Mleko z wielbłąda

Jednym z wartościowych produktów spożywczych przeznaczonych do picia jest mleko z wielbłąda, pozyskiwane najczęściej od samic Dromaderów żyjących w Afryce oraz Azji. Posiada mnóstwo składników odżywczych, które wyjątkowo pozytywnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Można je bez problemu kupić w wielu sklepach internetowych. 

Świetna alternatywa dla alergików 

Mleko z wielbłąda charakteryzuje się lekko słodkim smakiem okraszonym słonawą nutą. W porównaniu ze standardowym mlekiem krowim zawiera więcej białka, a jednocześnie znacznie mniej szkodliwego tłuszczu i laktozy, czyli związku węglowodanowego wywołującego czasami uciążliwe reakcje alergiczne. Dlatego stanowi wprost idealny wybór dla osób nietolerujących tego ostatniego składnika. Obfituje również w witaminę C, witaminę D, witaminy z grupy B, żelazo, wapń, potas, cynk, laktoferynę, insulinę, kwas aminomasłowy, kwas linolowy, niacynę, elektrolity i sole mineralne. Dzięki temu jest powszechnie postrzegane jako superfood – naturalny produkt o właściwościach prozdrowotnych. Warto zainteresować się w szczególności mlekiem z wielbłąda w formie proszkowanej, ponieważ z jednej strony nie kosztuje zbyt dużo, z drugiej zaś nie zawiera GMO, konserwantów ani innych syntetycznych dodatków.

Nieoceniona pomoc w leczeniu groźnych chorób

Podstawową zaletą mleka z wielbłąda jest to, że bardzo skutecznie wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego (odpornościowego), zapobiegając wszelkiego rodzaju infekcjom. Poza tym normalizuje poziom ciśnienia krwi, niweluje ryzyko miażdżycy i zawału serca, przyspiesza procesy budulcowe zachodzące w kościach (co odgrywa niezwykle istotną rolę w przypadku małych dzieci), wykazuje silne działanie antybakteryjne, hamuje rozwój osteoporozy u seniorów, ułatwia trawienie (poprzez wyraźną poprawę stanu mikroflory jelitowej) oraz przeciwdziała skrajnej anemii i zachorowaniu na zakaźną gruźlicę. Jak by tego było mało, mleko z wielbłąda okazuje się wyjątkowo zbawienne w procesie leczenia:

  • cukrzycy typu 1 – dzięki obecności aż 52 jednostek insuliny w składzie (lepsza tolerancja glukozy)
  • autyzmu – systematyczne spożywanie łagodzi tzw. stres oksydacyjny, który odpowiada za wywoływanie zaburzeń behawioralno-motorycznych
  • stwardnienia rozsianego i choroby Leśniowskiego-Crohna – cenne przeciwciała ograniczają natężenie negatywnych objawów
  • biegunki wirusowej, AIDS, schistomastozy, białaczki, a nawet nowotworu płuc

Na koniec należy jeszcze dodać, że omawiane mleko wykorzystywane jest nierzadko w kosmetykach, gdyż efektywnie łagodzi brzydkie zmiany trądzikowe, przyspiesza gojenie ran czy eliminuje łuszczycę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here