Wakacje w hiszpaniiHiszpania, a dokładniej Królestwo Hiszpanii, to największy z trzech krajów położonych na Malowniczym Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania ma w posiadaniu także kilka posiadłości w Afryce północnej oraz Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Hiszpania to bardzo ciekawy interesujący kraj, po pierwsze jest to jeden z nielicznych krajów gdzie cały czas mamy monarchię, ponadto wspaniała historia tego kraju i bogate dziedzictwo kulturowe przyciągnie tutaj wielu sympatyków sztuki oraz kultury. Wszystkie atrakcje, których Hiszpania oferuje ogromne ilości, w połączeniu z przemiłym nastawieniem mieszkających tutaj ludzi oraz gorącym temperamentem Hiszpanów gwarantują wspaniałą zabawę od rana do nocy oraz przeżycie niezapomnianych chwil, w tym malowniczym zakątku Starego Kontynentu. Hiszpania posiada dostęp do Morza Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego, przez co możemy wybrać ciepłe wody, nad którymi chcielibyśmy spędzać nasze wakacje

Turystyczny raj

Hiszpania to raj dla turystów. Ogromna ilość miejsc wartych do odwiedzenia przez turystów, bogata kultura oraz możliwość spędzania aktywnie czasu, w takiej formie jaką najbardziej lubimy. Nie będzie więc tutaj problemu by poświęcić się naszym pasją obojętnie czy jest to związane z ruchem i aktywnością fizyczną czy z zdolnościami manualnymi lub rozwojem umysłu. Jest to także wspaniałe miejsce dla artystów. Piękno tego miejsca oraz przepiękne krajobrazy są weną dla wielu osób związanych ze sztuką.

Hiszpania, jako ciepły turystyczny kraj, do przede wszystkim raj dla osób, dla których przede wszystkim liczy się wspaniała pogoda, nigdy nie chowające się za chmury słońce oraz wyśmienite jedzenie, charakterystyczne dla danego terenu, którym w tym przypadku jest Hiszpania. Jest to część Europy, która leży bardzo blisko Afryki, dlatego możemy spotkać się tam z różną od naszej kulturą związaną z naleciałościami z Czarnego Kontynentu. Hiszpania oferuje nam wiele atrakcji i daje możliwość przeżycia niezapomnianych chwil. Dzięki ofercie biur podróży jaką jest last minute otrzymujemy niepowtarzalną możliwość zobaczenia tych wszystkich pięknych miejsc za o wiele niższą cenę. Hiszpania to nie tylko kontynent. To również liczne wyspy, które sa popularnym miejscem wypoczynku turystów z całego świata.

Różnorodna Hiszpania

Różnorodna HiszpaniaHiszpania to kraj niesamowicie zróżnicowany. Można wybrać się do Hiszpanii na jedne z najbardziej ekskluzywnych wypoczynków all inclusive, ale można także wybrać się do Hiszpanii z plecakiem, autostopem. Na północy tego pięknego kraju znajdują się góry, po których można urządzić sobie wielodniowe wycieczki, można wspinać się i urządzać sobie sporty wysokogórskie. Na południu znajdują się jedne z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych plaż w całej Europie.

W centrum można podziwiać najciekawsze zabytki UNESCO, a także jedne z najbardziej znamienitych miast na świecie – warto wspomnieć chociażby Barcelonę lub Madryt. Osoby chcące wybrać się na wakacje do Hiszpanii aby leżeć na plaży powinny wybrać się oczywiście w środku lata. Wtedy temperatury są bardzo wysokie, ziemia jest spalona słońcem. Warto wybrać się wtedy na przykład na Costa Brava. Jest to wybrzeże znajdujące się na północy, słynie ono z mnogości kurortów, drogich hoteli i imprez odbywających się od rana do wieczora. Jest to prawdziwa mekka turystów.

Najczęściej odwiedzane regiony Hiszpanii to jej wybrzeże i piaszczyste plaże San Sebastian, Santander, oraz bardzo popularne kąpieliska Zarauz, Salinas, Laredo, Castro Urdiales, Llanes, Santillana del Mar. Bardzo popularne jest również riasowe wybrzeże Galicji, krajobrazem jak i budową geologiczną, przypominające bretońskie wybrzeże Francji. Hiszpania to nie tylko piaszczyste plaże to również wspaniałe góry. Między wyżyną Mesety a wybrzeżem rozciąga się na przestrzeni ok. 450 km łańcuch Gór Kantabryjskich który łączący się na wschodzie z Górami Baskijskimi zbudowanymi prawie całkowicie ze skał wapiennych mocno zniszczonych przez erozję.

W regionie Północno-Wschodnim znajdują się Pireneje, Góry Katalońskie, Nizina Aragońska oraz kataloński odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego. Góry Katalońskie to niewysokie pasmo ciągnące się równolegle do wybrzeży śródziemnomorskich.

Hiszpańskie cuda

Madryt jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Wiele wycieczek polskich jest organizowane właśnie do tego kraju. Przyczyną wyjazdów do tego kraju jest nie tylko piękna pogoda, lecz również piękne budowle, znajdujące się w centrum Madrytu.

Madryt

Wielu naszych rodaków jedzie do Madrytu by zobaczyć Pałac Senatu, czy Pałac Sprawiedliwości. Godny obejrzenia jest Dworzec kolejowy Atocha, wykonany ze szkła. Jest to gigantyczna hal, w środku której znajduje się dżungla. Innym miejscem wartym zwiedzenia jest El Faro de La Moncloa, które jest rajem dla fotografów. N a skraju tego znajduje się prawie stumetrowa wieża, z okrągłym krytym tarasem. Z wieży tej widać cały Madryt a nawet góry Guadarrama. Ciekawym miastem godnym zwiedzenia jest Barcelona, która charakteryzuje się wąskimi uliczkami. Na uliczkach tych zawsze spotkamy wielu grajków, przygrywających na flecie, skrzypcach a nawet na gwizdku. Nad Barceloną góruje wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się słynna Font Magica. Jest to magiczna fontanna, której strumień wody ciągle zmienia kolory i kształty. Powoduje to świetne widowisko w plenerze. Z Barcelony warto wybrać się na słoneczne plaże Costa Brava. Warto wybrać się również w pobliskie Pireneje.

Barcelona

Nie sposób być w Barcelonie i nie zobaczyć jednej z rzeźb lub budowli Gaudiego, które wyglądają jak budowle z szalonego snu. Odznaczają się one zbudowane z nieprawdopodobnych kształtów. Posiadają jaskrawe kolory. Jeden z najdziwniejszych budynków jego autorstwa to Casa Batllo, posiadający falujące kształty. Jego balkony wyglądają jak upiorne maski, a dach przypomina rybie łuski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here