Henna na skórze

0
5458

Ornamenty z henny na skórze zyskują swoją popularność od dłuższego czasu. Coś, co początkowo było ozdobą jedynie kulturową, pochodzącą z Indii i tam spotykająca się z największym uznaniem, obecnie staje się znane i lubiane na całym świecie. W lecie często można się spotkać z pięknymi ornamentami na dłoniach u wielu dziewcząt, także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dodają one elegancji i szyku, są elementem stylu boho lub hippie. Wzory z białej henny dodatkowo wyglądem przypominają koronki i mogą one być delikatne, subtelne, ale jednocześnie przyciągające uwagę. Poza wzorami, które swoje korzenie mają w Indiach, często można spotkać tatuaże z henny, szczególnie popularne w nadmorskich kurortach. Taki tatuaż można sobie zrobić np. na molo w Sopocie, gdzie swoje usługi oferują panie i panowie na mobilnych stanowiskach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą się decydować na tatuaż permanentny igłowy, ale chcą przyozdobić tymczasowo swoje ciało kreatywnym wzorem.

Henna jest stosowana także w innych celach i innych zabiegach kosmetycznych. Na rynku jest dostępne wiele farb do włosów na bazie henny, które farbują włosy w sposób naturalny i tymczasowy. Popularnym zabiegiem kosmetycznym jest także przyciemnianie brwi henną, aby nadać im odpowiedni kształt i kolor, który utrzyma się dłużej i pozwoli nam cieszyć się idealnymi brwiami bez codziennego ich malowania i kształtowania.

Ostatnimi czasy bardzo popularne jest również tatuowanie sobie piegów za pomocą henny. Piegi, które niegdyś były kompleksem wielu ludzi, dziś wracają do łask, są bardzo pożądane i ich piękno w końcu zostało docenione. Wiele dziewcząt i chłopców obecnie marzy o twarzy pełnej piegów, i tutaj z pomocą może przyjść właśnie henna. Robiąc sobie piegi henną należy jednak pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rodzaj henny, ponieważ po nieudanych domowym zabiegu możemy skończyć z czarnymi kropkami na twarzy, które ciężko jest zmyć.

Wraz ze wzrostem popularności henny pojawia się także wzrost zapytań w internecie, jak zmyć hennę ze skóry. Istnieje wiele domowych sposobów dzięki którym możemy się pozbyć nieudanego eksperymentu, lub rozjaśnić jego efekty do punktu, w którym nie wyglądamy karykaturalnie. Czy to pozostałość po hennie dookoła brwi, czy tez plamy na czole po nie do końca udanym farbowaniu, lub zbyt ciemne, duże kropki na twarzy, które docelowo miały być subtelnymi piegami – można spróbować się ratować jednym z naturalnych sposobów opisywanych w internecie.

Pierwszą metodą jest przemycie zafarbowanego miejsca sokiem z cytryny. Ma on właściwości rozjaśniające, powinien więc sprawić, że nasze wzory z henny staną się nieco delikatniejsze. Można stosować również różnego rodzaju okłady z olejków, a także mieszankę oleju i np. cukru, w celu stworzenia domowego peelingu. Warto jednak pamiętać, że w takim przypadku z pewnością nasza skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. Do tego rodzaju sposobów należy także bardzo popularny, ale i dość brutalny sposób, czyli pumeks i mydło. Choć skuteczny, z pewnością wywoła podrażnienia, nie jest to więc idealna metoda do stosowania na twarz. Warto również spróbować wymoczenia skóry, tu przydadzą się długotrwałe, mokre okłady z dodatkiem mydła lub po prostu miska z wodą, jeżeli henna znajduje się np. na dłoniach i możemy je zanurzyć.

Decydując się na farbowanie skóry henną zawsze trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że choć nie jest to zabieg na stałe, usunięcie ewentualnych niepożądanych efektów może nie być takie proste. Dlatego jeżeli planujemy eksperyment z piegami na twarzy – nie róbmy tego na dzień przed rozpoczęciem nowej pracy, lub na dzień przed wystąpieniem na konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here