akwizytor

Praca akwizytora kojarzy się głównie z pracą w sprzedaży. Taka osoba kiedyś wykonywała swoje obowiązki zawodowe chodząc od drzwi do drzwi. Dzisiaj wygląda to jednak nieco inaczej. Akwizytorów możemy znaleźć również w galeriach handlowych, gdzie rozmawiają z potencjalnymi klientami na temat swoich usług czy towarów. Dzisiaj skupimy się jednak na tym, w jaki sposób podjąć pracę na takim stanowisku. Jakie wykształcenie musimy posiadać, żeby pracować jako akwizytor? Jesteście ciekawi? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-akwizytorem/ 

Praca akwizytora – na czym polega?

Akwizytor zajmuje się zbieraniem podpisów od potencjalnych klientów, którzy podają mu dane osobowe, które są mu niezbędne do zawarcia umowy sprzedażowej. Taki rodzaj pracy z pewnością nie należy do łatwych zadań, ponieważ większość osób nie ufa akwizytorom i najzwyczajniej w świecie boi się podawać swoich danych. Jest to spowodowane tym, że istnieje dużo oszustów, którzy chcieliby wykorzystać dane personalne wielu osób do złych celów. Musimy więc przekonać daną osobę, że jesteśmy osobami godnymi zaufania. W takim celu ważne jest, aby znać odpowiedzi na każde zadane pytanie klienta.  

Cechy dobrego akwizytora

Zaczynając w pracy na takim stanowisku dobrze jest mieć już jakieś wcześniejsze doświadczenie np. w pracy  w sklepie czy też w call center. Takie doświadczenie oczywiście nie jest wymagane, ale wiadomo, że każdy musi gdzieś zacząć. Jednak nasz przyszły pracodawca będzie na nas dobrze patrzył, jeśli takie doświadczenie będzie widniało w naszym CV. 

W takiej pracy ważne jest również posiadanie umiejętności interpersonalnych. Przecież w pracy codziennie będziemy rozmawiać z dziesiątkami ludzi, a osoby, które są zamknięte w sobie mogą nie dać rady i nie stanąć na wysokości zadania.  Przyda nam się również posiadanie prawa kategorii B i własnego, lub też służbowego samochodu.

Akwizytor musi być również osobą potrafiącą pracować w każdych warunkach. Chodzi tutaj o warunki psychiczne takie jak odporność na stres, ale również o warunki pogodowe. Niewiadomo w końcu czy pracodawca nie będzie oczekiwał od nas zaczepiania ludzi na ulicy w środku zimy, a i na to musimy być przygotowani.

Zobacz też: https://duzarodzina.pl/jak-wyglada-praca-akwizytora/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here