Włoskie wakacje

Włoskie wakacjeJednym z najbardziej popularnych wśród turystów krajów turystycznych w Europie są Włochy. Jest to kraj, który zapewnia warunki do każdego rodzaju turystyki. W okresie zimowym jedne z najlepszych warunków do uprawiania sportów zimowych zapewniane są w alpejskiej części Włoch a przede wszystkim w rejonie Turynu. Latem wiele bajecznych plaż i jezior umożliwiają korzystanie z kąpieli słonecznych. Do tego dochodzą oczywiście miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić. Włochy to kolebka cywilizacji, niewątpliwie jest to miejsce, które można odwiedzać wielokrotnie i zawsze będziemy mieli, co oglądać i zwiedzać.

Dzięki dostępności tanich lotów samolotami czy też coraz lepszej sieci połączeń drogowych do Włoch możemy dotrzeć na różne sposoby. To jak będziemy tam jechać determinuje czy będziemy ograniczenie do jednego punktu czy może zdecydujemy się na wyciekę objazdową. W tym drugim wypadku warto odwiedzić jest takie miasta jak Mediolan, Rzym czy też Wenecje.

Mediolan

Mediolan– miasto to kojarzy nam się z ostatnią wieczerzą. Mediolan jest miastem biznesmenów, którzy nie mają czasu na głupstwa, nie trąbią na siebie na ulicach, nie witają się godzinami jak mieszkańcy Palermo, nie cieszą się życiem tak żywiołowo jak rzymianie. Mediolan nie jest tylko centrum finansowym, jest także jednym z ważnych miejsc światowej kultury. Najbogatsi mediolańczycy od zarania dziejów uważali za swój obowiązek sponsorowanie artystów. Renesans był zresztą jednym z rzadkich okresów względnego spokoju w Mediolanie. Przedtem i potem miasto przechodziło z rąk do rąk. Na kilku ulicach w centrum miasta sąsiadują butiki takich firm, jak Gucci, Prada, Versace, Dolce&Gabbana czy Valentino. Na przełomie września i października odbywa się tutaj wielkie show. Do miasta przyjeżdżają najwybitniejsi kreatorzy, najpiękniejsze modelki i najbogatsze klientki z całego świata. Jeśli chodzi o kuchnię, Mediolan jest dla Włoch tym czy Lyon dla Francji, wielką wykwitną restauracją. Będąc w Mediolanie warto zobaczyć katedrę mediolańską, która jest największą gotycką świątynią Włoch i drugim pod względem wielkości kościołem tego kraju. Pięcionawowa budowla ma 156 metrów długości, 92 metrów szerokości i 108 metrów wysokości.

Weneckie laguny

Na północne osiedla weneckich lagun wybrać się można vaporettem nr 12 z Fondamenta Nuove (Rio Canareggio — w kierunku północnym) lub motorówką nr 19 z Riva degli Schiavoni. Napisy na przystaniach i statkach: Murano—Burano—Torcello. Wycieczka na północ budzi wiele reflekcji. Już opuszczenie nabrzeża i żegluga po gładkiej tafli morza obok cyprysów cmentarnej wysepki S. Michele, gdzie tylko z rzadka zobaczyć można pojedynczy żagiel łodzi, wprowadzi nas w nastrój odmienny od atmosfery ulic zatłoczonego w sezonie miasta. Bliskie Murano ukazujące od strony morza ognie pieców szklarskich manufaktur — to jeszcze jakby miniatura Wenecji. Dalsze Murano wydaje się już bardziej osadą rybacką — lecz prawie bez lodzi, barwną i oryginalną impresją malarską na wenecki temat. Za laguną Burano, w stronę najbardziej na północ wysuniętej wyspy (10 km) Torcello, nasila się wrażenie osamotnienia i bezruchu. Rude kępy bagiennych traw i trzcin rozciągają się szeroko, a wyspa z niespodziewanie potężną i prostą w swej bryle sylwetą katedry i kampanili jest jakby jedynym akcentem mówiącym o dziele człowieka wśród bagnistych bezdroży.

Rzym

RzymKolejnym miejscem koniecznym do odwiedzin jest stolica kraju. Mowa tutaj oczywiście o Rzymie, gdzie znajduje się słynne Koloseum, a także wiele innych atrakcji, jakie sprawiają, że mamy szansę na osiągnięcie czegoś, co dla nas ma naprawdę dobry wpływ.

Czasami znalezienie zabytków w poszczególnych uliczkach, jest dla nas problemem, ale nie należy się w żadnym wypadku poddawać. Można więc natrafić na Panteon, jaki ma szczególnie wysoką jakość, a także na moc innych miejsc, które są w stanie zmienić się na najlepsze. Niekiedy zapominamy też, iż warto jest odwiedzić kościoły, takie jak San Andrea w Mantua, czy też Il Gesu. Oba są niezwykłymi perłami jeden renesansu, drugi baroku, ale i tak to nie wszystkie. Jest moc sztuki, jaka przejawia się w pomnikach, placach i fontannach, gdzie można dość spokojnie być w stanie znaleźć coś, co da nam szansę na ciekawe opcje do wykonania. Czasami można porobić sobie zdjęcia, ale należy uważać, aby nie wykonywać ich złoconym obiektom, gdyż możemy źle wpłynąć na ich ogólny wizerunek i je szybko zniszczy.

Podsumowanie

To oczywiście tylko mały wycinek. Włochy to kraj, którym możemy zwiedzać długimi tygodniami. Gdybyśmy chcieli zobaczyć wszystko to z całą pewnością potrzebowaliśmy na to wielu miesięcy. Oprócz miast warto również oczywiście odwiedzić takie miejsca jak Toskania czy wybrzeże Liguryjskie. To miejsca godne zobaczenie ,prawdziwe cuda natury. Do tego dochodzą jeziora położone u podnóży Alp jak Como czy Garda. Niewątpliwie każdy, kto zdecyduje się na odwiedzenie tego pięknego kraju znajdzie to czego poszukuje. Życzę Wam udanej podróży i wielu pięknych zdjęć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here