W co ubierać dziecko do przedszkola

Twoje dziecko spędza w przedszkolu większą część dnia, chociażby dlatego zwróć szczególną uwagę na ubrania, które zakłada na tego rodzaju pobyt poza domem. Musisz uwzględnić, że czas w przedszkolu jest niezwykle różnorodny, a dziecko realizuje ogrom aktywności. Ubranie musi być przede wszystkim wygodne i nie krępować ruchów. Co jeszcze brać pod uwagę kompletując garderobę małego przedszkolaka? Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki.

Ubranie „na cebulkę”

Przedszkolaki nie spędzają całego dnia, siedząc grzecznie w jednej sali. Wychodzą na plac zabaw, uczęszczają na rozmaite zajęcia dodatkowe. Co więcej, w przedszkolu jedzą, realizują nierzadko poobiednią drzemkę, bawią się i relaksują. Poprzez różne aktywności może być im gorąco, innym razem będą czuć chłód.

Przede wszystkim należy zadbać, aby ubranie było dopasowane do pory roku i panujących warunków. O ile w sali wystarczy pewnie bluzeczka z długim rękawem, to już pobyt na przedszkolnym placu zabaw może wymagać założenia bluzy.

Jednocześnie trzeba uwzględnić, że ubranie nie może przegrzewać, prowadzić do nadmiernej potliwości ani wychładzać. Jak widać, wcale nie jest łatwo skompletować garderobę idealną.

Ubranie komfortowe

Ubranie, które zakłada przedszkolak, musi być wygodne i nie może krępować ruchów. Do tego nie może być sztywne, drapać, wywoływać podrażnień ani świądu. Musi być miękkie, delikatne, dawać optymalne poczucie komfortu. To właśnie dlatego sukieneczki dla dziewczynki czy spodenki dla chłopca nabywa się ze szczególnym uwzględnieniem jakości materiałów, z których zostały stworzone.

Jaki materiał na ubranka dziecięce?

Najlepsze ubrania dla dzieci wykonane są z bawełny organicznej. Jest to materiał w pełni bezpieczny, antyalergiczny, nie wywołuje podrażnień ani swędzenia. Do tego jest miękki i wygodny. Ekologiczna bawełna została wyprodukowana bez chemicznych substancji i to już na etapie uprawy bawełny. Chociażby w ramach wsparcia zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, powinniśmy stawiać na tego rodzaju materiał.

Na ubranka dla przedszkolaka zupełnie sprawdzą się materiały syntetyczne. Elastyna będzie wychładzać ciało dziecka albo prowadzić do jego przegrzewania, nie jest też miła w dotyku, maluch nie czuje się w ubraniu z takiego materiału komfortowo.

Co więcej, należy zwracać dużą uwagę na jakość materiałów, patrząc również na aspekty praktyczne. To bawełna organiczna jest najbardziej wytrzymała, nie przeciera się ani nie strzępi. Ponadto, łatwo zlikwidować z niej wszelkie zabrudzenia, a ubranie może posłużyć przez co najmniej kilka sezonów. Kolory nie odbarwiają się, krój określonych elementów garderoby nie wyciąga się ani nie zbiega. Ubrania bawełniane z powodzeniem można prać w pralce i wirować.

Modny przedszkolak

Kolejny aspekt, jaki warto uwzględniać przy kupnie ubrań dla przedszkolaka, to oczywiście moda. Trzeba zaznaczyć, że również w przypadku najmłodszych trendy w zakresie ich garderoby zmieniają się sezonowo. Hitem są zawsze bluzki czy sukienki z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here