Wakacje nad jeziorem

Zgiełk miast, codzienna gonitwa za pieniądzem, zakupy, sprzątanie, gotowanie, lekcje… Schemat znany każdemu Polakowi i równie męczący dla dla wszystkich. Dlatego, gdy nadchodzi lato, w pierwszym odruchu myślimy o urlopie, a ten nieodzownie kojarzy się z odpoczynkiem, spokojem i relaksem. Często też z lenistwem… Dodatkowo, jeśli urlop, to koniecznie w takim miejscu, które nie wymaga od nas stałego wyglądu rodem z biura czy ze szkoły. Idealnym miejscem w związku z tym są Mazury! Setki miejscowości, ośrodków wczasowych, pensjonatów, kurortów i zacisznych wiosek. Każdy znajdzie coś dla siebie, coś, co w spełnia kryteria wymarzonego urlopu w stu procentach. Wiadomo, że rodzina z dziećmi szuka czegoś innego, młodzież zachwyci się swoimi kryteriami, a dla biznesmena wartość będzie kryło coś jeszcze innego. Najważniejsze, że Mazury bez względu na czas i miejsce urlopu, zawsze spełniają te same warunki – relaks, spokój, odpoczynek i moc atrakcji wszelkiego rodzaju. Dlatego na urlop – tylko na Mazury! Mazury to miejsce ciekawe nie tylko ze względu na to, że jest tam piękna przyroda oraz wspaniałe liczne jeziora, nad którymi można znaleźć sobie noclegi o każdej porze roku i odpocząć. Mazury to kraina pełna pewnych pięknych miejsc, o których nie każdy z nas wie, ale warto, będąc na Mazurach, wziąć rower lub samochód i pozwiedzać okolice.

Miejsca na Mazurach

Jednym z mało znanych ale fascynujących miejsc na Mazurach jest Grobowiec Piramida, znajdujący się w środku lasu w małej wiosce Rapa. Jest to wioska, która znajduje się na zachód od znanej nam wszystkim Gołdapi. Piramida to nic innego jak grobowiec. Będąc w wiosce można zaobserwować, że większość osób, które zamieszkują te tereny mają korzenie ukraińskie. Wiele miejscowości na Mazurach to miejsca, do których zostali przesiedleni Ukrainy po Drugiej Wojnie Światowej. W związku z tym większość mieszkańców takich małych wiosek na Mazurach jest wyznania greckokatolickiego. Dlatego też jeżdżąc po wioskach można zaobserwować kościołki – cerkwie, a także domki, które wyglądają wprost jak z Ukrainy.

Ciekawą gratką dla osób podróżujących po Mazurach jest pałac znajdujący się w Drogoszach. Znajduje się on prawie dziesięć kilometrów od Barcian. Jest to pałac, który powstał w siedemnastym wieku i jego architektura jest zachowana właśnie w takim stylu. Jeśli zapragniesz kontaktu z większym miastem mazurskim, możesz odwiedzić Elbląg. Jest to miejsce, w którym przepiękne są przede wszystkim kamienice. Zachęcamy do odwiedzenia jednego z hoteli znajdujących się przy głównej ulicy w Elblągu – czarna góra noclegi można tam znaleźć niemal przez cały rok. Jeśli będziemy chcieli atrakcji turystycznych łączących w sobie spot, możemy przepłynąć eis po kanale elbląskim. Jest to kanał, który tak naprawdę jest już zabytkiem, jednakże turyści nadal mogą nim pływać. Łódki są oczywiście do wynajęcia, można także skorzystać z wypożyczalni kajaków znajdujących się przy ujściu kanału. Z Elbląga można dostać się owym kanałem do całego właściwie Pojezierza Mazurskiego.

Wynajem łodzi i inny rodzaje rozrywki

Wynajem łodzi i inny rodzaje rozrywkiWypoczynek nad jeziorem lub na malowniczą zatoką może być wzbogacony o rejs jachtem albo statkiem. Aby zażywać tego rodzaju wypoczynku, nie trzeba posiadać własnej łodzi. Większość ośrodków wypoczynkowych usytuowanych w wakacyjnych kurortach oferuje wynajem łodzi i jachtów. Cena za wynajem łodzi jest oczywiście uzależniona od tego jakiej klasy ma być łódź, na jak długo chcemy ją wynająć oraz od tego czy potrzebujemy sternika. Szczególnie ciekawą ofertą może pochwalić się pod tym względem Sopot, w którym znajdują się dwie wypożyczalnie łodzi. Można nimi dryfować miedzy poszczególnymi miastami Trójmiasta lub wybrać się na większą wyprawę, na przykład do Danii. Wybierając odpowiedniego armatora, należy sprawdzić w internecie lub wśród znajomych, którzy korzystali z usług opinii na jego temat. Nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną, bo może to nas zgubić. Warto zadbać także o ubezpieczenie jachtu w cenę wynajmu. Ważny jest serwis, wyposażenie, a także obsługa w sytuacjach awaryjnych – trzeba przejrzeć ofertę całościowo jeśli chodzi o wynajem łodzi i jachtów.

Oprócz pływania jachtami pobyt nad jeziorem daje nam możliwość spacerowania po lasach czy też jeżdżenia na rowerze. Mazurskie czy też kaszubskie lasy to olbrzymie przestrzenie pozwalające jeździć całymi godzinami. Warto jest również wybrać się na poszukiwanie grzybów czy też innych dóbr runa leśnego.

Noclegi nad jeziorem

Zależnie od miejsca jakie wybierzemy na wypoczynek musimy odpowiednio dobrać nocleg. Dobrym rozwiązaniem są domki, które z jedne strony dają nam sporo przestrzeni a z drugiej strony pozwalają na znalezienie ofert na przykład nad samym brzegiem jeziora. Takie rozwiązania są bardzo popularne. Zwłaszcza kiedy będziemy mieli do dyspozycji kawałek prywatnej plaży, wówczas pobyt nad jeziorem w domku z prywatną plażą będzie dla nas niezapomnianym urlopem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here