Wakacje z niemowlakiem

Jeżeli lubimy podróżować, ale od pewnego czasu jesteśmy szczęśliwymi rodzicami, to z całą pewnością sposób naszych podróży się zmieni. Wakacje z niemowlętami oraz moimi dziećmi, to całkiem inny sposób podróżowania i zupełnie inne doświadczenia niż wyprawa dla dorosłych. Planując podróż jako dorosły zastanawiasz się, jakie będziesz odwiedzać bary i na jakiej plaży się bawić. W przypadku wakacji z niemowlakiem jest to niemożliwe i musimy odpowiedzieć sobie na znacznie więcej pytań. Po pierwsze Musimy sprawdzić czy hotel do którego się wybieramy jest przystosowany do pobytu dla rodzin z dziećmi. Taki hotel musi mieć specjalne udogodnienia bez których ciężko będzie młodym rodzicom wypoczywać. Bardzo ważny jest również czas podróży z naszego domu do docelowego miejsca. W wielu przypadkach połączenie idealnego miejsca na odpoczynek i jak najkrótszej drogi jest ciężkie, ale wcale nie oznacza to, że jest niemożliwe. Miejsc przeznaczonych dla rodzin z dziećmi jest bardzo wiele na terenie całej Europy. W każdym kraju znajdziemy bez problemu hotele, które nastawione są na najmłodszych gości.

Hiszpania

Dla wielu osób jest to wymarzone miejsce do odpoczynku. Praktycznie z każdego kraju w Europie można tam dotrzeć bardzo szybko i mamy gwarancję wspaniałej pogody i pięknych piaszczystych plaż. Z całą pewnością Każdy rodzic będzie zadowolony z czego jak jego pociecha bawi się na słonecznych plażach. Zależnie od indywidualnych preferencji musimy wybrać hotel z wyżywieniem lub apartament z wyżywieniem we własnym zakresie. Ta druga opcja jest korzystna z dwóch powodów. Po pierwsze nie jesteśmy ograniczeni konkretnymi posiłkami, możemy gotować dla siebie i naszych bliskich dokładnie to na co mamy ochotę w danym momencie. Oprócz tego ta opcja jest zdecydowanie tańsza. W przypadku starszych dzieci możemy zdecydować się na wyżywienie w opcji all inclusive. Wówczas nie musimy się martwić o nic innego niż tylko udany wypoczynek. Warto jest szukać takich ośrodków, które mają baseny z brodzikami. W takiej sytuacji nasze dziecko będzie doskonale się bawiło i mogło kąpać w każdym momencie. Wybierając się tata wakacje do Hiszpanii warto sprawdzić jest czy kurort oferuję jakieś dodatkowe atrakcje. Warto jest aby były w pobliżu na przykład lekcje jazdy na kucyku czy też pole minigolfa. To wszystko sprawia, że nasze wakacje będą miały na relaksie i zabawie.

Cypr

Jeżeli nie możesz doczekać się na lato i słońce, to idealnym wyborem będzie Cypr. Dając się tam masz gwarancję, że okolice kwietnia będą już dość słoneczne a jednocześnie nie będzie jeszcze dużego upału. Kwiecień jest miesiącem kiedy temperatura jest dla najmłodszych dzieci bardzo komfortowa. W wielu krajach Europy taka temperatura jak jest w kwietniu na Cyprze dociera dopiero w lipcu. Oprócz tego, że już w kwietniu możemy delektować się odpoczynkiem na piaszczystych i słonecznych plażach, to z całą pewnością nie będzie wielu turystów. Rodziny z dziećmi często wybierają hotele o wyższym standardzie gdzie dzieci mogą się długimi godzinami bawić na słońcu, kąpać w basenie czy szaleć w parku wodnym.

Portugalia

Wakacje z dzieckiem PortugaliaKolejnym miejscem, gdzie możemy połączyć bajeczny wypoczynek poza sezonem z ciekawymi krajobrazami jest wybrzeże Portugalii. Znajdziemy tam wiele hoteli, które są idealnie dopasowane do potrzeb rodziców. Często w takich hotelach znajdziemy wszystko począwszy od basenów i Boys dla najmłodszych a skończywszy na zajęciach, które dają odpocząć rodzicom. Bardzo często rodzice wypoczywają kiedy ich pociechy biorą udział w różnych ciekawych zajęciach. Takie połączenie jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców.

Gdzie jeszcze

Oczywiście nie są to jedyne miejsca gdzie można wypoczywać z dzieckiem. Decydując się jednak na wyjazd z niemowlakiem zdecydowanie należy wziąć pod uwagę fakt Jak daleko jest na przykład do najbliższego sklepu czy też czy jest w pobliżu lekarz. Koniecznie również musimy sprawdzić Jaki jest czas dojazdu od lotniska do naszego hotelu. Również rodzice powinni sprawdzić czy będą mogli po hotelu poruszać się bez problemu wózkiem z dzieckiem.

Jak podróżować?

Trudno na takie pytanie jest jednoznacznie odpowiedzieć. Wiele zależy od naszych przyzwyczajeń jak również od tego jak wiele rzeczy musimy zabrać ze sobą. Zarówno podróż samochodem, autobusem czy też samolotem ma swoje zalety. Samolot zdecydowanie jest najszybszą formą pokonania znacznej odległości, ale jest on środkiem transportu który bardzo nas ogranicza. Wybierając podróż własnym samochodem możemy być pewni, że będziemy w stanie zabrać Większość rzeczy które potrzebujemy. Do rodzinnego samochodu bez problemu zmieścimy potrzebne zapasy czy też wózek dla naszej pociechy. Pośrednim połączeniem jest podróż autobusem lub pociągiem. Jest ona wolniejsza, ale nie musimy prowadzić samochodu a z drugiej strony również jesteśmy w stanie zabrać dużą ilość bagaży. Każdy musi samodzielnie wybrać sposób transportu jaki najbardziej mu odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here