Opakowania ekologiczne

Ograniczenie produkcji plastiku i bycie eko, powinno być priorytetem każdego z nas. Plastik jest obecny w naszym życiu od dawna w postaci butelek, sztućców, naczyń, czy plastikowych opakowań na jedzenie. Jest on szkodliwy dla organizmu człowieka, zanieczyszcza środowisko, a z racji tego, że jest materiałem tanim, wystarczająco zaspokaja potrzeby społeczeństwa na różne sposoby. Jednym z pierwszych kroków do zmiany, jest wprowadzenie na rynek opakowań ekologicznych. 

Kartonowe opakowania na jedzenie dostępne dla każdego

Opakowania papierowe, stosowane są przez restauracje przy okazji serwowanych posiłków na wynos. Zazwyczaj w takiej postaci kurier dostarcza nam jedzenie do domów lub, gdy nie jesteśmy w stanie zjeść wszystkiego, lokal gastronomiczny pakuje w pudełko tekturowe nasze danie. Jednym z przykładów mogą posłużyć ekologiczne kartony na pizze

Najwyższa jakość eko tektury, która została użyta w kartonowych opakowaniach sprawia, że ich cechą wyróżniającą, jest zachowanie odpowiedniej temperatury jedzenia znajdującego się w środku. Co ważne, produkt rozłoży się nawet w przydomowym kompostowniku.

Certyfikowane opakowania dla lokali gastronomicznych i nie tylko

Ekologiczne pudełka, wykonane z tektury, spełniają wymagania wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Mogą być stosowane zarówno w lokalach gastronomicznych, restauracjach, food truckach, ale również do użytku domowego. W pełni biodegradowalne opakowania ekologiczne powstają po to, aby ograniczyć produkcję plastiku i stosowanie go w nadmiernych ilościach w gastronomii, ale także przez społeczeństwo.

Produkty ekologiczne od Slowpack – dlaczego warto je kupić?

Sklepy z produktami ekologicznymi, jak Slowpack, przyczyniają się do ochrony środowiska i mogą wpłynąć na społeczeństwo w kwestii segregacji i ograniczenia używania tworzyw sztucznych. Misją Slowpack jest zminimalizowanie występowania szkód w środowisku naturalnym. Z tego powodu w sklepie znajduje się tylko i wyłącznie towar wyprodukowany z ekologicznych materiałów. Na https://slowpack.pl/ zrobisz bezpieczne zakupy wyłącznie z dobrze wyselekcjonowanych produktów, które śmiało mogą być stosowane w gastronomii lub w domu. 

Ekologiczne opakowania stosowane na co dzień

Slowpack  to nie tylko tekturowe opakowania na pizze. W sklepie online znajdziemy szeroki wybór naczyń ekologicznych, kubków, słomek lub sztućców. Naczynia powstałe z trzciny cukrowej, otrąb pszennych, liści palmowych, to tylko niektóre przykłady z czego mogą powstać eko naczynia. 

Coraz częściej w lokalach, które serwują na wynos napoje, spotkać możemy kubki papierowe wraz z papierowymi słomkami. Te produkty są do użytku jednorazowego i przyjazne środowisku, które z powodzeniem zastępują wyroby plastikowe, które zanieczyszczają naszą planetę. 

Sprawdź, co więcej może ci zaoferować sklep internetowy Slowpack, aby żyć zgodnie z naturą. Produkty ekologiczne będą niedługo standardem w każdym lokalu, ale im szybciej zaczniemy dbać o środowisko, tym dłużej cieszyć się będziemy z otaczającej nas natury. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here