wnetrza pod klucz

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, stajemy przed jego wykończeniem. Jest to bardzo poważne przedsięwzięcie, wręcz wyzwanie. Choć wiele osób czuje pokusę, aby podczas wykańczania wnętrza zaoszczędzić nieco pieniędzy, nie warto tego robić. Niektóre elementy muszą zostać wykonane najsolidniej, jak się da. Tylko takim sposobem będziemy mogli być zadowoleni ze swojego lokum oraz nie zawiedziemy się na poszczególnych elementach. Sprawdź, o czym pamiętać, decydując się na samodzielne wykończenie mieszkania.

Potrzebne poprawki instalacji

Zanim przejdziemy do robót wykończeniowych w mieszkaniu, warto sprawdzić wpierw to, co zostało już wykonane. Chodzi przede wszystkim o wszelkie instalacje. Należy wziąć je pod lupę, aby mieć pewność, że zostały wykonane zgodnie ze sztuką i żadne usterki nie dadzą o sobie znać po zakończeniu prac. Warto zwrócić uwagę na przyłącza. Jeśli mamy taką możliwość, możemy wezwać fachowca, aby sprawdził instalację wodno-kanalizacyjną oraz przyłączenie grzejników. Zanim pomalujemy ściany lub zdecydujemy się na zabudowę gipsowo-kartonową, można również sprawdzić instalację elektryczną. Jest to ostatni dzwonek, aby ewentualnie przenieść gniazdka czy włączniki od świateł.

Nieodzowna podstawa, czyli prawidłowo wykończone podłogi wysokiej jakości

Wykończenie mieszkań https://urzadzamypodklucz.pl/wykonczenie-mieszkan/ to nie taka łatwa sprawa. Zanim zaczniemy cokolwiek działać w kierunku urządzania się, należy sprawdzić podłogę. Jest to bardzo ważny element każdego domu i mieszkania. Na szczęście rynek wręcz obfituje w różnorodne materiały, których można użyć do wykończenia podłogi. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku podłogi warto zdecydować się na trwałe, jakościowe materiały, które są odporne na zużycie.

Jeśli w konkretnych pomieszczeniach planujemy użycie paneli, koniecznością jest wybranie takich, które mają wysoką klasę odporności na ścieranie. W sytuacji, kiedy użyjemy innych, gorszych, może się okazać, że po kilku sezonach będą do wymiany. Remont mieszkania z kolei nie jest już tak prosty. Trzeba wszystko z niego wynieść, aby podłogę zdemontować. Znacznie lepszą decyzją jest postawienie na trwałe produkty, które wytrzymają nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt lat bez szwanku.

Wykańczanie mieszkania – z fachowcami czy samodzielnie?

Wykańczać mieszkanie samodzielnie czy z ekipą fachowców? To pytanie na pewno spędza sen z powiek wielu inwestorom. Wszystko zależy od tego, czy posiadamy odpowiednie pieniądze, aby wynająć ekipę fachowców. Nie zawsze posiada się też czas, aby decydować się na samodzielne układanie podłogi czy malowanie ścian, choć to z pewnością byłaby znaczna oszczędność pieniędzy. Co ciekawe, rynek wykończeniowy nieustannie się rozwija, a tylko osoby faktycznie działające w tej branży są na bieżąco z nowoczesnymi technologiami. Patrząc na to z tej strony, znacznie bardziej opłaca się wynajęcie fachowców, aniżeli samodzielne tracenie czasu, który można poświęcić rodzinie lub zarabianiu pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here