Wakacje w Egipcie

Egipt niewątpliwie jest krajem, którego kultura jest niezmiernie bogata. Właśnie to powoduje, że wiele osób bardzo lubi spędzać wakacje w Egipcie. Zależnie od tego jaki region Egiptu wybierzemy mamy do dyspozycji różnego rodzaju rozrywki podczas naszych wakacji. Jeżeli wiesz co lubisz robić, to łatwiej będzie podjąć tobie decyzję w który region Egiptu się wybrać.

Dla osób które pasjonują się historią najlepszym kierunkiem będzie Luksor oraz Kair. Luksor jest miejscem gdzie znajduje się zdecydowana większość skarbów Egiptu, Kair to oczywiście piramidy w Gizie. Jeżeli poszukujesz rozrywki lub nastawiać się tylko i wyłącznie na relaks to idealnie będzie udać się do któregoś z kurortów. Do wyboru jest Sharm El Sheikh czy też Hurghada.

Egipt niewątpliwie jest magicznym miejscem i kiedy już do niego dotrzesz, będziesz chciał robić w nim wszystko co tylko możliwe. Niestety się to tobie nie uda z tej prostej przyczyny, że zabraknie tobie czasu. To jednak nie jest powód do zmartwień. Egipt możesz odwiedzać przecież wielokrotnie.

Zwiedzanie Egiptu

Egipt ma wiele zabytków do zobaczenia. Żadne wakacje w Egipcie nie są kompletne bez obejrzenia jednego z siedmiu cudów świata, piramid i Sfinksa wśród innych wspaniałych zabytków do zobaczenia. Podczas wizyty w Kairze będziesz miał okazję zobaczyć wiele starożytnych egipskich przedmiotów odkrytych między innymi w piramidach, ale to tylko ułamek dziedzictwa Egiptu. Wizyta w muzeum egipskim będzie punktem wyjścia w długiej podróży do Luksoru i Asuanu, gdzie cywilizacja egipska rozkwitła tysiąc lat temu. Luksor ma wspaniałe świątynie do obejrzenia, w tym świątynie Karnak, Hatszepsut i Luxor, a Asuan ma świątynie Abu Sembel. Podczas wizyty w Luksorze będziesz miał również okazję wejść do grobowca króla Tutanchamona i zobaczyć jego skarby. Aleksandria ma także swój udział w kulturze egipskiej z zabytkami grecko-rzymskimi, które sięgają czasów, gdy Grecy i Rzymianie rządzili Egiptem. Wrócisz do epoki pięknej królowej Kleopatry podczas wizyty w Aleksandrii. Lot balonem nad Luksorem to niesamowita przygoda, leć nad starożytnymi świątyniami w Luksorze oraz doliną królów i królowych na zachodnim brzegu Nilu i zobacz najsłynniejsze zabytki w niespotykanej scenerii.

Co robić w Sharm El Sheikh:

Nurkowanie

Morze Czerwone to wyjątkowe miejsce z cudowną rafą koralową i wspaniałą podwodną scenerią, wspaniałymi rybami i różnymi stworzeniami morskimi, których nigdy nie zobaczysz nigdzie indziej. Jeśli chcesz nurkować z akwalungiem, Morze Czerwone ma wiele do zaoferowania. Jest dużo miejsc do nurkowania i istnieje wiele centrów nurkowych oferujących szkolenia i wyprawy.

Jeśli nie masz ochoty nurkować z butlą, możesz nurkować z rurką na długich plażach Synaju i Morza Czerwonego. Sharm El Sheikh to jeden ze wspanilszych kurortów w Egipcie, w którym można nurkować z rurką. Naama Bay, Sharks Bay, Nabaq Bay, Tiran Island to tylko niektóre z miejsc, w których można nurkować w Sharm El Sheikh delektując się czystą wodą i cudownym podwodnym światem.

Safari

SafariPustynia Synaj to wyjątkowe miejsce, jeśli szukasz przygody, a Sharm El Sheikh jest jednym z najpiękniejszych kurortów na świecie. Możesz wybrać się na safari na rowerach, samochodach lub wielbłądach. Odkrywaj pustynię Synaj, ale uważaj na słońce, w tej części Egiptu panuje upał, więc musisz zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Możesz także wybrać się na nocne safari, aby skorzystać z niskiej temperatury jaka panuje w nocy.

Zakupy pamiątek

Kiedy przyjedziesz do Egiptu, znajdziesz wiele sklepów sprzedających pamiątki, a być może w twoim hotelu również go zastaniesz. Najsłynniejszy targ z pamiątkami znajduje się w Khan El Khalily w dzielnicy El Hussein w Kairze, gdzie znajdziesz dużo sklepów z bazaltem oraz kamienne posągi i obeliski, obrazy papirusowe, miedziane płyty, pudełka z masy perłowej, srebrną i złotą biżuterię na wzór starożytnych egipskich figurek. Nie zapomnij kupić koszulek lub innej odzieży wykonanych ze znanej egipskiej bawełny.

Możesz także odwiedzić Khan El Khalily bez kupowania pamiątek, ponieważ miejsce to jest pełne islamskich zabytków i meczetów. Po długim spacerze w Khanie możesz usiąść w słynnej kawiarni Fishawy i napić się herbaty z miętą lub zapalić sziszę i porozmawiać z przyjaznymi Egipcjanami.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChorwacja
Następny artykułWakacje na Malcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here