Wykorzystaj zwijadło pneumatyczne w swoim warsztacie lub firmie

0
2019

Żeby miejsce pracy było bezpieczne, musi być ono przede wszystkim czyste i zadbane. Warto więc wykorzystywać akcesoria i urządzenia, które pomagają zadbać o odpowiedni stan przestrzeni. Zwijadło pneumatyczne jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zachowanie czystości otoczenia, w której pracownicy realizują swoje obowiązki. Chcesz dowiedzieć się, gdzie znajduje ono zastosowania i jak go używać? Spieszymy z odpowiedziami.

Zwijadło pneumatyczne i jego zastosowania

Najczęściej zwijadło pneumatyczne spotkać można przy pracy z różnymi układami pneumatycznymi i narzędziami. Zaliczamy do nich m.in. wiertarki, młoty pneumatyczne, klucze pneumatyczne. Oznacza to, że funkcjonalne zwijacze węża pneumatycznego będą niezwykle przydatne zarówno w małych warsztatach, jak i w profesjonalnych zakładach przemysłowych. Warto zatem podzielić wybierane opcje na ekonomiczne i dedykowane dla specjalistów – by wykorzystać ich maksymalny potencjał i nie przepłacać.

Zwijadło pneumatyczne węża pozwala w wygodny sposób zachować czystość, co przełoży się też na zagospodarowanie najbliższego otoczenia pracy. Sprawdzi się zatem nie tylko w warsztatach mechanicznych, ale i przy liniach montażowych lub produkcyjnych. Gdy pod nogami specjalistów nie będą pojawiać się żadne zbędne elementy, jego bezpieczeństwo zostanie podniesione, a ryzyko ew. przypadkowego wypadku będzie zoptymalizowane do minimum.

Zwijadło pneumatyczne – jak to jest zrobione?

Bęben na wąż pneumatyczny, w który wyposażone jest zwijadło, służy do przechowywania węży. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zwijadło pneumatyczne można montować w dowolnym miejscu – np. na ścianie lub suficie. Przewód zwijany jest wewnątrz bębna i zamknięty w jego obudowie – tak, by żadne warunki otoczenia lub zanieczyszczenia nie wypływały na jego stan. Dzięki temu węże są gotowe do użycia w każdym dowolnym momencie.

Jako, że coraz więcej szuka sposobu na rozwój technologiczny, zwijacze pneumatycznego coraz częściej zastępują klasyczne węże spiralne. Jak wybrać odpowiedni model? Nie jest to wcale złożone i skomplikowane zadanie, z którym ciężko będzie sobie poradzić. Dobiera się je na podstawie ciśnienia medium, oczekiwanej długości i rodzaju przewodu pneumatycznego.

Ciężko nie zauważyć, że zwijadło pneumatyczne to uniwersalna alternatywa dla standardowych wariantów. Jeśli więc szukasz modelu spełniającego Twoje indywidualne kryteria wyboru i zależy CI na ponadprzeciętnej jakości, zajrzyj na stronę sklepu Martechpneumatyka.pl. W przypadku wątpliwości kompetentni specjaliści pomogą Ci z realizacją zakupu od A do Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here