Podróże za grosze

Podróże za groszePodróże są pasją wielu ludzi, wiele osób marzy o tym, aby poznawać świat i wszyscy myślą, że to poza ich zasięgiem finansowym. Jednak to nie jest do końca prawda. Jeżeli wszystko się dobrze zorganizuje to możliwe jest podróżowanie za grosze. Potrzebny jest jeszcze czas. Czasami zdecydowanie łatwiej znaleźć ciekawą podróż za grosze niż znaleźć na nią czas. Oczywiście jak ktoś dużo zarabia, to dla niego kilka tysięcy na jeden wyjazd to nie jest problem, z drugiej strony zazwyczaj ma on bardzo ograniczony czas na delektowanie sią podróżami. Można wszystko zaplanować i spędzić dwa tygodnie w jakimś ciekawym miejscu wydając tyle ile niektórzy wydają na weekendowy wypad, aby było ciekawiej wcale nie oznacza to, że musimy sobie czegoś odmawiać. Wystarczy, aby wszystko zaplanować z głową i wówczas nie będzie problemu. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jest możliwe zwiedzać Europę i podróżować dosłownie za kilka złotych. Wart jest wiedzieć jak szukać tanich podróży. Jeżeli będziecie to wiedzieć, to nagle się okaże, że można zobaczyć kawał świata nie bankrutując przy okazji.

Najprościej jest tanio podróżować po Europie. Promocji w tanich liniach lotniczych jest bardzo wiele a do tego z naszego kraju możemy dolecieć praktycznie w każdym kierunku. Do tego często jest tak, że możemy za kilkadziesiąt złotych polecieć do Mediolanu lub Paryża. Bardzo często promocyjne ceny są na kierunkach skandynawskich. Tam standardowo bez problemy kupimy za 49 zł bilet. Na forach można znaleźć informacje o kupujących bilety za dosłownie kilka złotych i podróżujący na przykład za 8 zł. Oczywiście takie ceny nie są codziennością. Podobnie wygląda sprawa podróżowania po Polsce. Można za kilkanaście złotych lecieć samolotem lub jechać tanimi liniami autobusowymi. Wszystko jest kwestią szukania ciekawych ofert.

Szukaj okazji na blogach i forach

Gdzie najlepiej szukać informacji o tanich podróżach? Ciekawych ofertach i sposobach przemieszczania się w konkretnych krajach? Najlepiej oczywiście bezpośrednio od ludzi, którzy zajmują się tym na co dzień. Warto odwiedzać blogi innych podróżujących lub czytać wypowiedzi na forach internetowych. Będzie tam można znaleźć wiele przydatnych informacji. Dowiemy się na takich stronach kiedy szukać promocji na bilety. To tak naprawdę podstawowa wiedza jeżeli chodzi o tanie podróżowanie. Zapewne często przeczytamy porady z jakich rozwiązań lepiej zrezygnować a czego nie pomijać pod żadnym pozorem. Wielu internatów dzieli się ciekawymi stronami, gdzie można znaleźć wiele przydatnych podpowiedzi dla podróżników.

Na forach czy też blogach innych podróżujących często można trafić na strony, gdzie mamy wiele porad. Często jest to na zasadzie skompresowanej wiedzy, taka informacja w pigułce. Często warto zapisywać się na alerty cenowe i newsletery. Dzięki temu mamy szansę na to, że uda nam się kupić lot w bardzo ciekawej cenie.

Działaj szybko

Bilety w niskich cenachJeżeli nastawiamy się na złapanie superokazji to musimy mieć świadomość, że ni zdarzają się one zbyt często. Upolowanie prawdziwej okazji często wymaga sporego szczęścia. Jak to działa? Zazwyczaj przewoźnik przeznacza pewną pulę biletów w niższej cenie, dzięki czemu jeżeli mamy szczęście możemy trafić na taką właśnie super cenę. Z drugiej strony jeżeli trafisz taką okazję, to się nie zastanawiaj. Zazwyczaj nie ma czasu na decyzję. Należy działać szybko i zdecydowanie. Bilety w niskich cenach nie czekają! Rozchodzą się one błyskawicznie. Według informacji jakie znajdujemy na różnych forach, często jest tak, że bardzo atrakcyjna cena nie jest wynikiem promocji a pomyłki. Jeżeli kupisz taki bilet w niskiej cenie to już jest Twój i nikt Ci go nie zabierze.

Jeżeli nie zależy nam na super cenie, ale chcemy kupić bilety tanio to należy zaplanować naszą podróż z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. To pozwoli nam spokojnie znaleźć bardzo atrakcyjną cenę biletów. Warto kupować bilety bezpośrednio na stronie linii lotniczych, wówczas mamy pewność pewnego zakupu. Planując polowanie na tanie połączenie pamiętaj, że raczej nie ma takiej szansy, aby zdarzyło się to w okresie świąt czy też na weekend. Najtańsze bilety są w tygodniu.

Mniej dodatków, będzie taniej

Jeżeli decydujemy się na tanie latanie to nie oczekujmy luksusu ponieważ będzie on nas kosztował bardzo dużo. Zdecydowanie jeżeli zależy nam na dobrej cenie powinniśmy zrezygnować ze wszelkich udogodnień. Na przykład, jeżeli bierzemy tylko bagaż podręczny to nasz bilet będzie znacznie tańszy. Warto również zrezygnować z pierwszeństwa wejścia na pokład. Warto sprawdzać cenę z przesiadkami, ponieważ takie rodzaj podróżowania często jest znacznie tańszy niż lot bezpośredni.

Dotarcie tanio to połowa sukcesu, warto również będąc na miejscu także kontynuować naszą świetną passe i mieć jak najtańszy hotel. To również możemy zorganizować jeżeli odpowiednio wcześnie zdecydujemy się na jego rezerwacje. Jeżeli będziemy stosowali się do tych porad, może okazać się, że będziemy podróżować po Europie za gorsze i zwiedzimy wiele ciekawych miejsc.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here