Mycie włosów przedłużanych

Niniejszy artykuł będzie miał charakter poradnikowy, bowiem w jego ramach postaramy się odpowiedzieć na pytanie z całą pewnością spędzające sen z powiek niejednemu z klientów, którzy podjęli decyzję o wizualnym zwiększeniu objętości i przedłużeniu swoich włosów, a mianowicie – w jaki sposób myć pasma naturalne lub wykonane z włókien syntetycznych, aby cieszyły one oko przez możliwie jak najdłuższy czas? Już spieszymy z odpowiedzią!

Przede wszystkim należy pamiętać, aby fryzury nie myć przez około dwa dni od momentu zakończenia zabiegu, w przypadku którego stosowane były wszelkiej maści kleje czy substancje wiążące. Jeżeli zbytnio pospieszymy się z pielęgnacją, okazać się może, że przez kontakt z wodą oraz kosmetykami, ulegną one rozcieńczeniu, przez co nie będą one trzymać nowych pasemek zakrywających wszelkie niedoskonałości fryzury w sposób optymalny. W najgorszym przypadku konieczne będzie powtórzenie zabiegu, bowiem po wyjściu z wanny lub spod prysznica zauważymy, że fryzura przestała wyglądać naturalnie, a łączenia poszczególnych pukli włosowych są doskonale widoczne, niwecząc efekt końcowy, nad którym pracował specjalista w salonie.

Gdy dwie doby upłyną, a klej lub elementy mocujące na dobre połączą dodatkowe pasma z naszymi włosami naturalnymi, możemy przystąpić do ich regularnej pielęgnacji. Systemy włosów, podobnie jak peruki, myć należy niewielkim strumieniem letniej wody, który nakierować należy początkowo na sam czubek głowy, a następnie stopniowo przesuwać się ku dołowi. Długą żywotność wyrobowi upiększającemu nasze uczesanie zapewni stosowanie delikatnych szamponów naturalnych, w których składzie nie znajdziemy alkoholu, parabenów, ani substancji SLS. Jak wielu naszych czytelników zapewne zdaje sobie sprawę, mają one bardzo niekorzystny wpływ nie tylko na włosy naturalne, ale i na ich doczepiane odpowiedniki. W sytuacji, gdy nie wiemy jakich kosmetyków używać, po zakończeniu zabiegu poprośmy o pomoc eksperta – z pewnością doradzi on nam specyfiki pochodzące z zaufanych źródeł i oferowanych przez dostawców cieszących się doskonałą renomą nie tylko w naszym kraju ale i poza jego granicami.

Wspominaliśmy już o szamponach, jednakże nie tylko one zagościć powinny w kosmetyczce każdej osoby, która poddała się zabiegowi wizualnego zagęszczania włosów. Prawdziwym niezbędnikiem okaże się także odżywka (w formie płynu lub sprayu), którą nanieść należy na powierzchnię włosów po zakończeniu mycia, aby zapobiec ich zbyt szybkiemu przesuszaniu się. Pomimo, że suszenie systemu wydawać by się mogło początkowo zadaniem banalnie prostym, to i tutaj musimy mieć się na baczności – nie używajmy lokówek, suszarek, ani prostownic i dajmy włosom wysuszyć się samoczynnie lub też owińmy je niezbyt ściśle chłonnym ręcznikiem – zapobiegniemy dzięki temu ich mechaceniu się oraz ograniczymy ryzyko zwiększenia ich łamliwości z biegiem czasu.

Tak oto prezentują się podstawowe zasady dotyczące prawidłowego mycia systemu uzupełnień włosów, który stanowi jeden z głównych produktów oferowanych w naszym salonie. Jeżeli tylko zastosują się Państwo do naszych wytycznych, z pewnością będzie się on prezentował nadzwyczaj okazale przez kolejne miesiące!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here