Poradnia ortopedyczna Katowice dla dzieci

Twoje dziecko jest przed okresem dojrzewania? Niepokoisz się o jego prawidłową postawę? Twoja pociecha skarży się na bóle kręgosłupa lub innych części ciała? A może chciałbyś upewnić się po prostu, czy wszystko jest w porządku? Mieszkasz w Kotowicach lub w okolicznych miejscowościach? We wszystkich tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia okaże się ortopeda Katowice. W poniższym tekście przedstawimy zalety wizyty u tego specjalisty. Zapraszamy do lektury!

Poradnia ortopedyczna Katowice dla dzieci – kiedy najlepiej się do niej udać?

Dzieci w dzisiejszych czasach spędzają znacznie mniej czasu na ruchu, poświęcając się w dużej mierze nauce czy grom komputerowym. Taki tryb życia zdecydowanie sprzyja rozwijającym się wadom postawy. Dodatkowo, najmłodsi w dalszym ciągu narażeni są na niewygodne, niedostosowane do swojego wzrostu krzesła i ławki szkolne oraz ciężkie tornistry. Taki stan rzeczy sprawia, że poradnia ortopedyczna katowice to miejsce, do którego zdecydowanie warto udać się ze swoją pociechą. Najlepiej zrobić to zanim dziecko ukończy proces dojrzewania płciowego, gdyż właśnie wtedy najczęściej jego kości przestają rosnąć. Przed upływem tego terminu istnieje duża szansa na rehabilitację zakończoną sukcesem. Proces dojrzewania szybciej kończy się u dziewczynek, później natomiast u chłopców.

Ortopeda Śląsk – jakie korzyści może przynieść wizyta?

Każdy ortopeda Katowice, do którego udamy się wraz z naszym dzieckiem, po badaniu przedstawi nam odpowiednią diagnozę. Jeżeli nie wykryje żadnych nieprawidłowości dowiemy się, że nie mamy czym się martwić. Jednak w obecnych czasach mało kto nie posiada żadnych wad układu kostnego. Ortopeda Śląsk w zależności od stopnia skrzywień zaleci odpowiednią rehabilitację, wskaże domowe ćwiczenia lub czynności, których powinno się unikać, by nie pogłębiać wady. Takie instrukcje wytłumaczone przez lekarza, będącego autorytetem w danej dziedzinie, z pewnością będą miały większy wpływ na dziecko, które z chęcią zastosuje się do zaleceń. Poprawne oraz systematyczne wykonywanie ćwiczeń może mieć duży wpływ na przyszłość dzieci, które dzięki nim będą w stanie zniwelować swoje wady postawy na wczesnym etapie życia. Być może właśnie temu dzięki nim nasze dzieci nie będą musiały borykać się z bólami i innymi dolegliwościami w dorosłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here