jest opinia znajomych z którą zawsze warto się liczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here