LAMPY PODŁOGOWE

Designerskie lampy podłogowe są wszechstronne i praktyczne. Uważam, że nadszedł czas, aby pokazać, że są one tak naprawdę bezcenną bronią w arsenale projektanta wnętrz. Oto kilka powodów, potwierdzających tą tezę – przedstawionych przez architekta wnętrz Panią Magdę Knappe.

Projektując, projektanci wnętrz rozpoczynają od dużych elementów i ogólnego układu: motywu przewodniego, kolorów ścian, sufitu i podłóg, materiałów, podstawowych mebli i projektu oświetlenia. I to jest słuszne. Z reguły designerskie lampy,  dekoracje i dzieła sztuki pojawiają się później i są dobierane tak, aby pasowały do ​​ogólnego obrazu.

Ale  lampy podłogowe  mają do odegrania wyjątkową rolę. Po pierwsze, wydają się być największą rzeczą, która liczy się jako „wystrój”, więc mogą naprawdę wpływać na styl pomieszczenia. Ale pojawiają się również w tych okresach przejściowych, kiedy masz ochotę coś zmienić, ale nie jesteś gotowy poświęcać czas i pieniądze na remont całego pokoju. Oto kilka powodów, dla których designerskie lampy podłogowe są tajną bronią projektanta wnętrz – wystarczy kupić lampę podłogową do swojego domu …

Mogą być stosowane do wszelkiego rodzaju oświetlenia

Projektując pomieszczenie, należy wziąć pod uwagę trzy główne rodzaje oświetlenia: oświetlenie główne, oświetlenie robocze i oświetlenie akcentujące (w celu zwrócenia uwagi na funkcje pomieszczenia, np. ciekawe miejsca lub dzieła sztuki).

Lampy podłogowe mogą wykonywać wszystkie trzy zadania – osobno lub jednocześnie. Możesz np. usiąść w wygodnym  fotelu do  czytania. A jeśli chcesz podkreślić ciekawy element architektoniczny, lampa podłogowa z matowym kloszem może zapewnić odpowiednie oświetlenie akcentujące.

Im więcej masz lamp podłogowych, tym więcej masz opcji.

Łatwo je przenieść

Nie ma możliwości dokonywania remontów co kilka miesięcy, można jedynie przestawiać sofy, szafki czy stół w jadalni.

Z drugiej strony lampy podłogowe to niezbędne meble – wystarczająco duże, aby zmienić wygląd i przestrzeń, które są również łatwe do przenoszenia, z miejsca na miejsce lub z pokoju do pokoju. Przeniesienie lamp podłogowych w nowe miejsce może nadać zupełnie nowego wymiaru całemu wnętrzu. Dobrze wyglądają nawet na korytarzach.

Lampy podłogowe dodają elegancji oraz wizualnie dodają wysokości

Jedną z klasycznych sztuczek aranżacji wnętrz na powiększenie małej przestrzeni jest użycie pionów i maksymalne wykorzystanie wysokości (długie zasłony w paski, wysokie wąskie regały itp.). Wysokie, smukłe lampy podłogowe są idealne, aby dodać wysokości i elegancji do pomieszczenia, zajmując jednocześnie minimalną powierzchnię.

Możesz zmienić designerskie abażury

Wymiana klosza  to łatwy i ekonomiczny sposób na unowocześnienie wystroju wnętrza. Wypróbuj różne materiały dla różnych stylów, użyj odcieni jako akcentów kolorystycznych.

Spróbuj – zdziwisz się, jak abażur może zmienić charakter pomieszczenia.

Może Cię zainteresować także artykuł:  Jak zaplanować oświetlenie w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here