Liposukcja operacyjna

Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na szybkie i bardzo bezpieczne pozbycie się tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała.

Na czym polega i jak wygląda zabieg liposukcji?

Lipo jest zabiegiem, który wiąże się nie tylko z poprawą urody, ale również i z ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to po prostu operacja w przypadku której pacjent może dojść do licznych powikłań lub operowany może umrzeć.Przed wykonaniem liposukcji, należy zrobić dodatkowe badania do których można zaliczyć np. morfologię czy oznaczenie grupy krwi. Ważna rzeczą jest wykonanie szczepienia na wirusowe zapalenie wątroby.

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Zabieg rozpoczyna się obrysowaniem miejsc z których tłuszcz ma zostać odessany a następnie za sprawą niewielkiego nacięcia, zostaje wprowadzana igło – rurka, która z pomocą urządzenia odsysającego usuwa tkanki tłuszczowe z naszego ciała. Po wykonaniu zabiegu, miejsca nacięcia zostają zszyte przez chirurga, operacja taka trwa zazwyczaj do dwóch godzin.

Liposukcja efekty

Po każdym zabiegu odsysania tłuszczu nieuniknione są siniaki oraz zaczerwienienia czy obrzęk. Po prawidłowo wykonanej operacji działania uboczne znikają po kilkunastu dniach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem, który odpowie na wszystkie nasze pytania oraz zapewni nam opiekę do końca trwania rekonwalescencji.

Efekty zabiegu są widoczne zazwyczaj po ustąpieniu opuchlizny oraz są one trwałe. Lepszą alternatywą jednak jest bezoperacyjna liposukcja, która polega na usunięciu tłuszczu za pomocą ultradźwięków.

W jaki sposób należy postępować po zabiegu?

Efekty zabiegu liposukcji są widoczne od razu po zejściu z ciała opuchlizny. Musimy pamiętać, że aby zabieg miał jakikolwiek sens należy prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Warto jest stosować odpowiednią dietę i w miarę możliwości zadbać o naszą kondycję poprzez różne ćwiczenia lub nawet szybki spacer.Osoby prowadzące siedzący tryb życia mogą liczyć na to, że ich ciało w miejscu nie zmienionym operacyjnie znów zacznie przybierać na wadze a cały ich wysiłek pójdzie na marne.

Dlatego przed operacją warto jest podjąć decyzję czy jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here