Podróże marzeń

Podróże marzeńW dobie coraz tańszych połączeń lotniczych często decydujemy się na wykupienie wycieczki do egzotycznych krajów. Chętnie wybierane kierunki to Mauritius, Seszele, Karaiby oraz wyspy Oceanu Indyjskiego i Spokojnego. Taka wycieczka może być wspaniałym przeżyciem – poznaje się wówczas inne kultury, ciekawe historie i wspaniałych ludzi. Już same fotografie z takich wyjazdów są wspaniałymi pamiątkami. Jednak, aby w pełni cieszyć się takim wyjazdem należy pamiętać o paru istotnych rzeczach. Z całą pewnością taki wyjazd to podróż marzeń. Czeka nas wizyta w miejscu, które jest rajem na ziemi. Zapewne będziemy pobyt w tak malowniczych miejscach wspominali długimi latami. Jak do każdego wyjazdu, tak i w tym wypadku musimy się odpowiednio przygotować. Warto jest sprawdzić połączenia i wybrać najlepsze, dowiedzieć się, jakiego rodzaju musimy mieć dokumenty lub szczepionki. Czy musimy mieć wizę. Takie informacje pozwolą nam przygotować się do wycieczki naszych marzeń.

Na to musisz uważać

Przede wszystkim przed wyjazdem musimy sprawdzić, czy nie ma obowiązkowych szczepień, bez wykonania, których nie przekroczymy granicy danego kraju. Z reguły nie wymaga się specjalnych szczepień, chyba że wcześniej wybieramy się w regiony zagrożone żółtą febrą. Jednakże warto wykonać zalecane szczepienia, szczególnie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi i durowi brzusznemu. Pozwoli nam to uniknąć bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli o szczepienia chodzi to trzeba pamiętać, aby unikać kontaktu ze zwierzętami, gdyż często w takich krajach są one zarażone wścieklizną. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić także, czy w kraju istnieje ryzyko zachorowania na malarię – jeśli tak to musimy zaopatrzyć się w leki przeciwmalaryczne oraz w dobre repelenty przeciwko owadom.

Ze sobą musimy zabrać również kremy z wysokimi filtrami i stosowne ubrania – na plażę stroje kąpielowe, a do hotelu i na zwiedzanie najodpowiedniejsze będą stroje z dłuższym rękawem, ale przewiewne i wykonane z naturalnych materiałów. Należy pamiętać również o dobrze zaopatrzonej aptece, w której muszą się znaleźć zapasy lekarstw, środki opatrunkowe oraz środki odkażające rany i wodę.

Warto również przed wyjazdem sprawdzić dokładnie, czy nie jest wymagana wiza, a jeżeli jest to w jaki sposób należy ją dostać. Czy kupuje się na lotnisku czy musimy udać się do konsulatu. Różne kraje mają bardzo różne regulacje prawne w tym zakresie.

Poznaj zwyczaj miejsca gdzie jedziesz

Poznaj zwyczaj miejsca gdzie jedzieszDobrze jest też przeczytać o zwyczajach panujących w danym kraju, tak byśmy nie popełnili jakiegoś błędu w kontakcie z miejscową ludnością. Trzeba również pamiętać, aby wychodząc na spacery zachować podstawowe środki ostrożności – unikać wychodzenia po zmroku i wychodzenia w odludne tereny.

Są to podstawowe kwestie, o których należy pamiętać w czasie wyjazdu. Jeśli będziemy się do nich stosować z pewnością wrócimy wypoczęci i zadowoleni.

Każdy kraj ma jakieś swoje zwyczaj. Nawet w Europie, mimo tego, że jesteśmy w jednym kręgu kulturowym w poszczególnych krajach zdecydowanie różnią się zwyczaje. Inaczej zachowują się Hiszpanie a inaczej Niemcy czy też ludzie ze Skandynawii.

Właściwie spakuj bagaż

W zależności od miejsca w które się wybieramy tak się musimy spakować. Oczywiście inaczej będziemy pakować się na wyjazd w góry, inaczej nad morze. Inaczej pakujemy się w zimie a całkiem inaczej w lecie. Jeszcze inaczej planujemy bagaż jadąc samochodem a całkiem inaczej lecąc samolotem. To wszystko sprowadza się do jednego. Pakowanie musimy zrobić z głową. Jeżeli wiemy, że będziemy dużo chodzili po górach, spakujemy odpowiednie obuwie i odzież. Jadąc rowerami na wyprawę koniecznie musimy zadbać o to, aby mieć ze sobą zestaw do naprawy rowerów.  Przydadzą się klucze, zapasowe dętki czy też smar. Oczywiście musimy wszystko również dopasować do pogody, nie będziemy zimą brać krótkich spodenek a latem czapki z wełny. Bardzo ważnym elementem każdej jednej podróży są oczywiście pieniądze. Jeżeli wieziemy większą ilość gotówki to koniecznie musimy ją rozłożyć w kilku miejscach naszego bagażu. Nigdy nie trzymaj całej gotówki w jednym miejscu, w przypadku kradzieży czy też zgubienia części bagażu mamy gwarantowane problemy. Część pieniędzy włóż do portfela, część do głównego plecaka na dół a inne może na przykład dać do kosmetyczki. Oczywiście najlepiej jest mieć minimalną ilość gotówki przy sobie, wówczas ryzyko jej utraty jest znacznie mniejsze. Część wytrawnych podróżników używa portfela do płacenia, ma tam niewiele gotówki, tylko na bieżące zakupy. Dzięki temu nawet jeżeli jakiś kieszonkowiec postanowi ukraść taki portfel, to strata pieniędzy będzie niewielka. Podobnie może taki portfel uratować nam skórę jeżeli ktoś nas napadnie. W takiej sytuacji możemy bez większego żalu oddać taki portfel. Jest spora szansa, że napastnik się oddali a my stracimy jedynie niewielką kwotę. Mało kiedy napastnikowi zależy na zrobieniu krzywdy, zazwyczaj zadowoli się taki napastnik portfelem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na Krecie
Następny artykułWakacje z psem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here