buty wojskowe

Buty wojskowe, wbrew pozorom są modelem obuwia, które nie sprawdzają się tylko i wyłącznie podczas pobytu w armii. Okazuje się, że są one jednym z ważniejszych elementów wyposażenia na różnego rodzaju polowania, czy na strzelnicę. Jednak asortyment sklepów internetowych z tego rodzaju obuwiem jest obecnie niezwykle szeroki. Wobec tego, może to generować pewne trudności w zakresie wyboru odpowiedniego modelu. Wobec tego jak wybrać tego typu buty, by spełniały one swoją funkcję i były komfortowe?

Wybierz odpowiedni rodzaj butów wojskowych

Buty wojskowe to dość szeroka kategoria produktów. W jej ramach można wyróżnić kilka rodzajów tego typu obuwia. W sklepach internetowych można więc znaleźć:

  • trzewiki- są one znane pod nazwą desantów. Wykorzystywane przez Wojsko Polskie.
  • oficerki- są to buty, które kojarzą się głównie z jazdą konną. Cechują się one wysokimi cholewkami. Choć są to buty wojskowe, to obecnie wykorzystuje się je podczas oficjalnych parad.
  • opinacze- to buty wojskowe, które nieco nawiązują swoją charakterystyką do czasów PRL.

Co więcej warto również wiedzieć, że można wyróżnić buty wojskowe na sezon zimowy, a także na sezon letni. Różnić się one będą przede wszystkim zastosowanymi w nich technologiami.

Buty wojskowe- zwróć uwagę na cholewkę i wykorzystane materiały

Kupując buty wojskowe w sklepie internetowym, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich cholewkę. Musi zapewnić ona stabilizację pięty oraz kostki. Warto także wybierać te modele butów wojskowych, których cholewka wykonana jest w górnej części z materiału syntetycznego, zaś w dolnej ze skóry naturalnej. Dzięki temu będzie ona nie tylko wodoodporna, ale także oddychająca. Kolejnym aspektem jest również odpowiedni materiał, który zapewni butom wojskowym cyrkulację powietrza. Wówczas nadmiar wilgoci z wnętrza będzie mógł być odprowadzony na zewnątrz. Dzięki temu stopa w bucie dalej pozostanie sucha, a to z kolei zwiększy komfort noszenia wojskowego obuwia.

Co jeszcze uwzględnić zamawiając buty wojskowe?

Zamawiając buty wojskowe online warto sprawdzić ich wagę. Powinny być one lekkie, a jednocześnie solidne i trwałe. Kolejną kwestią staje się wyściółka, która musi być odpowiednio miękka i nie powinna obcierać stóp. Finalnie warto także zwrócić uwagę na to, czy buty wojskowe posiadają antypoślizgową podeszwę. Przyda się ona zarówno zimą jak i latem i zminimalizuje ryzyko ewentualnego upadku. Dobrze, by była ona również amortyzująca, przez co stopa nie będzie narażona na odczuwanie nierówności terenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here