Działanie pras hydraulicznych wysięgowych

0
1799

Prasy hydrauliczne umożliwiają wykonanie wiele różnorodnych czynności. Ze względu na szerokie zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu są one popularne i często spotykane. Pozwalają one wykonywać różnorodne czynności np. obróbkę metali. Prasy hydrauliczne wysięgowe są charakterystyczne nie tylko ze względu na swoją budowę w kształcie litery „C”

Jak wygląda prasa hydrauliczna wysięgowa?

Jak wspomniane zostało wyżej korpus prasy hydraulicznej wysięgowej swoim wyglądem przypomina literę „C”. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe i komfortowe dojście do stołu roboczego. Szybki dostęp do prasy jest ważny szczególnie w przypadku pracy z trudnymi i dużymi materiałami np. kawałkami blachy. 

Na czym opiera się działanie prasy hydraulicznej wysięgowej?

Prasy hydrauliczne są wyposażone w dwa cylindry wypełnione olejem, które są zakończone tłokami. W momencie działania na tłok, który w prasie pełni funkcję pompy zwiększona zostaje siła działająca na tłok roboczy. Taki sposób pracy opiera się na działaniu Prawa Pascala. Stałe ciśnienie znajdujące się w układzie zwielokrotnia siłę nacisku. 

Rozwiązanie to pozwala na wykonywanie wielu różnorodnych czynności. Prasy świetnie sprawdzają się przy kuciu, tłoczeniu czy sztancowaniu materiałów. Dzięki sile nacisku prasy hydrauliczne wysięgowe bez problemu poradzą sobie z metalami, blachami czy innymi materiałami. 

Pamiętaj, że siła nacisku w prasach jest różnorodna i ty musisz zdecydować, która prasa spełni twoje oczekiwania: taka o nacisku 10 ton czy 350 ton.

Zastosowanie prasy hydraulicznej wysięgowej

Prasy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Świetnie sprawdzają się przy pracy z ciężkimi i niewymiarowymi materiałami takimi jak blachy czy metale. Ponadto prasa hydrauliczna wysięgowa idealnie sprawdza się do wycinania różnorodnych otworów. Kształt litery „C” ułatwiający dojście do roboczego stołu umożliwia także obróbkę folii, płyt, a nawet papieru. 

Czym kierować się przy wyborze producenta pras hydraulicznych wysięgowych?

Jeśli planujesz zakup prasy hydrauliczne wysięgowe lub potrzebujesz skorzystać z prasy zwróć uwagę na parę kwestii. Po pierwsze sprzęt musi być bezpieczny nie tylko dla pracowników ale także dla środowiska naturalnego.

Po drugie nowa prasa hydrauliczna wysięgowa lub starsza prężnie działająca na rynku, muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające ich jakość. Działanie urządzenia musi być zgodne z prawem obowiązującym na terenie Polski oraz Unii. 

Pamiętaj, że warto korzystać z usług doświadczonych producentów i właścicieli pras hydraulicznych wysięgowych. Umiejętność pracy z ciężkim sprzętem to podstawa.

Napisane przy pomocy https://rotorprasy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here