Jak zmienić fryzurę?

Jeśli chodzi o odcienie włosów, to jest ich nieskończenie wiele ale i tak mało kto jest do końca z nich zadowolony. Często jest tak, że kobieta posiada piękne kręcone włosy, ale nie za bardzo jest z nich zadowolona i z zazdrością spogląda na koleżanki z prostymi włosami. Ciągle wykorzystują to producenci środków do włosów i sprzętów domowych takich jak prostownice i lokówki.
Na rynku farb do włosów też obserwować można bardzo dużo kolorów do samodzielnego farbowania, lub też profesjonalnego w zakładach fryzjerskich. Ale czy warto to robić samodzielnie? Na pewno zaoszczędzimy trochę pieniędzy, Ale czy warto oszczędzać na własnym wyglądzie? No chyba, że nam nie zależy ale to oddzielny problem, wymagający często długiej terapii.

Dlatego więc dobrym wyborem jest oddanie się w ręce specjalisty w swoim fachu. Najczęściej są to ludzie z pasją i bardzo doświadczeni, dlatego można im zaufać. Dobry fryzjer podpowie, co będzie dla nas najlepsze i co będzie pasowało do typu naszej urody. Same też musimy mieć tę świadomość jaki typ osoby reprezentujemy. Czy jesteśmy czynne zawodowo, ile czasu codziennie możemy poświęcić włosom i czy dobrze się czujemy w takim typie fryzury.

Nie jest to takie całkiem bezpodstawne, ponieważ są typy kobiet, które noszą całe życie podobna fryzurę. Na przykład najlepiej się czują w długich włosach i namówione na skrócenie jej, budzą się zdezorientowane i zniesmaczone. Potem ich życie to ciągłe czekanie, aż włosy odrosną. Dobrym wtedy sposobem jest nieznaczne skrócenie i dokładne wycieniowanie. Wtedy fryzura nabiera wyrazu i lekkości.

Dodatkowym problemem bywa farbowanie a raczej wybór odcienia. Na ogół kobiety przywiązują się do własnego koloru, i wydawałoby się, że tylko młode dziewczyny diametralnie zmieniają się z brunetek na jasne blondynki, Ma też czasem miejsce farbowanie żółtych włosów na głęboką czerń. Nic w tym złego, skoro chce się eksperymentować i szukać nowego pomysłu na siebie.

Oczywiście przy kontraście między starą barwą a nową, najczęstszym problemem bywają odrosty. Włosy jednak rosną szybko. Bywa tak, że nawet po tygodniu już coś widać. Niektóre panie jakoś to dobrze znoszą, ale innym spędza to sen z powiek.

Dlatego chyba najlepiej nie robić takich diametralnych zmian a przynajmniej nie przez długi okres czasu. Niestety różne zabiegi fryzjerskie osłabiają włosy i trzeba znów wdrożyć inne działania o charakterze regeneracyjnym. Na szczęście producenci kosmetyków do włosów zadbali o najnowsze kosmetyki do regeneracji. Odpowiednie zabiegi można uskutecznić w zakładzie fryzjerskim. Dodatkowo też w domu należy o to zadbać, używając specjalnych szamponów i odżywek do włosów farbowanych.

Planując kształt i kolor fryzury, powinnyśmy pomyśleć o reszcie naszej postaci. Dobrze dopasować fryzurę do naszego osobistego stylu, charakteru a nawet do rodzaju naszej pracy. Ważne jest, żeby na przykład w banku czy w kancelarii adwokackiej nie pokazywać się w wybitne ekstrawaganckiej fryzurze, bo naprawdę nie wygląda to dobrze i w pewien sposób wpływa na naszą wiarygodność. Nie jest to zbyt sprawiedliwe, ale takie są niestety realia.

Gdy jesteśmy typem sportowym, żyjemy w ciągłym ruchu, to niezbyt dobrym wyborem będzie fryzura w długie loki, które za każdym razem wymagają wiele pracy a rozpadają się po wyjściu z basenu lub spod prysznica. Potem suszarka i znów na ulicę z prostymi włosami.

Zmiany swojego image bywają ekscytujące i na pewno poprawiają znacznie humor, ale dobrze jak się je przeprowadza z namysłem i rozwagą. Wtedy efekt będzie o wiele lepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here