Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
  Miejsce na Twoją reklamę

Przeciw przemocy

26 stycznia 2012 r.
Kampanię edukacyjną przeciw przemocy w rodzinie zakończył Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W czasie trwającego od września przedsięwzięcia zakupiono i rozprowadzono w szkołach i instytucjach ulotki, plakaty, broszurki i książki na temat dramatów dziejących się w czterech ścianach, wraz z wykazem placówek pomocowych. Odbyło się kilka pogadanek rodziców z psychoterapeutką oraz szkolenie dla pedagogów wareckiego gimnazjum. Warsztatami uczącymi metod radzenia sobie z przemocą objęta została też młodzież gimnazjalna. Dla klas II zorganizowano spotkania z psychologiem.

W kilku szkołach urządzono spektakle profilaktyczne pokazujące, jak łatwo zranić tych, na których nam najbardziej zależy. Na koniec MGOPS wespół z Dworkiem na Długiej i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. Zwycięzców nagrodzono podczas podsumowania akcji. (pc)

Najnowsze galerie

Listy

Psy szczekają, karawana jedzie

Psy szczekają, karawana jedzie

– Będziemy mieli teren rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia, choć obecnie jest tylko ścieżka i betonowa płyta przerzucona przez kanałek – pisze radna Hanna Krzyżewska.

» Wąż kontra dziki» Gmina zabierze, gmina da» Asfalt dla rowerów to wcale nie powód do satysfakcji» Pańska decyzja jest dla szkoły barbarzyństwem» Panie Prezesie, brak Panu argumentów?

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2013 NadWisla.pl