Zakłady pogrzebowe

Dość wiele z nas doskonale wie o tym, że zakłady pogrzebowe nie tylko chowają zmarłych, ale też zajmują się tą sferą organizacyjną bezpośrednio powiązaną z pogrzebem. Mowa tu rzecz jasna o tej sferze powiązanej z religią, a w Polsce jest to rzecz jasna jest to wyznanie Katolickie, czyli ono dominuje w większości naszego kraju i to widać niemal na każdym kroku, czyli w każdym mieście są kościoły.

Sam pogrzeb

Nikomu nie trzeba mówić o tym, że pogrzeb zaczyna się od mszy świętej, a potem karawan jedzie z ciałem w trumnie na cmentarz. Jedzie dość wolno, a za nim idzie rodzina i wszyscy bliscy danego zmarłego. W tej całej uroczystości rzecz jasna nie może zabraknąć księdza, który powie swoje zanim trumna zostanie złożona do grobu. Tak te zagadnienia definiuje dość wielu z nas, bo po samym pogrzebie dodatkowo jest ta rodzinna uroczystość, w której to najbliżsi rozmawiają ze sobą o konkretnym zmarłym, czyli też i o tym co uczynił za życia. Czasami ta rozmowa jest pasjonującą, ale jeśli osoba zmarła nie była wartościową to rozmowy niemal wyłącznie są powiązane ze sprawami żywych, bo trafiają się wartościowi zmarli, a czasami tacy o których można wspominać jedynie w drwinach lub unikać rozmów o nich ze względu na to, że są zbyt nieprzyjemnymi.

Ludzie nie lubiący pogrzebów

Zakłady pogrzebowe pewną część zmarłych chowają i bez księdza i bez jakiejś ceremonii. Rodzina to natomiast kilka najbliższych osób, które z kamienną twarzą zerkają na zamkniętą trumnę składaną w grobie. W ten konkretny sposób każdy pogrzeb nie wygląda, ale pewna część osób woli się pożegnać ze zmarłym tak bardzo mechanicznie, czyli w bardzo gładki sposób. W tym wszystkim tkwi zasada „Szybko i gładko”. Nie każdemu członkowi konkretnej rodziny coś takiego pasuje, ale wielu woli właśnie tak, bo wielu nie lubi tych przeciągających się pogrzebów i nieciekawych dygresji o mało wartościowym lub kontrowersyjnym zmarłym. Takiej osoby nikt nie chce chować i łączyć pogrzebu ze zjazdem rodzinnym. Dlatego ma być i prosto i szybko. Równie wiele znaczy też i to, że nawet sąsiedzi nie dowiedzą się o tym kiedy daną osobę pochowano, bo właśnie tak będzie o wiele prościej, czyli bez tego szumu i plotek.

Więcej informacji – dodatkowe informacje znajdziesz na stronie Zakład pogrzebowy Kalla – dowiedz się więcej.

Kilka wzmianek o zakładach pogrzebowych

Zakłady pogrzebowe często działają w imieniu rodziny, czyli ich przedstawiciele jadą do kostnicy po ciało, uzgadniają mszę świętą z najbliższym księdzem i na dokładkę szykują też już miejsce na cmentarzu. Taka standardowa procedura w przypadku zakładów pogrzebowych powtarza się co jakiś czas i co równie istotne dla pracowników to niemal rutyna, bo robią niemal cały czas to samo. Nawet te wszystkie dekoracje powiązane z pogrzebami są do pewnego stopnia standardem, który już niemal nikogo nie zadziwia. Sama kremacja także nie jest nowością lub to zamykanie trumny i postawienie jakiegoś upamiętniającego zdjęcia na wieku. Opcje te też są niemal że standardem i co jakiś czas trafiają się ponownie. Trafiają się także jakieś życzenia specjalne, ale w przypadku niewielkich miejscowości ma to miejsce kilka razy na dekadę, czyli wtedy gdy umiera osoba niezwykle ważna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here