Babskie wakacje

Babskie wakacjeWakacje to wymarzony dla wielu czas odpoczynku po trudach związanych z pracą zawodową. Szczególnie wyczekiwany bywa przez kobiety, które snują plany i marzenia o tym, jak: odpoczną, przeczytają ulubioną książkę, zadbają o swoje ciało, zdobędą piękną opaleniznę, spędzą czas z przyjaciółkami, znajdą chwilę na rozmowę z dziećmi czy wreszcie oddadzą się ulubionym zajęciom. Przedstawiona tu galeria czynności wskazuje, że tyle ile kobiet, tyle pomysłów na babskie wakacje.

Kwestię tę należy rozpatrywać w zależności od priorytetów, jakie są ważne dla poszczególnych kobiet i na co chcą one przeznaczyć swój długo wyczekiwany urlop.

Matka Polka

Pierwszą grupę stanowią tak zwane matki Polki, dla których babskie wakacje to czas spędzony z rodziną jako panaceum na jego brak w ciągu roku kalendarzowego. Często organizują je w ten sposób, że potrzeby dzieci i męża przedkładają nad własne, co oznacza, że tak naprawdę nie wypoczywają, ponieważ nadal nie mają czasu na ulubioną książkę czy konieczny zabieg kosmetyczny. Swój czas wolny poświęcają zaspokajaniu potrzeb innych, zwłaszcza dzieci i często zamiast odpocząć, marzą o tym, by babskie wakacje wreszcie się skończyły i nadszedł czas powrotu do pracy.

Organizatorka życia domowego

Niezbyt wesołe babskie wakacje ma również organizatorka życia domowego, która zamiast odpoczywać, organizuje swoje zajęcia wokół rodziny i gospodarstwa domowego, poświęcając swój wolny czas na: mycie okien, robienie zapraw, remont, sprzątanie piwnicy, pielenie ogródka oraz przywracanie mieszkania do stanu używalności. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie mają one czasu dla siebie i na prawdziwy wypoczynek, bowiem wszystko, co robią, nie stanowi odwołania do kwestii zaspokojenia ich potrzeb. ich wakacje to czas nadrabiania zaległości, które dotyczą nie ich samych, a otoczenia zewnętrznego.

Pracoholiczka

„Bardzo ciekawie” wyglądają babskie wakacje kobiet, które nie umieją żyć bez pracy, ponieważ jest ona czymś, co tworzy ich codzienność. Kobietę pracoholika można spotkać na wakacjach z laptopem i firmowym telefonem komórkowym, bowiem nic nie może odbyć się bez jej wiedzy i poza jej plecami. Oczywiście to nic dotyczy tego wszystkiego, co ma związek z wykonywaną przez nią pracą zawodową, dla której poświęca niejednokrotnie cały swój wolny czas. Dla kobiet pracoholiczek nie ma babskich wakacji, bowiem trudno im znaleźć czas na zwykłe leniuchowanie. Co prawda oddają się często różnego rodzaju zabiegom kosmetycznym mającym poprawić ich urodę, ale w większości przypadków i tak myślą wtedy o pracy i kolejnym zakresie przydzielonych do realizacji obowiązków.

Dobra przyjaciółka

Dobra przyjaciółka Dla tego typu kobiet babskie wakacje to czas poświęcony przede wszystkim przyjaciółce, zwłaszcza takiej, której potrzebna jest pomoc i wsparcie. W tym układzie często zapomina się także o swoich potrzebach, gdyż to, co przeżywa przyjaciółka jest ważniejsze, warte uwagi i koniecznie wymagające wsparcia. Babskie wakacje z przyjaciółką mogą mieć i często mają charakter wyjazdu do SPA czy innego miejsca, koniecznie przydatnego do oczyszczania się z wewnętrznych problemów. Kobieta przyjaciółka nie odpoczywa na babskich wakacjach, ponieważ nie dna o swoje potrzeby, gdyż wchodzi w kompetencje innej osoby i emocjonalnie angażuje się w przywracanie jej do życia.

Strażniczka relacji rodzinnych

Babskie wakacje strażniczki relacji rodzinnych to czas, który poświęca przede wszystkim na to, by odwiedzić dawno niewidzianą rodzinę, bez względu na to, jak dużą odległość ma do pokonania. Strażniczka relacji rodzinny odwiedza ciotki, babcie, bliższych lub dalszych krewnych i nie ma czasu dla siebie, ponieważ poświęca go całkowicie innym. Zmęczenie spowodowane nieustannymi wizytami oraz odświeżaniem pamięci na temat rodzinnych wydarzeń przyczynia się do tego, że wakacje nie są babskimi a raczej rodzinnymi, niczym spotkania przy świątecznym stole.

Sens babskich wakacji

Upragniony urlop określany w tym przypadku babskimi wakacjami powinien być przede wszystkim czasem dla siebie, co jest związane w sposób bezpośredni z zaspokajaniem swoich potrzeb. Bywają one różne, mniej lub bardziej przyziemne, ale nie ma praktycznie kobiety, która nie pomyślałaby o tym, że chce tak naprawdę odpocząć i zrobić coś dla siebie. Zatem, co powinna robić podczas wakacji: matka Polka, organizatorka życia domowego, pracoholiczka, dobra przyjaciółka, strażniczka relacji rodzinnych i wiele innych, niesklasyfikowanych tutaj, typów kobiet. Każda z nich powinna realizować się w tym, w czym czuje się najlepiej, powinna być dobrą matką, przyjaciółką czy szeroko rozumianym organizatorem czyjegoś życia, pod warunkiem, że jest przede wszystkim kobietą, która rozumie sens babskich wakacji jako czasu poświęconego wyłącznie dla siebie. Pomysłów na realizację siebie podczas takich wakacji może być wiele, począwszy od dobrej książki, a skończywszy na domku w całkowitej głuszy, jednakże należy zawsze pamiętać, że powinny one przede wszystkim służyć jej samej i zapomnieniu o tym, co stresujące i mniej istotne niż dobre samopoczucie i „zresetowany umysł”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here