Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Przeciw przemocy

26 stycznia 2012 r.
Kampanię edukacyjną przeciw przemocy w rodzinie zakończył Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W czasie trwającego od września przedsięwzięcia zakupiono i rozprowadzono w szkołach i instytucjach ulotki, plakaty, broszurki i książki na temat dramatów dziejących się w czterech ścianach, wraz z wykazem placówek pomocowych. Odbyło się kilka pogadanek rodziców z psychoterapeutką oraz szkolenie dla pedagogów wareckiego gimnazjum. Warsztatami uczącymi metod radzenia sobie z przemocą objęta została też młodzież gimnazjalna. Dla klas II zorganizowano spotkania z psychologiem.

W kilku szkołach urządzono spektakle profilaktyczne pokazujące, jak łatwo zranić tych, na których nam najbardziej zależy. Na koniec MGOPS wespół z Dworkiem na Długiej i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. Zwycięzców nagrodzono podczas podsumowania akcji. (pc)


Najnowsze galerie

Listy

To mieszkańcy mają być bogaci, nie gmina

To mieszkańcy mają być bogaci, nie gmina

Tegoroczny budżet gminy Piaseczno opiera się na szkielecie budżetu z 2015 roku i niczym kalka powiela jego słabości: przede wszystkim wysokie wydatki bieżące i deficyt budżetowy, który ma być pokryty z emisji obligacji.

» Pan Przewodniczący nie napisał całej prawdy» Gdzież jest ta arogancja władzy?» Nic dla nas bez nas» Kim naprawdę byli olędrzy z Urzecza...» Część osadników współpracowała z okupantem

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl