Kiedy warto wybrać ogrodzenie panelowe

Tego typu konstrukcje cieszą się bardzo dużą popularnością. Podpowiadamy, kiedy ogrodzenia panelowe sprawdzają się najlepiej i jak wybrać rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno podejmiesz rozsądną decyzję.

Najważniejsze zalety ogrodzeń panelowych

Jednym z najważniejszych atutów panelowej konstrukcji jest cena. To niedrogie, a zarazem bardzo proste w montażu ogrodzenia. W dodatku budowa nie trwa długo. Prace obejmują przymocowanie gotowych części do słupków, które znajdują się w gruncie. Ponadto najlepsi producenci oferują wiele wariantów kolorystycznych, więc bez trudu znajdziesz propozycję dopasowaną do osobistych potrzeb. Zdecydowanie warto zapoznać się z pełną ofertą.

Bardzo ważnym atutem jest również jakość wykonania. Ogrodzenia panelowe mogą być wykonane np. z drewna czy siatki, więc zapewni funkcjonalność na długie lata. Wszystko to sprawia, że stanowi propozycję dla wymagających inwestorów, którzy cenią jakość i ekonomiczne rozwiązania.

Minimum formalności

Dziś formalności przy stawianiu ogrodzenia panelowego są ograniczone do minimum. Inwestor nie musi nawet zgłaszać budowy. To oznacza, że prace przeprowadzisz w dowolnym terminie. Musisz jedynie zwrócić uwagę na kilka istotnych wytycznych. Przede wszystkim Twój płot powinien znajdować się w granicach działki lub na granicy (w przypadku wspólnej budowy z sąsiadem).

Maksymalna wysokość płotu wynosi 2,2 m. Ponadto Twoje ogrodzenie panelowe nie może zagradzać bezpieczeństwu ludzi, zdrowiu, mienia i środowisku. Pamiętaj również, że nie powinno się umieszczać ostrych detali na wysokości niższej niż 1,8 m.

Przed wyborem ogrodzenia panelowego rzuć okiem na Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Czasami obejmuje on zapisy, które związane są z wyglądem płotu, wysokością czy materiałami, jakie powinny być użyte do jego budowy. Szczegółowa analiza pozwoli Ci dobrać rozwiązanie zgodne z obowiązującymi przepisami.

Ogrodzenia panelowe – budowa

Proces ten nie jest zbyt trudny, lecz musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Panelowa konstrukcja to idealna propozycja dla osób, które chcą szybko zbudować stylowy płot. Zestaw złożony z gotowych elementów pozwoli doświadczonej ekipie na błyskawiczną budowę. Możesz także podjąć samodzielne prace, co obniży koszt inwestycji.

Najpierw należy oczyścić teren i wyznaczyć przebieg ogrodzenia. Następnie określ położenie słupków, wykop dołki i umieść w gruncie elementy. Możesz również wykonać podmurówkę z gotowych prefabrykatów i zamontować panele, które przypniesz obejmami do słupków. Niezbędne elementy znajdziesz w zestawie.

Instalacja paneli może trwać tylko jeden dzień. To znacznie krócej niż budowa ogrodzenia łupanego. Zwróć uwagę, że montaż przęseł powinien nastąpić już po związaniu betonu (fundamentu pod słupkami). Zazwyczaj należy poczekać przez kilka dni, a najbezpieczniej wykonać to zadanie po 2 tygodniach od wylania fundamentów. Z naszymi wskazówkami na pewno łatwo sobie poradzisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here