Tanie wakacje za granicą

Tanie wakacje za granicąWielu ludziom zagraniczny wyjazd kojarzy się z bardzo wysokimi kosztami dotyczącymi, zarówno przejazdu, jak i miejsca noclegowego, wyżywienia i koniecznych do zobaczenia atrakcji. Taka opinia jest często przesadzona, bowiem odpowiednio wcześnie rozpoczęte przygotowania mogą sprawić, że zagraniczne wakacje także będą tanie. Aby znaleźć tanie zagraniczne ofert, należy sięgnąć do ofert biur podróży już w zimie lub zdecydować się na wyjazd poza sezonem, co stanowi w wielu przypadkach o szerokim wachlarzu możliwości dostępnych za połowę ceny.

Za granicę poza sezonem i last minut

Sporą oszczędność przy zagranicznych wyjazdach daje rezerwowanie terminów wyjazdów poza sezonem, co nie zaprzecza ich atrakcyjności, gdyż warto pamiętać, że w wielu zagranicznych krajach piękną, słoneczną pogodę i ciepłą wodę można mieć przez większość roku. Wakacje poza sezonem to te od marca do maja lub od września do listopada. Są one oferowane w znacznie niższej cenie, często z 50 % rabatem. Plusem takich wyjazdów jest nie tylko ich niska cena, ale także możliwość pominięcia tłumu turystów, co gwarantuje łatwiejszą i szybszą możliwość dotarcia do wybranych przez siebie atrakcji.

Inną formą tanich wakacji za granicą może być last minut, czyli w ostatniej chwili, oferujące ciekawy wyjazd za znacznie niższą cenę. Należy jednak pamiętać, że są to wyjazdy typowo dla osób spontanicznych, mających dużo wolnego czasu, a także niebojących się wyzwań, gdyż wyjazd następuje zazwyczaj w kilka dni a czasem godzin od złożenia zamówienia czy ukazania się oferty.

Wcześniejsza rezerwacja

Tanie wakacje zagraniczne to także kwestia wcześniejszej rezerwacji. Świadomi tego turyści potrafią znaleźć w ofercie biur podróży czy Internecie niezwykle atrakcyjne cenowo wyjazdy, których rabaty sięgają 30 lub nawet 50% zniżki. Osoby, planujące zagraniczny wyjazd na przykład w formie wycieczki, powinny już jesienią sięgnąć do oferty biura podróży, gdyż właśnie wtedy znacząco spadają ceny zachęcając tym samym do nabywania oferowanych przez biura produktów. Bardzo często wśród takich wyjazdów można znaleźć prawdziwe skarby zawierające w cenie pełen pakiet, począwszy od wyżywienia, a skończywszy na szerokiej gamie dostosowanych do różnych grup wiekowych atrakcji.

Couchsurfing  

Couchsurfing  Couchsurfing to mało znana jeszcze w Polsce możliwość taniego wyjazdu na zagraniczne wakacje związana z wyborem na miejsce noclegowe domu mieszkańców konkretnego zagranicznego kraju. Oferty takich wakacji można znaleźć, sięgając do wyszukiwarki internetowej, gdzie wielu ludzi publikuje swoje oferty, chcąc tym samym gościć u siebie zagranicznych turystów. Należy jednak pamiętać, że taka forma wyjazdu zawiera w sobie konieczność przyjęcia u siebie osób, u których podejmowało się nocleg. W ofercie takiego wyjazdu znajduje się z pewnością darmowy nocleg, a także możliwość osobistego spotkania z: językiem, kulturą, tradycjami, stylem życia, kuchnią oraz zwyczajami danego regionu.

Couchsurfing to bardzo ciekawa forma taniego wyjazdu za granicę, jednakże należy pamiętać, że wymaga odwagi, spontaniczności, a także bycia otwartym na nowo poznawanych ludzi, co jest związane także z koniecznością dostosowania się do czasu i zasad wyznawanych przez gospodarzy.

Tanie loty

Jednym z elementów zagranicznej podróży jest wybór odpowiedniego środka transportu. Warto odpowiednio wcześniej sięgnąć do oferty publikowanej przez różne linie lotnicze, bowiem można w niej znaleźć sporo atrakcyjnych promocji, dzięki którym można kupić o wiele tańsze bilety lotnicze. Często oferty te dotyczą biletów w obie strony, co przy wyjeździe zagranicznym stanowi niemałe odciążenie przeznaczanego na wakacje budżetu, co jest szczególnie opłacalne w sytuacji, gdy wyjeżdża się całą rodziną lub grupą.

Urokliwe zagraniczne kempingi

Tanie wakacje za granicą można spędzić także na kempingach, które nie przypominają w niczym spartańskich biwaków, bowiem są w większości nowoczesnymi obiektami z pełnym zapleczem umożliwiającym turystom korzystanie z: ciepłej wody, prądu, placów zabaw, boisk sportowych, sklepów, basenów, a nawet kawiarenek internetowych. Stają się one coraz bardziej popularne ze względu na to, iż przypominają wakacyjne miasteczka, w których turysta staje się niezależny, może odpocząć, a jednocześnie nie musi myśleć o zbyt dużych kosztach wypoczynku.

Wiele ciekawych miejsc kempingowych oferują między innymi Włochy, Hiszpania czy Chorwacja, gdzie można odpocząć i miło spędzić czas za niewielkie pieniądze w: namiocie, mobilnym domku, przyczepie czy namiocie typu bungalow. Bardzo dobrą opcją dla grupy czy rodziny jest wybór domku, w którym może pomieścić się od sześciu do ośmiu osób. Ze względu na ilość dwóch czy trzech pokoi każdy może znaleźć w nim miejsce dla siebie, a wyposażenie domku w aneks kuchenny, łazienkę oraz toaletę sprawia, iż można poczuć się jak we własnym domu, jednocześnie odpoczywając i korzystając z dobrodziejstwa wielu atrakcji przynależących do danego regionu.

Zagraniczne wakacje nie muszą być drogie, należy jednak znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę i znacznie szybciej podjąć decyzję o jej poszukiwaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here