Chirurgia stomatologiczna Gdynia

W najlepszej sytuacji dla człowieka nasze zęby zostają z nami całe życie. Niestety jednak, w wielu przypadkach potrzebne są nam różne zabiegi takie jak usuwanie zębów czy nacinanie ropni. Generalnie zabiegi chirurgii są kojarzone jako nieprzyjemne i bolesne, stomatologia rozwija się i idzie do przodu. Aktualnie stosowane znieczulenia, sprzęt oraz większa wiedza pozwala na niemal bezbolesne zabiegi. Chirurgia stomatologiczna Gdynia – to hasło po którym znajdziesz dobrego chirurga stomatologicznego w mieście Gdynia.

Rodzaje zabiegów

Najczęściej wykonywane zabiegi to ekstrakcja zębów, czy z powodu stopnia zaawansowanej próchnicy, przewlekłych stanów zapalnych tkanek, bardzo zaawansowanego stopnia paradontozy czy też głębokie złamanie zęba. Usuwa się też zdrowe zęby, np. ósemki jeśli jest ku temu powód ortodontyczny. Kolejnym częstym zabiegiem stosowanym w chirurgii stomatologicznej w Gdyni jest dłutowanie korzeni zęba, resekcje wierzchołków korzeni zęba, hemisekcja, radektomia, odsłanianie zęba, który zatrzymał się w łuku, leczenie nowotworów łagodnych oraz złośliwych w obrębie jamy ustnej, leczenie zespołów bólu twarzoczaszki czy zabiegi z chirurgii periodontologicznej. Dłutowanie następuje w przypadku, gdy nie da się usunąć całego zęba tradycyjnie np. w przypadku, gdy ząb się źle wykształcił, jest zatrzymany bądź korzenie są zakrzywione. Aby uniknąć ekstrakcji, można zastosować resekcje wierzchołków czyli odcinanie fragmentu korzenia (wierzchołka), usuwanie stanu zapalnego i zabezpieczenie. Hemisekcja i radektomia są zabiegami stosowanymi, gdy nie da się leczyć zęba kanałowo i odcina się albo połowę zęba wraz z korzeniem albo cały jeden korzeń. Oprócz tego chirurgia stomatologiczna Gdynia zajmuje się drobnymi zabiegami na tkankach miękkich takich jak podcięcie wędzidełek, usuwanie torbieli, zabiegi plastyczne.

Rodzaje znieczuleń

Wśród dostępnych na rynku rodzajów znieczuleń są takie jak: zamrażanie, znieczulenie powierzchowne, nasiękowe, przewodowe, śródwięzadłowe, bezigłowe. Zamrażanie to metoda, w której stosuje się chlorek etylu, powierzchowne to środki w postaci żelu, aerozolu. Często używa się je przed znieczuleniem właściwym. Nasiękowe stosuje się przy zębach górnych, nastrzyknięcie następuje bezpośrednio w miejscu zabiegu. Przewodowe z kolei stosuje się przy zębach dolnych, w obrębie pnia nerwu. Śródwięzadłowe polega na wstrzyknięciu znieczulenia bezpośrednio do szpary ozębnowej. Bezigłowe wykorzystuje duże ciśnienie w strzykawce, a preparat zostaje wciśnięty pod błonę śluzową bez nakłucia. Brzmi to szczególnie atrakcyjnie, gdyż dla niektórych moment wkłucia jest szczególnie nieprzyjemny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here