Organizacja chrztu z głową

Chrzest Święty jest pierwszym sakramentem, jaki otrzymują nowi członkowie kościoła katolickiego. Jest to wyjątkowy moment, nawet jeśli do chrztu rodzice przynoszą malutkie dziecko. Bardzo często chrzest święty wiąże się też z niewielką imprezą w domu lob w lokalu z bliskimi, którzy chcą poznać najmłodszego członka rodziny lub po prostu spędzić miły i owocny czas z krewnymi. Jak jednak zorganizować to wydarzenie z głową i nie popaść przy okazji w długi?

Obiad w domu zamiast imprezy w lokalu

Ogromne pieniądze pochłania lokal, jeśli rodzina decyduje się na urządzenie przyjęcia w restauracji. Poza samym jedzeniem oraz piciem należy opłacić również wynajęcie sali, udostępnienie krzeseł czy też samą obsługę. W obecnych czasach mogą to być prawdziwie astronomiczne kwoty, nawet jeśli obiad organizowany jest na kilkanaście osób. Znacznie lepszym rozwiązaniem, jeśli chce się oszczędzić nieco pieniędzy, jest zorganizowanie skromnego obiadu we własnym domu. Rodzina będzie w stanie oszczędzić przede wszystkim na braku obsługi z zewnątrz, gotowaniu przez obce osoby czy też wynajmowaniu powierzchni, która jest dostępna w domu.

Ubrania, które przydadzą się na dłużej

Rodzice organizujący większą imprezę z okazji chrztu dla swojej rodziny, muszą się elegancko prezentować. Decydując się na zakup ubrania, warto postawić na takie, które w przyszłości również będzie mogło się przydać. W przypadku mężczyzn nie jest to zbytnio trudne, ponieważ garnitur można ubrać na wesele, komunię w rodzinie czy bardzo elegancki obiad. Jeśli chodzi o kobietę, powinna postawić na elegancką, a jednocześnie dość skromną sukienkę. Ubranie powinno sięgać za kolano, aby pasowało do uroczystości odbywającej się w kościele. Jeśli sukienka jest na ramiączkach, należy dokupić do tego sweterek bądź marynarkę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby matka dziecka wystąpiła w garsonce.

Pożyczane lub tańsze ubranka zamiast wydawania majątku

Ogromną rolę odgrywa również ubranie dla dziecka przystępującego do chrztu. Jeśli jest to chłopiec, można postawić na białe body z długim rękawem oraz eleganckie spodnie. Chłopiec starszy może przystąpić do chrztu w garniturze. Jednak dzieci bardzo szybko wyrastają z takich kreacji, a rodzice muszą na nie wydać majątek.

Ubranka na chrzest dla dziewczynki https://mkmaryla.pl/49-ubranka-do-chrztu-dla-dziewczynki to również nie lada wyzwanie. Sukienki z pastelowych kolorach z wysokiej jakości materiału mogą kosztować zbyt dużo. Dla kilkumiesięcznej dziewczynki jest to strój, który wystarczy na jedną lub dwie uroczystości. Nic więc dziwnego, że sporo rodzin decyduje się na pożyczenie takiego stroju lub zakup ze znacznie niższej półki cenowej. Na szczęście istnieją takie sklepy, które oferują dobry jakościowo produkt za stosunkowo niską kwotę. Nie trzeba wydawać więc kilkuset złotych — wystarczy odłożyć kilkadziesiąt na kreację do chrztu dla dziecka, aby uroczystość przebiegła jak należy, a dziecko prezentowało się zadowalająco. Trzeba pamiętać o tym, że zwykle taki strój przydaje się tylko raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here