Dobry krem z ceramidami i kwasem hialuronowym

Obecnie wiedza specjalistów na temat składników, które są niezbędne, aby skóra wyglądała pięknie, jest już bardzo duża. Z tego powodu producenci kosmetyków, aby proponować swoim klientom jak najskuteczniejsze preparaty, wykorzystują w nich naturalnie występujące w naszej skórze związki, takie jak ceramidy czy kwas hialuronowy. Jak wybrać dobry krem z tymi składnikami? Podpowiadamy.

Krem z ceramidami i kwasem hialuronowym — czym jest?

Krem z ceramidami i kwasem hialuronowym to kosmetyk dedykowany do każdego typu cery, w którym znajdują się te dwie kluczowe dla pięknej skóry substancje aktywne. Kwas hialuronowy jest silnie higroskopijnym, łatwo dostępnym dla naskórka związkiem, który naturalnie w nim występuje i mocno go nawilża.

Ceramidy z kolei są składnikiem lipidów znajdujących się w naszej skórze, które mają wiele zadań — od magazynowania energii po tworzenie naturalnych warstw. Zapobiegają też utracie wody i chronią naskórek przed wysychaniem.

Krem z ceramidami i kwasem hialuronowym — komu jest polecany?

Po krem z ceramidami i kwasem hialuronowym może sięgnąć każdy, niezależnie od typu skóry, wieku czy płci. Kosmetyk ten doskonale chroni nasz naskórek przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi — wiatrem, zmianami temperatur, suchym i gorącym powietrzem czy promieniowaniem UV.

Jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się z przesuszoną i odwodnioną skórą, ponieważ kompleksowo zaopatruje ją w substancje nawilżające. Działa też okluzyjnie, dzięki czemu cenne składniki nie przedostają się na zewnątrz. Po taki preparat mogą sięgnąć również osoby z cerą trądzikową, wrażliwą i skłonną do alergii.

Na co zwrócić uwagę wybierając krem z ceramidami i kwasem hialuronowym?

Wybierając krem z ceramidami i kwasem hialuronowym, warto zwrócić uwagę na skład takiego produktu. Firmą, która może pochwalić się wykorzystaniem najnowszych technologii i najwyższej jakości składników jest CeraVe. Kosmetyki nawilżające tej marki są cenione przez wielu konsumentów.

Warto zwrócić uwagę, jaki wybrany przez nas produkt zawiera kompleks ceramidów. Najlepiej sięgnąć po kremy z formułą, która zapewnia stopniowe uwalnianie się wybranych składników. Dzięki czemu ich odżywcze działanie będziemy odczuwać przez wiele godzin.

Jak używać kremu z ceramidami i kwasem hialuronowym?

Krem z ceramidami i kwasem hialuronowym to produkt, który można stosować zarówno rano jak i wieczorem. Aby jednak zawarte w nim składniki mogły przedostać się w głębsze warstwy skóry, należy pamiętać o właściwym przygotowaniu twarzy. Obejmuje ono przede wszystkim jej dogłębne oczyszczenie.

Wieczorem w pierwszym kroku należy usunąć makijaż i zanieczyszczenia przy pomocy płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Następnie użyć pianki lub żelu do mycia twarzy. Ważne jest również, aby wytrzeć skórę w czysty, a najlepiej jednorazowy ręcznik i na tak przygotowaną cerę nałożyć krem, delikatnie go wklepując.

Dlaczego warto sięgnąć po krem z ceramidami i kwasem hialuronowym?

Warto sięgnąć po dobrej jakości krem z ceramidami i kwasem hialuronowym. Jest to idealne połączenie, ponieważ ten pierwszy składnik wykazuje właściwości hydrofobowe i okluzyjne. Kwas hialuronowy z kolei wiąże wodę, dzięki czemu produkt taki jest maksymalnie skuteczny.

Podczas wyboru takiego kremu, warto zwrócić uwagę również na zastosowane w nim ceramidy — najlepiej jeżeli posiada trzy kluczowe związki, których skład pokrywa się z tymi naturalnie występującymi naszym organizmie. Oznacza się je jako 1, 3 i 6-II.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here