Wakacje all inclusiveZbliżające się wakacje to czas zastanowienia się nad formą wypoczynku, która będzie odpowiadała oczekiwaniom wszystkich członków rodziny. Bardzo często wybór odpowiedniej formy wypoczynku poprzedza dogłębna analiza ofert biur podróży lub wywiad przeprowadzony wśród znajomych czy innych członków rodziny. Wśród wielu ofert pojawiają się także i te określane mianem al inclusive, czyli inaczej wyjazd, podczas którego wszystko jest w cenie.

Wszystko w cenie

Wyjazd oznaczony przez oferujących możliwość wypoczynku jako al inclusive to oferta, której podstawę stanowią: noclegi, przelot samolotem lub przejazd autokarem, a także pełne wyżywienie, w tym nielimitowany dostęp do napojów, zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych oraz różnego rodzaju przekąsek, które są podawane w bardzo różnych godzinach, często z podziałem dla dorosłych i dla dzieci. Hotele oferujące tego rodzaju wypoczynek mogą w różny sposób podchodzić do oferowanych usług, na przykład stosując al inclusive 24, co oznacza całodobowy dostęp do wszystkich usług oferowanych na terenie hotelu lub al inclusive Ligot oznaczający, że w ofercie nie ma dostępu do darmowych alkoholi. Przez wielu ludzi tego typu wypoczynek określany jest mianem „wczasów dla leniwych” chociażby ze względu na fakt, że tego rodzaju wyjazd to spełnienie wszystkich oczekiwań turystów, którzy nie muszą się o nic martwić, a jedynie spędzać czas w ciszy i spokoju uporządkowanego dnia.

Opłacalność al inclusive

Wyjazdy al inclusive stają się z roku na rok coraz bardziej popularne, pomimo tego że wiążą się z niemałym wydatkiem w przeliczeniu na jedną osobę. Jednakże wielu turystów podkreśla, iż opcja z pełnym wyżywieniem jest najlepsza, gdyż pozwala na spełnienie marzeń o błogi lenistwie na brzegu hotelowego basenu czy leżaku pięknej i kuszącej swoim wyglądem plaży.

Opcja al inclusive jest szczególnie przydatna, gdy turyści wybierają się do krajów określanych jako niebezpieczne, co ma związek z koniecznością zachowania standardów bezpieczeństwa i spędzaniem czasu na terenie bardzo dużych kompleksów hotelowych, które w większości przypadków są usytuowane z dala od miasta. Skorzystanie z oferty al inclusive zwalnia z konieczności poszukiwania wyżywienia, a także pozwala na zaspokojenie potrzeb dotyczących chęci skorzystania z kuchni regionalnej, gdyż kurorty przygotowują dla swoich gości różnego rodzaju wieczory dotyczące tematyki regionalnej, podczas których serwuje się różnego rodzaju dania regionalne.

Zalety wakacji al inclusive

Zalety wakacji al inclusiveKorzystający z tej formy wypoczynku wskazują, że tego rodzaju wakacje mają bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest na pewno możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia bez konieczności marnowania czasu na poszukiwanie knajpki, która spełniałaby oczekiwania turystów. Ponadto tego rodzaju wakacje to kwestia ograniczonych wydatków podczas samego wyjazdu, gdyż wniesiona opłata za wyjazd stanowi gwarancję otrzymania dostępu do wszelkich usług, atrakcji, a także pełnego wyżywienia, co jest związane z faktem, iż nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy podczas wyjazdu.

Dla części turystów niepodważalną zaletą wakacji al inclusive jest możliwość spędzania czasu przy hotelowym basenie i zupełna swoboda związana między innymi z tym, że nie trzeba się o nic martwić. Czynności, które na tradycyjnym wyjeździe musi podejmować sam turysta (sprzątanie, robienie zakupów, budzenie, przygotowanie posiłku, kupienie biletów, poszukiwanie środków transportu, zapewnianie rozrywek) w przypadku wakacji al inclusive wykonuje za niego obsługa hotelowa, co daje możliwość pełnego i całkowitego luzu, który sprzyja wypoczynkowi.

Dodatkowym walorem może być także sprawowanie opieki nad dziećmi przez hotelowych animatorów, którzy organizują zajęcia dostosowane do zainteresowań różnych grup wiekowych. W tym czasie, gdy animatorzy zajmują się dziećmi, organizując im: teatrzyki, malowanie twarzy, gimnastykę warsztaty taneczne czy gry w sali zabaw, rodzice mogą odpoczywać i rozkoszować się ciszą i spokojem bez obowiązków zawodowych oraz domowych.

Obalamy mity

Wielu ludziom opcja al inclusive kojarzy się tylko i wyłącznie z błogim lenistwem, leżakowaniem przy basenie lub na plaży, niezliczoną ilością drinków oraz czasem spędzanym w hotelu. Tak mówią zazwyczaj ci, którzy nie mieli nigdy do czynienia z al inclusive i nie posiadają świadomości, że podczas takich wakacji można skorzystać również z różnego rodzaju wycieczek fakultatywnych, które mają na celu pokazać piękno i atrakcyjność zwiedzanego rejonu. Czasem zdarza się też możliwość samodzielnego wypożyczenia auta i zwiedzania regionu na własną rękę lub z wynajętym przez siebie przewodnikiem. Ta pierwsza opcja jest bezpieczniejsza, jeśli wakacje spędza się w rejonie określanym jako niebezpieczny (Egipt, Turcja, itp.), gdyż obsługa hotelowa musi zadbać o pełne bezpieczeństwo swoich podopiecznych i gwarantuje im zwiedzanie bez dodatkowych „atrakcji”. Z kolei samodzielne zwiedzanie wypożyczonym autem to możliwość dla osób przebojowych, umiejących zorganizować sobie czas i trasę wycieczki.

Z całą pewnością wakacje al inclusive warte są wydanych pieniędzy pod warunkiem, że lubi się taki sposób spędzania czasu wolnego oraz w celu uniknięcia rozczarowań dokładnie sprawdzi, co zawiera oferta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here