Pompa ciepła

Pompa ciepła jako nowoczesne i w pełni ekologiczne rozwiązanie zapewnia najwyższą efektywność grzewczą.Urządzenie zamontowane jako główne źródło ciepła niesie ze sobą wiele korzyści. Jakie?

Pompa ciepła to urządzenie, które z racji dofinansowania, prostoty w eksploatacji i swojej ekologiczności cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Na jej atrakcyjność wpływ mają zalety wynikające z użytkowania. Przyjrzyjmy się TOP 5 korzyści pompy ciepła.

Ekologiczne rozwiązanie

Jedną z najważniejszych korzyści zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska jest ekologiczność pompy ciepła. Wykorzystująca do wytwarzania ciepła odnawialne źródła energii (powietrze, woda, grunt) pompa ciepła  nie emituje spalin, jak również żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu jest nie tylko ekologicznym, ale i energooszczędnym rozwiązaniem. Dodatkowo łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną użytkownik może w znacznym stopniu zredukować koszty eksploatacyjne.

Pompy ciepła bezobsługowe urządzenie

Jeżeli do tej pory korzystając z pieca kotłowego byłeś zmęczony ciągłą koniecznością dokładania do pieca, zamawianiem węgla lub drewna, a także zabrudzeniami, jakie powstają podczas eksploatacji kotła na paliwo stałe, przy pompie ciepła z pewnością odpoczniesz.

Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe i czyste w eksploatacji. Nie wymaga rozpalania, dokładania opału, a także czyszczenia. Proste w eksploatacji i montażu urządzenie jest całkowicie bezobsługowe.

Bezpieczeństwo i niskie koszty

Jeśli zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji i wysokiej efektywności energetycznej urządzenia grzewczego, to kolejny argument za wyborem pompy ciepła, ponieważ zgodnie z dyrektywą ErP posiadają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++. Pompy ciepła dzięki zastosowanej technologii, wykorzystując odnawialne źródła ciepła, charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji.

Na uwagę zasługuje również bezpieczeństwo, jakie użytkownicy pompy zyskują podczas ogrzewania budynku, ponieważ urządzenie nie stwarza ryzyka wybuchu. Odpada nam również kwestia budowy zbiornika na paliwo, a także koszt zakupu opału, co widocznie zmniejsza rachunki za ogrzewanie budynku.

Mała przestrzeń

Zastosowanie kotła grzewczego wymaga od użytkownika wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na piec, a także na przechowywany opał, co w przypadku lokalu mieszkalnego zlokalizowanego w budynku może być dość kłopotliwe. Prosta w montażu pompa ciepła Warszawa nie wymaga dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu może być zamontowana w dowolnym pomieszczeniu. W zależności od poziomu rozbudowania może zajmować przestrzeń wielkości lodówki, a co za tym idzie z powodzeniem może być zamontowana w blokach mieszkalnych.

Dofinansowanie

Decydując się na montaż pompy ciepła jako głównego urządzenia grzewczego możemy skorzystać z rządowych programów dofinansowania, wówczas zakup pompy może być częściowo sfinansowany z programów, a koszt pompy ciepła do domu będzie znacznie niższy.

W zależności od odbiorcy przygotowano różne rozwiązania finansowego wsparcia:

– dla gospodarstw domowych – Czyste Powietrze, Ulga Termomodernizacyjna, czy Moje Ciepło;

– przedsiębiorstw, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych – wsparcie materialne na ochronę środowiska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także rządowy program Energia Plus;

– dla rolników – Agroenergia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here