Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Przestępczy arsenał w rękach CBŚ

12 grudnia 2013 r.
Centralne Biuro Śledcze wykryło w garażu w Jeziornie skład broni należący do grupy przestępczej.

W garażu było 26 sztuk broni (fot. www.policja.pl)

W garażu, do którego funkcjonariusze Biura weszli w poprzednim tygodniu, znaleziono 26 sztuk broni, w tym karabiny Kałasznikow, strzelbę, kilkanaście pistoletów (niektóre z tłumikami), oraz trzy granaty i 2 tys. sztuk amunicji. Policja twierdzi, że był to jeden z największych magazynów nielegalnej broni i materiałów wybuchowych, na które natrafiła w ostatnich latach.

Tego samego dnia w wynajętym mieszkaniu, w pobliżu garażu, zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 28, 30 i 35 lat, którym zarzuca się, że kontynuowali przestępczą działalność gangu po tym, jak we wrześniu aresztowano domniemanego herszta grupy Rafała B. ps. Bukaciak. Znaleziono przy nich dwa pistolety i 5,5 kg marihuany. Wszyscy trafili do aresztu tymczasowego.

Stołeczni śledczy zajmujący się przestępczością zorganizowaną uważają, że grupa „Bukaciaka” powstała z pozostających na wolności członków rozbitego kilka lat temu gangu Rafała S. ps. Szkatuła (zatrzymano go w Lesznowoli) i działała głównie pod Warszawą, m.in. w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie i Górze Kalwarii. Gangsterzy mieli porywać, wymuszać haracze, dokonywać rozbojów i zastraszać. Ofiarami mieli być głównie inni przestępcy.

PIOTR CHMIELEWSKI

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Kronika policyjna

Dostawczy ford wjechał na osobową toyotę

Dostawczy ford wjechał na osobową toyotę

Dwóch kierowców odniosło obrażenia w wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Wólce Załęskiej na trasie z Konstancina-Jeziorny do Góry Kalwarii.

» Z dachu na ziemię» Już nie pracuje» O pięć za dużo» Pobici w parku» Prawie jak markowe

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl