Pomimo, że Malta nie jest dużym krajem, to jednak wcale zwiedzenie jej nie jest proste. Trzeba się trochę pofatygować, żeby poznać tę kraj. Malta jest archipelagiem kilku wysp, jednak zamieszkałe są dwie z nich. Właśnie Malta i Gozo.

Podstawowe atrakcje turystyczne nie są zlokalizowane w jednym miejscu a są rozrzucone po tych dwóch wyspach. Nie ułatwia to ich zwiedzania. Problemem jest również poruszanie się po wyspach, oprócz małej ilości miejsc parkingowych możemy w przypadku stolicy trafić również na spore korki. Jeżeli zdecydujemy się na zwiedzanie Malty za pomocą komunikacji miejskiej, to powinniśmy położyć duży nacisk na wybór właściwej lokalizacji. Malta ma swoje wady jeżeli chodzi o komunikację zbiorową i zdecydowanie najlepiej jest planować noclegi jak najbliżej przystanków komunikacyjnych. Zanim wybierzemy nocleg pierwsze pytanie powinno brzmieć czy zwiedzamy samochodem czy komunikacją zbiorową.

Noclegi na Malcie

Malta to jedna z najpiękniejszych wysp w Europie Południowej, która co roku przyciąga do siebie rzesze turystów. Jak więc szukać tam noclegu? Pierwszą opcją jest Airbnb, czyli wynajem pokojów od osób prywatnych i mieszkańców kraju. Dzięki niej łatwo znaleźć miejsce, w którym poczujemy się jak we własnym domu. Co więcej, samymi gospodarzami są często nasi rodacy. Podczas wyboru zakwaterowania to my sami określamy, co nas interesuje – ile potrzebujemy łóżek, jakich chcemy udogodnień i jak blisko centrum mamy się znajdować. Przed ewentualną selekcją, na stronie Airbnb mamy również wgląd do ocen i recenzji innych klientów, dlatego też mamy pewność co do jakości i prawdziwości proponowanego miejsca. Noclegu możemy również szukać za pomocą Bookingu bądź Trivago, gdzie często trafiają się duże promocje. Tamtejsze systemy działają podobnie – z góry ustalamy wszystkie szczegóły pobytu i dopiero pojawiają nam się dostępne opcje. Na każdej z wymienionych stron nocleg warto zarezerwować nawet do kilku miesięcy przed przylotem. Malta jest bardzo oblegana, a przecież zależy nam na jak największym komforcie. Należy również przygotować się na to, że im bliżej centrum znajduje się np. nasz hotel, tym wyższa cena. To samo tyczy się wszelkich udogodnień.

Noclegi na MalcieCzęść hoteli wymaga zapłaty z góry w celu zagwarantowania miejsca. Może być to całość kwoty bądź drobna zaliczka. Booking, Trivago i Airbnb zapewniają bezpieczeństwo przy dokonywaniu przelewów, co więcej, gwarantują zwrot gotówki, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli. Mają również sprawnie działającą obsługę klienta, która odpowie na nasze wszelkie pytania i to w dogodnym dla nas języku. Malta słynie z hotelów pełnych atrakcji, które z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. Urządzony w stylu lat 20 Hotel Phoenicia Malta to miejsce, w którym na żywo posłuchamy muzyki fortepianowej. W Inhawi Boutique Hotel czeka na nas wielki, odkryty basen. W Holiday Inn Express będziemy budzić się przy widoku na plażę i miasto. W Palazzo Leonardo poczujemy się jak w prawdziwym pałacu. Miejsc pękających w szwach od zadowolonych gości jest jeszcze więcej, każde z nich znajduje się blisko centrum, a rezerwacji możemy dokonać za pomocą kilku kliknięć myszką.

Stolica

Jeżel zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Malty komunikacją zbiorową, to najlepiej jest na bazę wypadową wybrać Valette.  Zaletą jest to, że znajdziemy tam dworzec autobusowy, skąd już dotrzemy autobusem do wszystkich atrakcji turystycznych. Problemem jest to, że miasto nie jest duże co przekłada się na niezbyt dużą ilość ofert noclegowych.

Jeżeli nie uda nam się znaleźć nic w stolicy to warto skierować swoje kroki na północ kraju. Znajdziemy tam kilka ciekawych lokalizacji, również dobrze skomunikowanych. Na północy jednak jest znacznie więcej turystów, ponieważ jest to region typowo turystyczny.

Ceny na Malcie

Jeżeli zachowany odpowiednią skalę porównania, to często zobaczymy, że ceny na Malcie bywają niższe niż za podobne usługi w naszym kraju. Jest to niewątpliwie spora zaleta tego wyspiarskiego państwa.

Atrakcje

Malta to również a może przede wszystkim bajeczne krajobrazy, kręte drogi, klify i błękitna laguna. Niewątpliwie to wszystko trzeba zobaczyć na własne oczy, aby poczuć bajeczny klimat Malty. Skaliste zatoczki robią niesamowite wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here