Kajak 1 osobowy sposobem na ucieczkę od codzienności

Każdy potrzebuje czasami ucieczki od szarej codzienności, oraz chwili tylko dla siebie. Kajak 1 osobowy idealnie sprawdzi się w roli takiej właśnie odskoczni. Tradycyjny spływ to świetny sposób na aktywny wypoczynek.

Kontakt z płynącą wodą gwarantuje relaks i wypoczynek. Łagodna rzeka oferuje odpowiedni poziom wysiłku, by wyzwolić masę endorfin, jednocześnie nie stanowiąc wielkiego wyzwania nawet dla początkującego.

Wiele wypożyczalni kajaków organizuje spływy. Jednak zapisując się na nie, musimy liczyć się z towarzystwem. Rodziny z dziećmi, imprezowicze i inni hałaśliwi ludzie mogą nam zepsuć wrażenia z podróży. Dlatego, jeśli wolisz spokojne wyprawy, lepiej zainwestować we własny sprzęt.

Kajak 1 osobowy stanowi perfekcyjny wybór na samotne spływy. Niezależnie czy własny, czy tylko wypożyczony, pozwoli na chwilę spokoju i odosobnienia. Nie będziesz musiał liczyć na szczęście, jak w zorganizowanych grupach.

 

  • Jak wybrać kajak 1 osobowy?

 

Podstawą każdego spływu jest kajak i wiosło. Kompletując własny ekwipunek, warto pamiętać o swoich poprzednich doświadczeniach. Jeśli jesteś entuzjastą spływów, z pewnością masz już pojęcie jaki rodzaj łodzi i wiosła tobie odpowiada.

Kajak 1 osobowy jest mniejszy od popularnych dwójek, co ma swoje zalety i wady. Jest zwinny i szybki, mniej też się namęczymy wiosłując w nim. Jednak z drugiej strony trudniej zachować na nim równowagę. Z tego powodu cieszy się większą popularnością raczej wśród mających już doświadczenie z kajakami.

Wybierając własny kajak należy wziąć pod uwagę swoje możliwości. Jeśli nie masz własnego samochodu, dostosowanego do przewozu łodzi, warto zainteresować się pneumatykami. Gumowe kajaki są lekkie i łatwe w transporcie, a obecne modele nie odstają wiele od swych polietylenowych odpowiedników. Na większości polskich rzek nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Poza łodzią, istotne jest również wiosło. Tak jak i kajak, dobranie odpowiedniego wiosła to w dużej mierze kwestia własnych preferencji. Jedyne co można poradzić, to wybranie takiego o długości przewyższającej nas o około 10-20 cm. Ułatwi to z pewnością wiosłowanie.

Mając kajak i wiosło, nie zapominajmy również o pozostałym ekwipunku. Torba wodoszczelna, etui na telefon i wodoodporne ubrania to minimum, jakie powinniśmy ze sobą zabrać.

 

  • Kupno sprzętu

 

Wyposażenie na spływ najlepiej skompletować korzystając z internetu. Pod adresem gokajak.com znajdziesz wszystko co niezbędne w podróży – od kajaka po etui wodoszczelne. Nie ruszając się z domu, bez problemu zrobisz zakupy.

Wypróbowując nowy ekwipunek masz okazję poznać nowe wody. Nasz kraj znany jest ze swych licznych i pięknych rzek. Niezależnie gdzie mieszkasz, można bezpiecznie założyć, że niejedną taką masz w swojej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here