Wybieramy kursy języka hiszpańskiego

Kurs hiszpańskiego to bardzo dobry sposób na poprawę poziomu wiedzy specjalistycznej, choć w znaczeniu ogólnym. Planując uzyskać jak najwyższy wynik, należy wybrać właściwy profil nauki. Postaramy się przeanalizować, jak znaleźć naprawdę wartościową ofertę i profesjonalnych nauczycieli.

Rodzaje organizacji kursów językowych

Kurs klasyczny – pozwala stopniowo poprawiać wiedzę i zwracać uwagę na każdy aspekt języka obcego. Nauczyciel nie kładzie nacisku na słownictwo, gramatykę czy fonetykę, ale stara się w równym stopniu rozwijać umiejętności uczniów. Są to kursy realizowane dla pierwszego kontaktu z językiem.

Konwersacyjny kurs hiszpańskiego – odpowiedni jest dla osób, które chcą nauczyć się swobodnie komunikować. Sprawdzić swoje umiejętności na żywo lub podczas rozmowy telefonicznej. W procesie uczenia się wykładowca kładzie duży nacisk na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Dużo czasu poświęca się tworzeniu typowych sytuacji z życia codziennego. Mniejszy nacisk kładzie się na umiejętności związane z czytaniem i pisaniem.

Specjalistyczny kurs przygotowujące do egzaminów międzynarodowych – to polecany profil dla chcących kontynuować naukę w innym kraju lub myślących o przeprowadzce. Student musi zdać jeden z testów przed komisją certyfikacyjną. Pomyślnie zdany egzamin potwierdzony zostaje atestem umiejętności w wybranym poziomie.

Kurs biznesowy języka hiszpańskiego – w procesie nauczania nauczyciel wprowadza ucznia w zasady etykiety biznesowej, pomaga uzupełnić słownictwo odpowiednimi terminami, często z wąskiej dziedziny. Nauczy tworzyć korespondencję w języku hiszpańskim i podpowie, jakie dokumenty najczęściej używa się w obiegu biznesowym.

Intensywny kurs języka hiszpańskiego – przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się mówić w języki jednej czwartej świata w krótkim czasie. Zajęcia odbywają się nierzadko siedem razy w tygodniu. Szkoły oferują uczniom wydłużony czas pojedynczych lekcji. Kurs hiszpańskiego w zależności od intensywności, może przynieść pierwsze namacalne efekty już po pierwszych dwóch tygodniach nauki.

Kurs techniczny – dla wysokiej specjalizacji przedstawicieli niektórych zawodów. Zajęcia pozwalają studiować terminologię stosowaną np. w medycynie, dziennikarstwie i wielu dziedzinach naukowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here